Mundo Deportivo: Marco Asensio je v hledáčku Barcelony. Katalánci zvažují jeho příchod

  Mundo Deportivo: Marco Asensio je v hledáčku Barcelony. Katalánci zvažují jeho příchod
  Marco Asensio (zdroj: realmadrid.com)

  Fotbalista Realu Madrid má být podle katalánského deníku jedním z hlavních přestupových cílů Barcelony kvůli mnoha faktorům zmíněným v následujícím článku.

  FC Barcelona v bláznivém létě kompletně předělala svůj kádr, ale to neznamená, že nebude nadále sledovat trh, aby svůj kádr co nejvíce vylepšila, zvláště pokud trh nabízí potenciálně zajímavé hráče za výhodných podmínek. Marco Asensio je jedním z těchto hráčů, píše Xavier Muñoz z Mundo Deportivo.

  Kromě kvality existují další faktory, které vysvětlují, proč Barça bedlivě sleduje budoucnost španělského hráče. Tím prvním je jeho situace v Realu Madrid, se kterým má aktuálně smlouvu pouze do konce letošní sezony.

  Celé léto, týden co týden a bez prodloužení smlouvy, se spekulovalo o tom, že křídelník pocházející z Mallorcy odejde, pokud pro něj a klub přijde dobrá nabídka na přestup, ale nakonec se nic neuskutečnilo a zůstal v Realu Madrid. Mundo Deportivo hlásí, že se o jeho služby zajímaly Milán, Arsenal a Newcastle.

  Bez důvěry

  V aktuální sezóně, v poslední s velkým kontraktem, se jeho sportovní vyhlídky nezlepšily, a to ani po frustrujícím selhání při přestupu Kyliana Mbappého a absenci Karima Benzemy kvůli zranění. Velkolepá forma Viníciuse Júniora a definitivní fotbalová sláva Rodryga Goese a Fede Valverdeho ho jednoznačně postavila mimo útok Carla Ancelottiho.

  Pokud se nic nezmění na jeho smlouvě, zimní přestupové období bude pro Real Madrid poslední šancí inkasovat peníze za Asensia. V opačném případě může od 1. ledna 2023 vstoupit na scénu kterýkoli klub, jelikož hráč by byl v posledních šesti měsících smlouvy, tedy v období, ve kterém pravidla FIFA umožňují třetím stranám svobodně s hráčem vyjednávat. Čas a zachování současného status quo jsou proto klíčové pro pohled Barçy na Marca Asensia, upozorňuje katalánský deník.

  Zájem Barcelony

  Xavier Muñoz uvádí, že Mundo Deportivo již může potvrdit, že Barça si je velmi dobře vědoma věku, dovedností a taktické adaptability Marca Asensia. V 26 letech ho vidí jako vyzrálého hráče, který má před sebou dlouhou kariéru.

  O jeho kvalitě hovoří 12 branek, které jako střídající hráč v minulé sezóně nastřílel. Jeho všestrannost znamená, že je to hráč s technickými schopnostmi hrát po obou stranách a dokonce i ve středu pole, nebo ve druhé linii, odkud také umí skvěle zasáhnout.

  I přes Ancelottiho něžnou ruku fotbalista neprodloužil smlouvu s Realem. Pokud vše zůstane při starém a zimní přestupové období jeho situaci nezmění, Barça zváží vzít věci do vlastních rukou, ujišťuje Mundo Deportivo.

  Existuje další faktor, který nelze podceňovat: dobrý vztah, který existuje mezi Jorgem Mendesem, současným agentem hráče, a Joanem Laportou, prezidentem Barçy, uzavírá svůj článek Muñoz.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: Mundo Deportivo

  1 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  MARCA: Real Madrid již vybral Ancelottiho nástupce. Je jím Xabi Alonso
  Přestupy

  MARCA: Real Madrid již vybral Ancelottiho nástupce. Je jím Xabi Alonso

  Real Madrid bude po sezoně s největší pravděpodobností vybírat nového trenéra. Carlo Ancelotti má smlouvu právě do konce června 2024…
  Manolo Romero: Vždycky jsem pochyboval o Endrickově věku. Fyzicky je příliš dobře formovaný
  Přestupy

  Manolo Romero: Vždycky jsem pochyboval o Endrickově věku. Fyzicky je příliš dobře formovaný

  Manolo Romero, bývalý skaut Realu Madrid v Katalánsku, učinil několik prohlášení zpochybňujících Endrickův skutečný věk, a které získaly širokou pozornost…
  Alphonso Davies prioritou pro léto 2024. Real chce využít stejné strategie, jako s Kroosem
  Přestupy

  Alphonso Davies prioritou pro léto 2024. Real chce využít stejné strategie, jako s Kroosem

  V případě Alphonsa Daviese může Real Madrid znovu použít strategii, která mu umožnila v roce 2014 přivést německého záložníka na…
  Raúl byl blízko přesunu do Villarrealu. Po nečekaném obratu zůstává v Castille
  Přestupy

  Raúl byl blízko přesunu do Villarrealu. Po nečekaném obratu zůstává v Castille

  Nechybělo mnoho a Raúl González by již touto dobou nebyl trenérem Castilly, druhého týmu Realu Madrid. Španělská legenda byla výrazně…