MARCA: Real Madrid má dohodu s Yorem, ale…

MARCA: Real Madrid má dohodu s Yorem, ale…
Leny Yoro - uprostřed (© instagram.com/losclive/)

Deník MARCA ve svém čtvrtečním článku na titulní straně uvádí, že pokud se Nacho rozhodne odejít do Saúdské Arábie, přičemž Real mu dá čas na rozmyšlenou do 30. června a je otevřený jeho setrvání, klub okamžitě spustí operaci, jejímž cílem je příchod Lenyho Yora. Carlos Carpio, zástupce šéfredaktora tohoto deníku MARCA, uvádí, že královský klub vede s fotbalistou velmi pokročilé rozhovory, ale s Lille zatím žádný kontakt nenavázal.

Leny Yoro, který ve svých osmnácti letech považován na své pozici středního obránce za generační talent, upřednostňuje přestup do Realu Madrid, ale na jeho dveře už zaklepalo mnoho dalších týmů v čele s PSG, Liverpoolem a Manchesterem United. Zástupci Realu by rádi využili postoje stopera, ačkoli prozatím operují v pozadí za výše zmíněnými soupeři.

Co se týče Yora, klub se řídí podobnou strategií, jakou zvolil mimo jiné při přestupu Juda Bellinghama. Vše vede Juni Calafat, šéf skautingu královského klubu, který hráče osobně seznámil se sportovním projektem a také se všemi výhodami, které mu přestup do Realu Madrid přináší. Francouze nabídka Los Blancos oslovuje, ale čeká se, až se city promění v činy, konkrétně až hráč dá jasně najevo, že má zájem pouze o Real a je připraven počkat až rok na případný volný přestup do Madridu.

Právě toto chování má být základem pro jednání s Lille, které za osmnáctiletého hráče, který má ještě platnou roční smlouvu, očekává 50-60 milionů eur. Los Blancos si pro tuto operaci stanovili hranici 35-40 milionů eur, protože trvají na tom, že jde o teenagera, který by mohl být za rok volný. Teoreticky je Lille nuceno prodat hráče, o kterého je takový zájem, a který má jen jednoletou smlouvu, protože kromě PSG procházejí francouzské kluby obrovskou finanční krizí a budoucnost jim jen v horších barvách malují problémy s prodejem televizních práv a nevýhodná smlouva s CVC.

MARCA dodává, že Real Madrid původně uvažoval o tom, že Yora přivede v roce 2025, ale vážná zranění Édera Militãa a Davida Alaby změnila plán na příchod Francouze. Stalo se tak do té míry, že klub prohlásil, že dnes je důležitější získat nového středního obránce než levého beka. Na posledním jmenovaném postu se Alphonso Davies nachází v podobné situaci jako Yoro: do konce smlouvy mu zbývá jeden rok, chce přestoupit do Realu Madrid, jeho klub za něj požaduje neúměrně vysokou cenu a Real má svůj limit. Postoj obou stran se zdá být velmi tvrdý, ale může jít i o vyjednávací strategii. Nelze však vyloučit, že nakonec Ferland Mendy za rok odejde zadarmo a Davies zaujme jeho místo na základě volného přestupu. To by však byla v evropském fotbale velmi neobvyklá situace.

Když se vrátíme k Yorovi, Carpio zdůrazňuje, že pokud Nacho oznámí svůj odchod, operace se urychlí. Ale co když kapitán Realu Madrid zůstane? Los Blancos budou muset situaci přehodnotit a rozhodnout se, co udělají. Klub považuje Yoroa za strategický přestup v rozsahu přestupu Varana v roce 2011. Ale v případě, že Nacho zůstane, bude pozice stopera obsazena právě kapitánem, Militaem, Rüdigerem a Alabou, byť posledně jmenovaný patrně nestihne začátek sezóny. V záloze však stále zůstává Aurélien Tchouaméni.

Královský celek by pak mohl Yora koupit a zapůjčit, nebo hráče jednoduše požádat, aby jednu sezónu počkal a příští rok se k týmu připojil na základě volného přestupu. To je však velmi riskantní varianta, když se v situaci silně angažují silné kluby jako United, Liverpool a PSG.


Zdroj: marca.com

Přidat komentář

Související články

Sky Sport: Saúdská Arábie nadále láká Antonia Rüdigera
Přestupy

Sky Sport: Saúdská Arábie nadále láká Antonia Rüdigera

Antonio Rüdiger se v této sezóně stal nesporným lídrem defenzivy Realu Madrid a vzbudil zájem. Podle německého Sky Sport obdržel…
Yorovo těžké rozhodnutí. Real své karty odkryl, další postup je na Lenym
Přestupy

Yorovo těžké rozhodnutí. Real své karty odkryl, další postup je na Lenym

Pokud chce Leny Yoro v létě přestoupit do Realu Madrid, musí přitlačit na Lille. Francouzi chtějí za svůj klenot zhruba…
Pepe ještě neoznámil konec kariéry. Vrátí se v příští sezóně do španělské La Ligy?
Přestupy

Pepe ještě neoznámil konec kariéry. Vrátí se v příští sezóně do španělské La Ligy?

Bývalý střední obránce Realu Madrid Pepe řeší svou budoucnost. Před několika dny uzavřel jedenačtyřicetiletý hráč svoji reprezentační kariéru, na klubové…
AS: Plán B v případě neúspěchu přestupu Lenyho Yora. Real přivede zpět z Lazia svého odchovance
Přestupy

AS: Plán B v případě neúspěchu přestupu Lenyho Yora. Real přivede zpět z Lazia svého odchovance

Real Madrid si po podpisu smlouvy s Kylianem Mbappém stanovil jako svůj cíl číslo jedna pro letní přestupové období Lenyho…