LaLiga: Real Madrid chce zkrátit přestupové období, vedení ovšem nesouhlasí

Čas 07. 08. 2018, 02:31 | Autor Mateusz | Zdrojabc.es, realmadryt.pl
La Liga
La Liga

Dřívější uzavření přestupového období podobně jako v Premier League a Serii A by chtělo zavést ve Španělsku několik klubů, mezi nimiž figuruje i Real Madrid. La Liga však zastává názor, že je to zbytečné.

Stejně jako v Anglii a Itálii argumentují tyto kluby hlavně tím, že provádět transfery a zároveň již hrát ligovou sezónu je velmi nepraktické. Dále uvádějí, že prodloužené přestupové období vyhovuje nejvíce agentům, kteří se živí přemisťováním hráčů, a pro které je čekání do posledního momentu nejlepší strategie. Případy Andera Herrery, Fábia Coentraa nebo Davida De Gei, kteří nakonec nezměnili své působiště 31. srpna mezi lety 2013 až 2015, jsou nejlepšími příklady nepovedených operací právě s ohledem na jejich umělé prodlužování.

Ve všech těchto případech figuroval Manchester United, který se sám snažil prodlužovat transfer Ángela Di Marií, s ohledem na snížení jeho ceny. Real Madrid byl však tehdy nezlomitelný a cenu 75 milionů eur, kterou nastavil ihned na začátku přestupového období, nesnížil o jediný cent.

„Ten přestup mohl být uskutečněn o 20 dní dříve. Všechno se prodlužovalo, protože chtěli vědět, jestli snížíme cenu na konci přestupového období. To jsme neudělali a také nikdy neuděláme, to je naprosto jasné. Jestli chce někdo koupit hráče Realu Madrid, musí zaplatit tolik, kolik je na trhu hoden. Ukázali jsme to při přestupu Özila, Higuaína a také Moraty,“ řekl jeden z funkcionářů klubu.

Los Blancos si přejí dřívější uzavření přestupového okna, protože podle jejich názoru jsou argumenty pro tento krok úplně jasné. „Je nutné začít ligovou soutěž s již poskládanými mužstvy, jako to mají v Anglii. Prodlužování toho období až do 31. srpna tvoří nervózní atmosféru napříč všemi kluby a nechává agentům volnou ruku k tomu, aby prodávali své hráče celé týdny, využívajíc i falešných nabídek. Hráči také cítí napětí, protože do samotného konce neví, jestli opravdu odejdou, když vidí tolik nabídek, které vlastně nejsou reálné. Tento rok ukázal, že zkrácení přestupového období v Premier League i Serii A vedlo všechny kluby k tomu, aby své záležitosti vyřešily rychle a hned. Bylo zde mnohem méně spekulací a nepravdivých informací.“

Zmíněný funkcionář klubu říká, že nejlepším příkladem nepravdivých informací jsou samotní Los Blancos. „Máme spočítány všechny přestupy, které jsme měli udělat, a na seznamu je už 52 hráčů. Z těch byl jistý jen Odriozola, a Vinícius je náš už přes rok. Zbytek jsou naprosté nesmysly. Dali nám téměř dvě nová mužstva navíc k týmu, který máme už teď. Stojíme si za tím, že pokud uzavřeme přestupové okno před začátkem ligy, letos to tedy vychází na 18. srpna, skončíme se všemi těmi lži, které ruší klidný chod našeho klubu i spousty ostatních.“

Deník ABC poprosil o vyjádření se na téma těchto informací Javiera Tebase. Předseda La Ligy odpověděl, že jeho organizace bude bránit zavedenou délku přestupového období do 31. srpna. „Předsednictvo La Ligy udělalo analýzu plusů a mínusů této změny a rozhodli jsme se, že nejlepší bude zachovat datum 31. srpna. Proč je to podle nás tak důležité? Pro nás by bylo dřívější opuštění trhu velkou chybou. Dnes víme, že od 9. srpna už nebude mohl žádný anglický tým lákat hráče ze Španělska. Zato týmy La Ligy můžou být pořád aktivní na trhu, kde už nebudou Angličané se svými přehnanými smluvními podmínkami. Ceny půjdou dolů a od 9. do 31. srpna budou mnohem příznivější pro naše kluby. Strategický je pro španělské týmy nejlepší, aby přestupové období trvalo co nejdéle. A mužstva, co již v srpnu soutěží v nějakých pohárech? Je jiné pracovat při účasti ve vyřazovacích soutěžích, a jiné bez ní. Naše kluby mohou působit na trhu v závislosti na své konkrétní situaci,“ shrnul Španěl. 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (39 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!