Modrić 2025: Klíč k prodloužení smlouvy. Hráč i klub blízko dohody, píše AS

Modrić 2025: Klíč k prodloužení smlouvy. Hráč i klub blízko dohody, píše AS
Luka Modrić v El Clásiku (© realmadrid.com)

Dobrá zpráva pro madridismo. Luka Modrić se chystá prodloužit smlouvu s Realem o další sezónu. Vše se urychlilo po čtvrteční schůze chorvatského hráče s Florentinem Pérezem a následném rozhovoru, který se uskutečnil v pátek ráno. Modrić se prezidentovi svěřil, že jeho přáním je ukončit kariéru v Realu Madrid a prezident na jeho přání, vzhledem k Modrićově statutu klubové legendy, reagoval kladně.

Luka, jemuž bude v září už 39 let, byl ochoten vždy v Madridu zůstat, bez ohledu na výši svého platu. Jeho skvělé výkony v klíčových utkáních sezóny, do nichž šel zpravidla jako střídající hráč, který ale vždy přinesl vyšší dynamiku hře týmu, přesvědčily všechny zainteresované strany o tom, že prodloužení angažmá v Realu je vhodné.

Vedení klubu si uvědomuje, že Modrićův status legendy přerůstá Real Madrid. Legendární Chorvat se pravidelně dočkává ovací na Santiago Bernabéu, ale to není vše. V průběhu jara, kdy spekulace o jeho konci v Madridu sílily, jeho jméno vyvolávali i fanoušci soupeřů při venkovních utkáních Los Blancos.

Génius ze Zadaru se nenechal zlákat nabídkami z arabských klubů a po celou dobu dával prezidentovi jasně najevo, že ekonomická otázka nebude rozhodovat o jeho budoucnosti. Nechce naslouchat ani nabídkám z Arábie, ani z MLS, které dorazily na stůl jeho agentům. Peníze nejsou tím, co by Luku přesvědčilo.

Přeje pouze to, aby se mu splnil sen pokračovat v bílém dresu ještě jeden rok, a to i za cenu snížení platu. Také je ochoten přijmout pozici náhradníka. Sám sebe i trenérský štáb v této sezóně přesvědčil, že i nadále mohou být jeho zkušenosti pro mladý tým Realu Madrid velkým přínosem. Přínosem, který může být v klíčových momentech nejen kvalitní, ale také rozhodující.

Dobře si je toho vědom Carlo Ancelotti, který pracuje s mladými hráči typu Vinícius, Bellingham, či brzy Mbappé. Italský trenér ví, že potřebuje v kádru mít i zkušené veterány se statusem legend, kteří mu pomohou supertalentované hvězdy usměrňovat.

Podstatný je i další faktor: pokud by se Nacho rozhodl klub opustit, Chorvat by si splnil další sen, a to stát se kapitánem prvního týmu.

Modrič přišel do Realu Madrid v roce 2012 na doporučení Mourinha a po náročných jednáních s prezidentem Tottenhamu Danielem Levym. Madrid nakonec zaplatil 35 milionů, což se ukázalo jako levná částka. Jeho začátky byly kvůli zraněním obtížné, ale brzy se stal klíčovým hráčem týmu, s nímž vyhrál pět evropských pohárů. Už 1. června proti Borussii Dortmund může získat šestý a vyrovnat rekord Paca Genta.

Díky právě stylově získanému ligovému titulu dosáhli Modrič a Nacho 25 oficiálních titulů v bílém dresu, čímž vyrovnali rekord, který od minulé sezony drží Karim Benzema a Marcelo. Pokud ve Wembley vyhrají Los Blancos patnáctou trofej v Lize mistrů, stanou se oba hráči s největším počtem titulů v historii klubu (26). Z tohoto důvodu a vzhledem k možnosti, že Nacho možná přijme lákavé nabídky, které přicházejí z MLS, Modrič ví, že pokud zůstane do roku 2025, má vážné šance zvěčnit se jako hráč s nejvíce trofejemi v historii klubu. Pokud ve Wembley zvítězí, bude v příští sezoně bojovat o sedm titulů: Ligu mistrů, La Ligu, mistrovství světa klubů, Copa del Rey, evropský a španělský Superpohár a Interkontinentální pohár.


Zdroj: as.com

Přidat komentář

Související články

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?
Mužstvo

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?

Nachův odchod má obrovský sportovní, ale také marketingový význam, protože se uvolňuje číslo, které má v Realu Madrid velkou historii. Jak…
Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení
Mužstvo

Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení

Je sice pravda, že v příští sezóně nebude snadné dostat se do základní jedenáctky Realu, ale Ancelotti i vedení madridského…
Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým
Mužstvo

Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým

Carlo Ancelotti a jeho tým okouzlili každého. Získané trofeje a rozmanitá řešení na hřišti donutily i ty největší kritiky ocenit…
L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur
Mužstvo

L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur

Kapitán francouzské reprezentace dal PSG ultimátum, aby uhradilo jeho pohledávky, které činí přibližně 100 milionů eur, kvůli tomu, že od…