Ronaldův návrat do United byl nemožný. První zápas by Portugalec mohl odehrát na Camp Nou

Čas 16. 07. 2017, 12:51 | Autor podvinho | Zdrojmarca.com
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

Ta zpráva sice fanoušky vyděsila, nikdy se ovšem nezakládala na pravdě. Cristiano Ronaldo je hráčem Realu Madrid a tak to také zůstane, odchod se nekoná. Deník Marca nyní přinesl Portugalcův individuální plán, podle kterého se zapojí do přípravy s týmem až na konci července.

Mourinho: O Ronalda jsme neusilovali

V jednu chvíli to byla hlavní zpráva všech sportovních médií na světě. Mohl by Ronaldo kvůli aféře s daněmi opustit Real Madrid? Přetřásal se hlavně návrat do Manchesteru United. Pravda ale byla daleko. „Ani na chvíli jsme neuvažovali o příchodu Cristiana Ronalda,“ odhalil nyní kouč United José Mourinho.

„Je příliš důležitý pro svůj klub, který má velkou ekonomickou sílu. Nebyl zde jediný důvod myslet si, že chce odejít. Nejsem zastáncem toho, aby klub ztrácel čas nemožnými věcmi, proto jsme o tom neuvažovali,“ dodal portugalský kouč, který už předtím vyzradil i detaily ohledně možného příchodu Álvara Moraty.

Ronaldo se vrátí koncem července

Důležitější pro fanoušky Realu je nyní spíše znát scénář Ronaldova návratu. Portugalec totiž hrál po sezoně ještě na Poháru FIFA, poslední zápas odehrál 28. června v semifinále proti Chile, které Portugalci prohráli na penalty.

Trenér Realu Zinedine Zidane měl jasno, že by jeho klíčový hráč měl dostat po velmi náročné sezoně a před další možná ještě náročnější dostatečně dlouhé volno. Podle deníku Marca se rozhodl dát Ronaldovi volný měsíc.

Nejlepší střelec v historii Realu by se tak měl vrátit do přípravy s týmem ke konci července. Příští týden bude mít nicméně v Madridu pravidelné zdravotní testy, aby se následně ještě vrátil na dovolenou. Tu proloží i sponzorská akce v Japonsku.

Přestože se zrovna u Ronalda nemusí nikdo obávat, že by na své kondici sám nepracoval, Zidane by chtěl, aby každý jeho hráč před prvním ostrým zápasem minimálně 10 dnů trénoval. Už kvůli zamezení možným zraněním.

To by u Ronalda znamenalo, že by musel vynechat utkání evropského Superpoháru proti svému bývalému klubu Manchesteru United. Na hřiště by se vrátil zápasem španělského Superpoháru na půdě Barcelony. To každopádně teprve uvidíme. Jisté nicméně je, že Ronalda neuvidíme v přípravných zápasech.

Klíčová slova: ronaldo, mourinho

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (11 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!