OFICIÁLNĚ: Pravý obránce Odriozola odchází na hostování do Bayernu Mnichov

Čas 22. 01. 2020, 11:00 | Autor thjuks | Zdrojrealmadrid.com
Álvaro Odriozola
Álvaro Odriozola

Čtyřiadvacetiletý krajní bek Odriozola se pod Zinedinem Zidanem nedokázal prosadit. Zbytek sezóny stráví na hostování v Bayernu Mnichov.

Odriozila přišel do Realu Madrid v létě 2018 z Realu Sociedad za 30 milionů eur. Misto v základní sestavě si ale nikdy nezískal, pozice Carvajala je zatím neotřesitelná. 

V tomto přestupovém období se o hráče zajímalo hned několik klubů, ale zvítězil Bayern Mnichov, který hledal novou konkurenci pro svého práveho obránce Benjamina Pavarda. S tímto hráčem se navíc může počítat i jako se středním obráncem. Odriozola tak může mít větší šanci si zahrát v základní sestavě, než ji měl v Realu, a vybojovat si tak místo na letním mistrovství Evropy.

Podle informací španělského tisku není součástí hostování opce na nákup Odriozoly. Hráč by se tak po konci hostování měl vrátit do Realu Madrid.

Odriozola obránce ve středu prošel lékařskou prohlídkou. Odpoledne by pak již měl s novým týmem trénovat. 

Po vnitřních debatách ohledně posílení našeho kádru jsme se dohodli, že prioritou je nový hráč do zadních řad, což vyžadoval trenér Hans Flick. Rozhodli jsme se proto pro Álvara Odriozolu. Jsme potěšeni z toho, že nám Real Madrid vyšel vstříc, a vedl s námi ohledně hostování hráče přátelské a kooperativní rozhovory,“ řekl pro klubový web Bayernu Karl-Heinz Rummenigge.

Sportovní ředitel Bayernu Hasan Salihamidžić doplnil: Jsem přesvědčen o tom, že Álvaro se svými kvalitami našemu týmu pomůže. Mám radost, že naše řady posílil právě on.“

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (9 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!