Varane obdržel první negativní test, druhý podstoupí zítra. Do Anglie však cestovat nesmí

Čas 13. 04. 2021, 07:44 | Autor Zbyněk H. | ZdrojCADENA SER
Raphael Varane
Raphael Varane

Stoper Realu Madrid nyní čeká na druhý výsledek testu, který by měl být ve středu. I když bude výsledek opět negativní, britské zákony mu brání v individuálním příletu do Anglie a nasazení v zápasu.

Dnes dopoledne se Real Madrid chystá na cestu do Liverpoolu. Na palubě letadla ale nebude Raphaël Varane, který je od minulého týdne v domácí izolaci s infekci koronavirem.

Francouz vynechal první zápas s Liverpoolem i El Clásico a neděli i v pondělí chyběl ve Valdebebas. Včera všichni hráči prošli testy PCR a výsledek středního obránce byl negativní.

Dnes projdou všichni hráči i antigenními testy a ve středu podle protokolu UEFA opět testy PCR. Anticovid protokol britské vlády obsahuje zákon, podle kterého se profesionální sportovci nemusí podrobit karanténě, aby mohli cestovat do Anglie.

Jsou ale povinni cestovat ve skupině, takže i kdyby Varane dostal v den utkání druhý negativní test PCR, nebude se moci sám připojit k týmu a pomoci mu na hřišti. Zizou ho tedy nemohl zapsat do sestavy na zápas.

Francouz se může vrátit do tréninku, pokud dostane dva negativní výsledky testu PCR v intervalu 48 hodin a vše nasvědčuje tomu, že se tak stane ve středu. Los Blancos však budou v Liverpoolu už od úterý, což vylučuje jeho nasazení v tomto utkání.

Pokud bude ve středu Varanův test skutečně negativní, ve čtvrtek bychom ho měli vidět na tréninku ve Valdebebas. To znamená, že sedmadvacetiletý stoper bude moci být v kádru na zápas s Getafe, proti kterým Real Madrid nastoupí v neděli.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (4 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!