MARCA: Real Madrid prodloužil smlouvy s Pintusem a Llopisem

MARCA: Real Madrid prodloužil smlouvy s Pintusem a Llopisem
Antonio Pintus (zdroj. realmadrid.com)

Deník MARCA uvádí, že Antonio Pintus, který má na starosti fyzickou přípravu Los Blancos, a Luis Llopis, kterému jsou svěřeni gólmani a taktické záležitosti, prodloužili své končící smlouvy. Oba se do Realu Madrid vrátili v roce 2021 a zařadili se do štábu Carla Ancelottiho, jejich budoucnost však zůstává nezávislá na Italově osudu.

Pintus a Llopis dříve spolupracovali také se Zinédinem Zidanem, ale z různých důvodů klub opustili. Oba byli získáni zpět v létě 2021 a připojili se k Ancelottiho týmu, který dále tvoří Davide Ancelotti, Francesco Mauri, Benjamino Fulco a Simeone Montanaro. Tito čtyři zůstávají s Carlettem nadále svázáni a v prosinci, kdy byla prodloužena smlouva Ancelottimu, prodloužili své kontrakty také oni. Pintus a Llopis pracují společně s nimi, ale mají s Realem své individuální smlouvy. Klub na ně sází i s výhledem na delší období.

Ital je zodpovědný za fyzickou přípravu nejen prvního týmu, ale má na starosti tento aspekt v celé fotbalové sekci Realu Madrid. Llopis je oceňován nejen za práci s brankáři, ale přispívá i po taktické stránce. Los Blancos považují oba za strategické postavy trenérského štábu bez ohledu na to, kdo jej povede.

Pintus byl získán na základě přání Zinedina Zidana před startem sezóny 2016/17. Francouzský trenér se rozhodl po svém příchodu k prvnímu týmu v lednu 2016 obnovit oddělení zodpovědné za fyzickou přípravu. S Pintusem se znal z doby, kdy spolupracovali v Juventusu. Sám Zidane se s Pintusem rozloučil v roce 2019 po svém návratu, protože se mu nelíbilo, že s ním trenér v roce 2018 Real neopustil. Italovo místo pak zaujal Grégory Dupont, kterého Zidane přetáhl od francouzské reprezentace. Pintus se do Madridu vrátil po odchodu Zidana a Duponta v roce 2021, protože klub pamatoval na jeho práci, zároveň nebyl příliš spokojen s Dupontovými metodami. Nyní Los Blancos potvrdili plnou důvěru v jednašedesátiletého kondičního trenéra a jeho nápady.

Llopise do prvního týmu povýšil rovněž Zidane v roce 2016, ale Španěl už v působil v letech 2005 až 2008 v akademii Realu Madrid. V roce 2018 společně se Zidanem odešel a Francouz ho chtěl při svém návratu zpět, ale Llopis byl spokojen se svým angažmá v San Sebastianu. Los Blancos se ho podařilo přesvědčit k návratu až v roce 2021 a dnes se, stejně jako Pintus, těší plné důvěře klubu.

Podle informací ze sociální sítě X prodloužili Pintus a Llopis své působení v Madridu do června 2027. Ancelottimu a jeho asistentům kontrakt vyprší o rok dříve.


Zdroj: marca.com

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!
Mužstvo

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!

Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je prodloužení smlouvy Francouze Mendyho blízko realitě. Zajištění situace levého obránce bylo jednou…
Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus
Mužstvo

Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus

Zájem o dresy Kyliana Mbappého je obrovský, ale zaplatí se Francouzův přestup, nebo dokonce jeho plat? Kylian Mbappé se již…
První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…