Hodnocení hráčů: Dani Carvajal. Velká stálice s výbornými statistikami i v útoku

Čas 17. 03. 2020, 18:30 | Autor podvinho
Dani Carvajal
Dani Carvajal

Je klíčovým mužem Realu Madrid. V klubu mu věří dokonce tak, že si dovolili v zimě pustit druhého pravého obránce na hostování. Přestože se ani Dani Carvajal nevyhnul poklesu formy, i v této sezoně dokazuje, že patří mezi nejlepší obránce světa. Ukazují to také čísla.

Dani Carvajal

Soutěž Minuty Góly Asistence
La Liga 1 980 1 5
Liga mistrů 540 0 1
Copa del Rey 180 0 1
Superpohár 210 0 0
Celkem 2 910 1 7

Nikoho nepřekvapí, že Dani Carvajal patří i v této sezoně mezi nejvytěžovanější hráče Realu. Trenér Zinedine Zidane (a nejen on) má ve španělského obránce absolutní důvěru. Carvajal se totiž může chlubit velmi stabilní výkonností v obraně a nadstavbou v ofenzivě.

Carvajal dokonce patří mezi nejlepší hráče Bílého baletu v průměrném počtu klíčových přihrávek na zápas (1,7). Takové číslo přitom mají většinou ofenzivní hráči. Až za španělským bekem je například Eden Hazard (1,4), Luka Modrić (1,3) či Isco (1,1).

Pokud se podíváme na čísla v defenzivě, ve většině ukazatelích je Carvajal nejlepší hned po Casemirovi, který prožívá mimořádnou sezonu. Z těchto statistik je vidět obrovský Carvajalův přínos pro celý Real Madrid.

Dani Carvajal: Moment k zapamatování

Vystřelení tří bodů v Alavésu

Dani Carvajal dal v této sezoně zatím jen jeden gól, ale šlo o velice důležitý zásah. Pro Real totiž znamenal tři body v zápase, ve kterém se hodně natrápil. Pravý obránce rozhodl v 69. minutě duel na půdě Deportiva Alavés.

Ačkoliv nešlo o kandidáta na gól měsíce, Carvajal ukázal při své trefě výborné chování v pokutovém území soupeře. Díky skvělému předvídání a dravosti byl u održeného míče jako první a mohl snadno zasunout (do branky)!


Známka od Podvinha: 2

Dani Carvajal je již dlouho mým velkým oblíbencem a neustále dokazuje, že právem. Je neskutečně cenný tím, jak dokáže vyvážit práci v defenzivě a ofenzivě. Považuji ho jednoznačně za klíčového muže obrany Realu a i díky němu má v této sezoně tak skvělá čísla.

Aby nebylo vše růžové, musím ale připomenout, že jsme v této sezoně zaznamenali i zápasy, které naší stálici úplně nevyšly. Ať už to byl začátek sezony nebo naposledy například duel Ligy mistrů s Manchesterem City. Proto to nemůže být čistá jednička.

Známka od čtenářů

Oznámkuj Daniho Carvajala za jeho sezonu i ty. Známkujeme jako ve škole, to znamená 1 vynikající, 3 průměrný a 5 nedostatečný.

Jakou známku byste dali Alphonsi Areolovi za tuto sezonu?

1 (Počet hlasů: 46)
46

2 (Počet hlasů: 102)
102

3 (Počet hlasů: 2)
2

4 (Počet hlasů: 0)
0

5 (Počet hlasů: 2)
2Celkem hlasovalo: 152

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (2 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!