Mládí vpřed. Přestavba týmu je pomalu dokončena a mladí hráči přebírají vedoucí roli

  Mládí vpřed. Přestavba týmu je pomalu dokončena a mladí hráči přebírají vedoucí roli
  Real Madrid vs. Athletic Bilbao (zdroj: realmadrid.com)

  Současnost a budoucnost. Pod tímto praporem zahájil Real Madrid ligové zápasy na San Mamés. Na jednom z nejtěžších terénů ve Španělsku Los Blancos i přes pochyby o týmu po přípravě získali tři body a zanechali dojem absolutní nadvlády.

  Základní jedenáctka Realu se při úvodním hvizdu proti Athletic Bilbao pyšnila průměrným věkem 24,3 let. Lunin (24) za Courtoise (31) a Fran (24) za Mendyho (28) přispěli ke snížení věkového průměru z přátelského zápasu proti Barceloně, která už tak přitahovala pozornost.

  V Baskicku zůstali na lavičce i dva veteráni, Modrić a Kroos. Ve středu zálohy Ancelotti vsadil na Valverdeho, Camavingu, Tchouaméniho a Bellinghama. Průměrný věk středu pole byl tedy pouhých 22 let a jejímu nejstaršímu hráči Fedemu bylo 25 let. Každý člen formace měl nemalou zásluhu na tom, že hru od začátku do konce diktovali hosté.

  Mládí vpřed

  Změna plánovaná trenérem je radikální. Carletto samozřejmě jasně naznačuje, že dojde na zápasy pro Kroose a Modriće, ale dá se očekávat, že čtyřka ze San Mamés bude v drtivé většině konfrontací první volbou.

  Ancelotti se přizpůsobuje požadavkům moderního fotbalu a střed pole ve složení Fede, Eduardo, Jude a Aurélien dokonale vyhovuje požadavkům moderního fotbalu. Sobotní střet ukazuje, proč Ancelotti tolik věří ve smysluplnost změny rozestavení.

  Nízký věkový průměr není jen ve středu hřiště. Stačí zmínit, že v útočné formaci byl průměr 22,5 roků. Celkově tak získáme jasnou představu o tom, jak má být strukturován tým, jehož cílem je bojovat o všechny možné trofeje.

  Projekt je na jedné straně orientován na budoucnost a na druhé straně má přinést výsledky tady a teď. Dalším prvkem plánu bude začlenění Endricka do týmu, který půjde v dobře vyšlapaných stopách.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: marca.com

  1 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…