Ronaldův návrat do United byl nemožný. První zápas by Portugalec mohl odehrát na Camp Nou

Ronaldův návrat do United byl nemožný. První zápas by Portugalec mohl odehrát na Camp Nou

Ta zpráva sice fanoušky vyděsila, nikdy se ovšem nezakládala na pravdě. Cristiano Ronaldo je hráčem Realu Madrid a tak to také zůstane, odchod se nekoná. Deník Marca nyní přinesl Portugalcův individuální plán, podle kterého se zapojí do přípravy s týmem až na konci července.

Mourinho: O Ronalda jsme neusilovali

V jednu chvíli to byla hlavní zpráva všech sportovních médií na světě. Mohl by Ronaldo kvůli aféře s daněmi opustit Real Madrid? Přetřásal se hlavně návrat do Manchesteru United. Pravda ale byla daleko. „Ani na chvíli jsme neuvažovali o příchodu Cristiana Ronalda,“ odhalil nyní kouč United José Mourinho.

„Je příliš důležitý pro svůj klub, který má velkou ekonomickou sílu. Nebyl zde jediný důvod myslet si, že chce odejít. Nejsem zastáncem toho, aby klub ztrácel čas nemožnými věcmi, proto jsme o tom neuvažovali,“ dodal portugalský kouč, který už předtím vyzradil i detaily ohledně možného příchodu Álvara Moraty.

Ronaldo se vrátí koncem července

Důležitější pro fanoušky Realu je nyní spíše znát scénář Ronaldova návratu. Portugalec totiž hrál po sezoně ještě na Poháru FIFA, poslední zápas odehrál 28. června v semifinále proti Chile, které Portugalci prohráli na penalty.

Trenér Realu Zinedine Zidane měl jasno, že by jeho klíčový hráč měl dostat po velmi náročné sezoně a před další možná ještě náročnější dostatečně dlouhé volno. Podle deníku Marca se rozhodl dát Ronaldovi volný měsíc.

Nejlepší střelec v historii Realu by se tak měl vrátit do přípravy s týmem ke konci července. Příští týden bude mít nicméně v Madridu pravidelné zdravotní testy, aby se následně ještě vrátil na dovolenou. Tu proloží i sponzorská akce v Japonsku.

Přestože se zrovna u Ronalda nemusí nikdo obávat, že by na své kondici sám nepracoval, Zidane by chtěl, aby každý jeho hráč před prvním ostrým zápasem minimálně 10 dnů trénoval. Už kvůli zamezení možným zraněním.

To by u Ronalda znamenalo, že by musel vynechat utkání evropského Superpoháru proti svému bývalému klubu Manchesteru United. Na hřiště by se vrátil zápasem španělského Superpoháru na půdě Barcelony. To každopádně teprve uvidíme. Jisté nicméně je, že Ronalda neuvidíme v přípravných zápasech.

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


Zdroj: marca.com

11 Komentářů

Přidat komentář

Související články

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!
Mužstvo

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!

Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je prodloužení smlouvy Francouze Mendyho blízko realitě. Zajištění situace levého obránce bylo jednou…
Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus
Mužstvo

Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus

Zájem o dresy Kyliana Mbappého je obrovský, ale zaplatí se Francouzův přestup, nebo dokonce jeho plat? Kylian Mbappé se již…
První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…