MARCA: Pro Real Madrid je prodloužení smlouvy s Mendym prioritou

MARCA: Pro Real Madrid je prodloužení smlouvy s Mendym prioritou
Ferland Mendy (zdroj: realmadrid.com)

O budoucnosti postu levého obránce Realu Madrid se mluví už několik měsíců. V současné době má klub pod smlouvami Ferlanda Mendyho a Frana Garcíu. Na blízkém horizontu je Alphonso Davies, na vzdáleném Miguel Gutiérrez, přičemž hlavní prioritou pro manažery Realu Madrid je v tuto chvíli uzavřít prodloužení smlouvy s francouzským obráncem. Ten už má na stole nabídku, a přestože zatím nedošlo k dohodě, mezi oběma stranami panuje soulad a touha dosáhnout dohody ještě před začátkem klubové sezony, která odstartuje evropským Superpohárem 14. srpna ve Varšavě.

Carlo Ancelotti měl vždy jasno: jeho přáním je, aby Francouz zůstal i nadále členem jeho týmu. Netají se tím a obránce považuje za nejlepšího na světě na svém postu. Považuje ho za základ a věří, že je to hráč, který dodává týmu rovnováhu. V klubu to pochopili a už loni na jaře obnovili jednání o prodloužení smlouvy s Francouzem.

Snaha o dosažení dohody má svůj čas a v klubu jsou optimističtí. V předchozích obdobích docházelo k určitému sbližování, ale nikdy jednání nebyla tak intenzivní, aby bylo možné uvažovat o dohodě. Čas plynul a postavení hráče se během právě skončené sezony zcela změnilo. Francouz, respektovaný svými spoluhráči, zaujal fanoušky, u nichž má výsadní postavení.

Alphonso Davies na blízkém horizontu

Alphonso Davies zatím stále pokračuje na Copa América. Už před turnajem řekl, že se o své klubové budoucnosti bude bavit až poté, co Kanada na turnaji skončí. Jeho agent nicméně jedná s Bayernem.

Real Madrid zatím vyčkává. Výchozím bodem pro něj bude moment, kdy kanadský obránce definitivně odmítne všechny návrhy Bayernu na prodloužení smlouvy. To může nastat kdykoliv. Pokud by k dohodě mezi obráncem a Bayernem nedošlo, Real Madrid by se do této operace plně zapojil.

Pro španělského mistra platí, že se nehodlá pouštět do příliš vysoké finanční operace při případném jednání s Bayernem Mnichov. K žádným kontaktům mezi kluby zatím na toto téma nedošlo. Připomeňme ale, že mezi Realem a Bayernem panují přátelské vztahy a kluby si tradičně nehází klacky pod nohy.

Fran García a Miguel Gutiérrez

Co se týče Frana Garcíi, nic se nezměnilo. Hráč mládežnické akademie bude součástí madridského týmu i ve své druhé sezoně po návratu domů. Pokud jde o Miguela Gutiérreze, ve Valdebabas stále čekají, co by se mohlo stát, a zda je ve hře jeho případný odchod z Girony. Polovina přestupové částky by šla do pokladny Blancos. O návratu, který by byl ještě jedním pod Ancelottiho vedením, se prozatím neuvažuje.


Zdroj: marca.com

Přidat komentář

Související články

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!
Mužstvo

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!

Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je prodloužení smlouvy Francouze Mendyho blízko realitě. Zajištění situace levého obránce bylo jednou…
Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus
Mužstvo

Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus

Zájem o dresy Kyliana Mbappého je obrovský, ale zaplatí se Francouzův přestup, nebo dokonce jeho plat? Kylian Mbappé se již…
První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…