Martin Ødegaard ukončil hostování v Arsenalu. Vedení nemá jasno, co dál s mladým Norem

Martin Ødegaard ukončil hostování v Arsenalu. Vedení nemá jasno, co dál s mladým Norem

Martin Ødegaard ukončil své šestiměsíční hostování v Arsenalu. Real Madrid nicméně neví, jaké rozhodnutí učinit ohledně bezprostřední budoucnosti hráče.

Arsenal ukončil sezónu v Premier League, aniž by dosáhl svého hlavního cíle. Skončil osmý v tabulce, což znamená, že v příští sezóně bude chybět v jakékoli evropské soutěži. Konec sezóny je také koncem aktuálního hostování Martina Ødegaarda v hlavním městě Anglie.

22letý Nor, který se v lednu rozhodl vyzkoušet si ostrovní fotbal, se nyní musí vrátit do Realu Madrid. Stále však ještě není známo, jak bude vypadat bezprostřední budoucnost mladého záložníka. Kdyby to bylo na trenérovi Gunners, pochybnosti by byly mnohem menší.

„V této otázce je náš názor jasný a konkrétní. Není to však náš hráč. Nevím, co se může stát. Není to v našich rukou. Jednání se budou konat v nejbližších dnech. Udělali jsme vše pro to, aby se tady cítil co nejlépe a aby mohl pravidelně hrát. Doufám, že jsme mu dokázali, že je to dobré místo pro hraní,“ řekl španělský trenér po posledním zápase proti Brightonu.

Samotný Ødegaard se už před rokem měl natrvalo vrátit do Madridu. Los Blancos ho přesvědčili, aby zkrátil hostování v Realu Sociedad, a Zinédine Zidane ho ujistil, že v jeho týmu bude hrát klíčovou roli.

Nor však v sezóně nemohl počítat s důvěrou svého trenéra, který mu od září do prosince nebyl schopen dát víc jak 400 minut na hřišti. Po přestupu do Arsenalu začala tato čísla vypadat mnohem lépe, téměř 1700 nashromážděných minut, dva góly a dvě asistence.

Arsenal je tak spokojen s přístupem norského záložníka, že hodlá udělat Realu Madrid v nadcházejících dnech lákavou nabídku na trvalý přestup. A na Santiago Bernabéu v současné době neexistuje shoda ohledně budoucnosti 22letého hráče.

Na jedné straně se ve vedení domnívají, že prodej Ødegaarda by vydělal opravdu slušné peníze. Na druhou stranu je však naznačeno, že jeho návrat by byl prvním krokem k ohlášené revoluci a zároveň by nebyl spojen s dalšími výdaji.

Nadcházející měsíce zodpoví mnoho otázek, ale není pochyb o tom, že názor hráče bude mít při tom všem klíčový význam. Příznivci mladého Nora poukazují na to, že předchozí sezóna je dokonalým příkladem toho, že i špičkový hráč jednoduše potřebuje důvěru a pravidelně hrát, aby mohl ukázat svůj plný potenciál.

A samotný klub byl bolestně přesvědčen, že hra s úzkým týmem není z dlouhodobého hlediska udržitelná.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: AS.com

18 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Operace Kroos & Modrić: Florentino Pérez přechází do akce
Mužstvo

Operace Kroos & Modrić: Florentino Pérez přechází do akce

Situace Luky Modriće a Toniho Kroose se v posledních týdnech změnila. Do celé záležitosti se vložil prezident Realu Madrid Florentino Pérez…
Modrićův agent: Luka pravděpodobně zůstane v Madridu i v následující sezóně
Mužstvo

Modrićův agent: Luka pravděpodobně zůstane v Madridu i v následující sezóně

Pokud jde o Luku Modriće, zdá se, že je vše vyřešeno. Vlado Lemić, hráčův agent, prohlásil, že fotbalista s největší…
Modrić 2025: Klíč k prodloužení smlouvy. Hráč i klub blízko dohody, píše AS
Mužstvo

Modrić 2025: Klíč k prodloužení smlouvy. Hráč i klub blízko dohody, píše AS

Dobrá zpráva pro madridismo. Luka Modrić se chystá prodloužit smlouvu s Realem o další sezónu. Vše se urychlilo po čtvrteční schůze…
Real zvažuje prodloužení smluv s Kroosem a Modrićem, píší MARCA a THE ATHLETIC
Mužstvo

Real zvažuje prodloužení smluv s Kroosem a Modrićem, píší MARCA a THE ATHLETIC

Real Madrid zvažuje prodloužení smluv s Tonim Kroosem a Lukou Modrićem, informuje The Athletic. Oběma hráčům vyprší smlouva 30. června.…