Militão je zpátky. Na Copa América hraje ve formě a vyhlíží Superpohár ve Varšavě

Militão je zpátky. Na Copa América hraje ve formě a vyhlíží Superpohár ve Varšavě
Éder Militao (zdroj: Real Madrid TV)

Éder Militão v prvních dvou zápasech Copa América dokázal, že zranění kolena je zcela za ním a začíná chytat svou standardní formu. Brazilec bude jedním z klíčových hráčů Realu Madrid v sezóně 2024/25.

„Přestupuje Militão“ – španělský tisk by ve svém stylu už pomalu mohl připravovat takové titulky na začátek přípravného období Realu Madrid před sezonou 2024/25. Pocity kolem šestadvacetiletého stopera jsou stejné jak v táboře královského klubu, tak v brazilské reprezentaci. Solidnost, jistota s míčem u nohy, rychlost – Éder Militão už začíná připomínat fotbalistu, kterým byl před vážným zraněním kolena. Nikdo samozřejmě nepochyboval, že plnohodnotný návrat je jen otázkou času, ale nyní se konečně stává skutečností.

Na začátku Copa América Militão figuroval v základní sestavě Brazílie pro zápas s Kostarikou. Jistou sestavu měl na stoperu pouze Marquinhos. Obránce Los Blancos měl konkurenci v podobě Gabriela Magalhãese z Arsenalu, Lucase Beralda z PSG a Bremera z Juventusu. Nakonec to byl právě Militão, kdo přesvědčil trenéra Dorivala Júniora nejvíce.

V prvním zápase Brazilci zklamali v ofenzivě, ale obránci si neměli na co stěžovat – nakonec udrželi čisté konto a zápas skončil bezbrankovou remízou. Ve druhém zápase proti Paraguayi se Militão opět objevil v základní jedenáctce a tentokrát kromě pevné defenzivy přidal i podporu v útoku – přechody mezi liniemi, jistotu v soubojích o vysoké míče a přesné dlouhé přihrávky na útočníky. Stoper Realu Madrid je již plnohodnotným hráčem prvního týmu Canarinhos a skvěle doplňuje Marquinhose.

Dlouhá rehabilitace

S ohledem na výše uvedené skutečnosti roste optimismus nejen v brazilském táboře, ale také ve Valdebebas. Vždyť Madridistas si pamatují nejistý návrat Militãa, který nenastoupil ani proti Manchesteru City, ani v El Clásiku proti Barceloně, a v zápasech poté, co už Real Madrid vyhrál španělský šampionát, se mu stávaly nezvyklé chyby. Evidentně nebyl ve své kůži. „Myslel jsem, že skončím víc unavený, ale kolegové mi hodně pomohli,“ žertoval po zápase s Realem Sociedad.

Varšava na 200%

Sezonu nedokončil zdaleka ve stoprocentní formě. V žádném okamžiku se o něm neuvažovalo jako o hráči základní sestavy pro finále Ligy mistrů ve Wembley. Technický štáb Los Blancos věděl, že tento skutečný comeback bude muset být odložen až na příští sezónu. Nyní je zřejmé, že Militão na své problémy s kolenem zcela zapomněl a nabírá rychlost. Nyní panuje pocit, že se začátkem přípravy na sezonu 2024/25 bude připraven na 200 %.

Pokud se nestane nic nepředvídaného, měl by se Brazilec objevit v základní sestavě Realu Madrid pro finále evropského Superpoháru proti Atalantě ve Varšavě, které je naplánováno na 14. srpna. Odchod Nacha a rehabilitace Davida Alaby (měl by se vrátit přibližně v září-říjnu) mu otevírají dveře do základní jedenáctky. Pochybnosti by mohl vyvolat pouze případný přestup Lenyho Yora, ale ten je spíše vedlejší. K dnešnímu dni bude základní stoperskou dvojici Bílého baletu pro sezonu 2024/25 tvořit Éder Militão a Antonio Rüdiger.


Zdroj: as.com

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Endrick: Real s Mbappém vypadá jako tým z videohry. Doufám, že se z nás stane parta kamarádů
Mužstvo

Endrick: Real s Mbappém vypadá jako tým z videohry. Doufám, že se z nás stane parta kamarádů

Francouzský L’Équipe přinesl zprávu o příchodu Endricka do Realu Madrid. Přinášíme Brazilcovo vyjádření o jeho vizi pro klub. Útočník se…
Aurélien Tchouaméni tráví volno v Senegalu. Věnuje se tam projektům své nadace Prosperi
Mužstvo

Aurélien Tchouaméni tráví volno v Senegalu. Věnuje se tam projektům své nadace Prosperi

Aurélien Tchouaméni v minulých týdnech pomohl Francii dostat se do semifinále Eura 2024 a po vypadnutí Les Bleus z turnaje…
Carvajal: Doufám, že méně Španělů v Realu nebude problémem
Mužstvo

Carvajal: Doufám, že méně Španělů v Realu nebude problémem

Dani Carvajal poskytl rozhovory rádiu COPE a pořadu Chiringuito. Přinášíme nejdůležitější výroky Španěla z těchto rozhovorů před finále Eura. „Tandem…
Real se vrátí k rozestavení 4-3-3. Tchouaméni a Camavinga se poperou o místo v záloze
Mužstvo

Real se vrátí k rozestavení 4-3-3. Tchouaméni a Camavinga se poperou o místo v záloze

V minulé sezoně Carlo Ancelotti použil v Realu Madrid diamantový systém 4-4-2. Zpětně se dá uvést, že to zafungovalo naprosto…