BLOG: Sáhněme si do svědomí! Jsme fanoušci Realu Madrid, nebo jen úspěchu?

Čas 16. 08. 2019, 12:32 | Autor podvinho
Sergio Ramos je symbolem Realu
Sergio Ramos je symbolem Realu

Další sezona začíná Realu Madrid už zítra! Příjemná nervozita a natěšenost fanoušků? Na tu zapomeňte. To spíše hádky, negativita a posílá klubových legend do prd... háje. To je momentální, pro mě osobně velmi smutný, pohled na fanoušky Realu.

Přiznávám, že tento krátký text není ani tak blogem, jako spíše vyjádřením mých současných pocitů a výzvou. A taky přiznávám, že tyhle řádky píšu naštvaný. Naštvaný na nás.

Ještě nikdy žádný tým neprohrál před začátkem sezony. Ale většina fanoušků Realu Madrid už kapitulovala. Sezonu vzdává ještě před prvním písknutím. To je přístup, který doslova nesnáším.

Když pominu, že Real vždy dokázal překvapit i ve chvíli, kdy se mu třeba ideálně nedařilo, tak především my jsme fanoušci - a kdy je klub potřebuje nejvíc? Správně, když se nedaří.

Právě nyní, po nepovedené přípravě, musíme ukázat, že za týmem stojíme. Vždy. Bez toho totiž nejsme fanoušci Realu Madrid, ale fanoušci úspěchu. A to se mi vyloženě příčí.

Jinými slovy - kdo zuřivě oslavoval třetí titul v Lize mistrů v řadě, nemůže nyní hráčům, Zidanovi a vedení sprostě nadávat a odsuzovat celý tým ještě před sezonou. To nechme jiným.

Když to vztáhnu na naší československou komunitu, poslední týdny už radši ani nečtu komentáře na našem webu či Facebooku. Protože to by otrávilo i Santu Clause na cracku.

Co tím tedy chci říct? Pojďme se znovu chovat jako fanoušci! Jasně, kritizujme, když je co. Ale konstruktivně. A hlavně, podporujme náš milovaný tým. On nám to zase vrátí, uvidíte.

A ještě jedno závěrem - nevěřte všemu, co si přečtete v médiích, používejte kritické myšlení. Vždyť situace s Neymarem, Baleem či Jamesem jasně ukazuje, jak liché jsou často „exkluzivní informace“. Poslední takovou je například Jović...

P.S. V této sezoně vyhrajeme titul. I kdyby si Barcelona koupila deset Neymarů (klasicky na dluh). Já tomu prostě věřím. HALA MADRID!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (33 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!