Mariano mohl v Rayo vydělat víc než v Realu Madrid. Jeho rozhodnutí nikdo nechápe

Mariano mohl v Rayo vydělat víc než v Realu Madrid. Jeho rozhodnutí nikdo nechápe

Útočník v létě odmítl hostování a podle předpokladu nemůže počítat s tím, že bude pod Ancelottim hrát, stejně jako nemohl počítat s hrou pod Zidanem.

Mariano Díaz v této sezóně stále neodehrál ani minutu. Španěl věděl, že se to dá očekávat, vzhledem k tomu, že Carlo Ancelotti mu už v přípravě poradil, aby si v létě našel jiný klub, protože v kádru jsou Karim Benzema a Luka Jović.

Rayo Vallecano vědělo o útočníkově situaci a pokusilo se ho naverbovat, než se rozhodli pro Falcaa. Poslední den přestupového okna (31. srpna) byl horký, protože Real přiznal, že bude respektovat jeho plný plat (téměř pět milionů eur v čistém), i přestože předpokládal jeho odchod do Rayo na hostování.

To umožnilo Los Blancos zůstat optimističtí a přesvědčeni, že za stejných finančních podmínek a s možností pravidelného hraní za Vallecas se Mariano rozhodne odejít. Překvapením pro agenty po rozhovoru s útočníkem byla kategorická odpověď „NE“.

Bylo to nevysvětlitelné, protože díky tomuto kroku mohl Mariano pokračovat v životě v Madridu a nakonec by se objevil také na hřišti. Aby se ho Rayo pokusilo přesvědčit, nabídlo mu další dva bonusy, které bylo téměř nemožné odmítnout.

Jeden milion eur, který byl přidán k plnému platu, který mu Real dal. A druhá výplata půl milionu eur, kdyby odehrál minimální počet zápasů, takže by měl větší motivaci vzhledem k tomu, že mu měl Iraola dát základní sestavu a tato částka by byla rozhodně vyplacena.

Jeho otec se ho také snažil přesvědčit, ale nic nepomohlo. Marianova hodnota ve skutečnosti klesla na pouhých 10 milionů eur (před třemi lety za něj Sevilla nabízela trojnásobek). Neuspěly ani dvě nabídky hostování v Benfice a Valencii. Rayo byl třetí neúspěšný pokus.

V kancelářích Valdebebas jsou rezignováni, protože věří, že Marianovi nevadí, že jeho situace zůstane stejná až do 30. června 2023, kdy mu vyprší smlouva. Zidane a Ancelotti už rezignovali dávno.

Tento nedostatek ambicí hrát a soutěžit znamená konec kariéry, která pro středního útočníka vyvíjela velmi slibně. Pokud smlouvu splní, opustí Madrid pouhý měsíc před svými 30. narozeninami, ale se směšným počtem odehraných her od roku 2018.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: AS.com

16 Komentářů

Přidat komentář

Související články

El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid
Mužstvo

El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid

Příslušníci španělské Guardia Civil oznámili, že rozbili buňku nadace I’lam, která se podílí na propagandě takzvaného Islámského státu. Mezi nalezenými…
Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?
Mužstvo

Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?

Žádné rozhodnutí zatím nepadlo. Před novou sezonou 2024/25 mají jistá místa Rüdiger a Militão, vedle nich se objevují jména Nacha,…
První rok Juda Bellinghama
Mužstvo

První rok Juda Bellinghama

V pátek to byl přesně rok od chvíle kdy Real Madrid oznámil příchod Juda Bellinghama. Anglický záložník ve své premiérové sezóně…
Relevo: Alaba chce v říjnu dosáhnout optimální formy
Mužstvo

Relevo: Alaba chce v říjnu dosáhnout optimální formy

David Alaba utrpěl 17. prosince loňského roku zranění kolena, ale termín jeho návratu na hřiště je stále obtížné určit. Přestože…