Hodnocení hráčů: Dani Carvajal. Velká stálice s výbornými statistikami i v útoku

Hodnocení hráčů: Dani Carvajal. Velká stálice s výbornými statistikami i v útoku

Je klíčovým mužem Realu Madrid. V klubu mu věří dokonce tak, že si dovolili v zimě pustit druhého pravého obránce na hostování. Přestože se ani Dani Carvajal nevyhnul poklesu formy, i v této sezoně dokazuje, že patří mezi nejlepší obránce světa. Ukazují to také čísla.

Dani Carvajal

Soutěž Minuty Góly Asistence
La Liga 1 980 1 5
Liga mistrů 540 0 1
Copa del Rey 180 0 1
Superpohár 210 0 0
Celkem 2 910 1 7

Nikoho nepřekvapí, že Dani Carvajal patří i v této sezoně mezi nejvytěžovanější hráče Realu. Trenér Zinedine Zidane (a nejen on) má ve španělského obránce absolutní důvěru. Carvajal se totiž může chlubit velmi stabilní výkonností v obraně a nadstavbou v ofenzivě.

Carvajal dokonce patří mezi nejlepší hráče Bílého baletu v průměrném počtu klíčových přihrávek na zápas (1,7). Takové číslo přitom mají většinou ofenzivní hráči. Až za španělským bekem je například Eden Hazard (1,4), Luka Modrić (1,3) či Isco (1,1).

Pokud se podíváme na čísla v defenzivě, ve většině ukazatelích je Carvajal nejlepší hned po Casemirovi, který prožívá mimořádnou sezonu. Z těchto statistik je vidět obrovský Carvajalův přínos pro celý Real Madrid.

Dani Carvajal: Moment k zapamatování

Vystřelení tří bodů v Alavésu

Dani Carvajal dal v této sezoně zatím jen jeden gól, ale šlo o velice důležitý zásah. Pro Real totiž znamenal tři body v zápase, ve kterém se hodně natrápil. Pravý obránce rozhodl v 69. minutě duel na půdě Deportiva Alavés.

Ačkoliv nešlo o kandidáta na gól měsíce, Carvajal ukázal při své trefě výborné chování v pokutovém území soupeře. Díky skvělému předvídání a dravosti byl u održeného míče jako první a mohl snadno zasunout (do branky)!

Známka od Podvinha: 2

Dani Carvajal je již dlouho mým velkým oblíbencem a neustále dokazuje, že právem. Je neskutečně cenný tím, jak dokáže vyvážit práci v defenzivě a ofenzivě. Považuji ho jednoznačně za klíčového muže obrany Realu a i díky němu má v této sezoně tak skvělá čísla.

Aby nebylo vše růžové, musím ale připomenout, že jsme v této sezoně zaznamenali i zápasy, které naší stálici úplně nevyšly. Ať už to byl začátek sezony nebo naposledy například duel Ligy mistrů s Manchesterem City. Proto to nemůže být čistá jednička.

Známka od čtenářů

Oznámkuj Daniho Carvajala za jeho sezonu i ty. Známkujeme jako ve škole, to znamená 1 vynikající, 3 průměrný a 5 nedostatečný.

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


2 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Goal: Jude Bellingham je favoritem na zisk Zlatého míče. Haaland ze hry venku?
Mužstvo

Goal: Jude Bellingham je favoritem na zisk Zlatého míče. Haaland ze hry venku?

Po vypadnutí Erlinga Haalanda z Ligy mistrů se skupina potenciálních favoritů na zisk Zlatého míče pro sezónu zužuje. V současné době je…
MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid
Mužstvo

MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid

Nacho je skutečnou legendou Realu Madrid. Od jeho debutu v prvním týmu uplynulo už 13 let a v minulé sezóně to vypadalo,…
Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny
Mužstvo

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny

V závěrečné fázi sezóny, s jistou budoucností v klubu pro následující ročník, ukazuje italský trenér, že se při svém rozhodnutí drží pevně…
Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid
Mužstvo

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid

Fabrizio Romano se vyjádřil ke zprávám ze Španělska. Podle jeho informací Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid. Arda…