Rozdíl mezi Zidanem a Lopeteguim? Pod Španělem se méně běhá a více komunikuje

Čas 25. 07. 2018, 21:29 | Autor podvinho | Zdrojmarca.com
Julen Lopetegui
Julen Lopetegui

Na jakékoliv závěry je samozřejmě strašně brzo, ale první rozdíly po nástupu nového trenéra už jsou v Realu Madrid znát. Stačilo na to několik tréninků. V čem se začátek přípravy liší?

Zinedine Zidane byl známý tím, že hodně dbal na fyzickou připravenost hráčů. Proto se minimálně první dva týdny přípravy hodně běhalo bez míče. Hráči pod vedením kondičního trenéra Antonia Pintuse běhali ovály na tréninkovém hřišti, žádné hvězdy nevyjímaje.

Pod Julenem Lopeteguim je to trochu jiné. Samozřejmě se v přípravě také pořádně maká, ale většina cvičení je s míčem. Přestože trenér Pintus zůstal i v novém realizačním týmu, rozdíl je znát. Kromě posilování a specifických tréninků je většinou na programu cvičení s míčem.

Druhý velký rozdíl je v komunikaci mezi trenérem a jednotlivými hráči. Zidane měl velkou autoritu a k hráčům se choval skvěle, důvěřoval jim. Individuální hovory ale příliš nevedl, spíše mluvil k celému týmu. Někteří nevyužití hráči každopádně během jara cítili trochu nedůvěru.

To si nejspíš Lopetegui uvědomuje, a proto s hráči typu Dani Ceballos a Marcos Llorente hodně mluví. Podle zdrojů Marcy jsou za to fotbalisté hodně rádi a spolupráci si zatím pochvalují.

Je jasné, že každý trenér má jiné metody. Doufejme, že ty Lopeteguiho budou minimálně stejně úspěšné jako pod francouzskou legendou.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (20 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!