Marca: Pět důvodů proč by Real pod Solariho vedením neměl být odepisován

Marca: Pět důvodů proč by Real pod Solariho vedením neměl být odepisován

Zdá se, že Real Madrid je z nejhoršího venku a jeho pozice se pomalu ale jistě zlepšuje. S výjimkou jednoho zápasu kráčí tým od výhry k výhře, herní obraz týmu se zlepšuje, forma hráčů jde taktéž nahoru. Deník Marca se v pátečním vydání zamyslel nad pěti důvody, proč by fanoušci Los Blancos měli být pro následující pokračování sezóny plni optimismu.

1. Marcos Llorente

Produkt akademie Realu Madrid působil v první části sezóny jako totální outsider. Pod Julenem Lopeteguim nedostal prakticky žádnou příležitost, s výjimkou 12 minut v ligovém utkání proti Espanyolu.

Jenže listopad pro něj byl zlomový. Vedení Realu sáhlo po nevydařených výsledcích k trenérské rošádě. To samo o sobě ještě příliš mnoho neznamenalo. Marcos i pod Solarim dostal zpočátku příležitost jen v Melille.

Jenže pak se zranil Casemiro, jehož pozice na DZ byla prakticky neohrozitelná. Solari se v Eibaru pokusil mezeru po něm zacelit s pomocí Daniho Ceballose, jenže po výbuchu Los Blancos 0:3 byl pod palbou kritiky médií i fanoušků, že bez defenzivního záložníka v moderním fotbale uspět nemůže.

Tak trochu z donucení, či ze zoufalství, možná Solari ukázal před klíčovým zápasem v Římě na Llorenteho. Tam ale Marcos zazářil poprvé. Jeho hvězda dále stoupala i proti Valencii. Dva těžké zápasy tedy zvládl.

Obrana Los Blancos byla navíc i díky němu pod menším tlakem. A teď to důležité. Když byl Marcos na hřišti během zápasů s Espanyolem, Valencií, Římem a dvakrát proti Melille, Real Madrid ani jednou neinkasoval. S ním obrana týmu působí velmi pevně. Casemiro, který měl pozici nenahraditelného, má najednou zdatného konkurenta, a Real, jak se zdá, dva kvalitní obranné štíty!

2. Vzestup náhradníků

Santiago Solari dává mnohem více prostoru náhradníkům než jeho předchůdce. Někdy k tomu byl, pravda, donucen velkým počtem zranění hlavně v defenzivě.

O Llorentem jsme psali výše, ale co další? Lucas Vázquez začal střílet důležité branky – v Římě i proti Valencii přidal vždy druhou branku, která týmu zajistila klid. Do týmu začal nakukovat Javi Sánchez, který, v případě věčně zraněného Valleja, by mohl obsadit pozici stopera č. 4.

Dále je zde Sergio Reguilón, který roste v nástupce Marcela i když má před sebou ještě kus cesty. Více minut než dříve dostává i Dani Ceballos. Solari se nebojí vsázet i na Valverdeho či Viniciuse.

A to je pro Real, který se ještě nedávno trápil, hodně důležité. Když totiž hvězdy měly pocit, že za ně trenér nemá adekvátní náhradu, mohly být spokojeny s vědomím, že základ mají jistý, a neodváděly tolik práce na hřišti, kolik by od nich tým potřeboval.

Nyní? Hráči ze základu za sebou mají dravce, kteří čekají na svoji šanci. Casemira prohání Llorente, Kroos s Modrićem musejí počítat se Ceballosem, Marcelo má za sebou Reguilóna.

3. Real Madrid začal střílet branky

Od chvíle kdy se Solari ujmul týmu, začaly být konta soupeřů Los Blancos opět zatěžována přívalem branek: 4 ve Vigu, 5 v Plzni, 10 ve dvojzápase proti Melille. Ano, jde většinou spíše o slabší soupeře, jenže těmi měli být i týmy jako Levante či Alavés, a jak se s nimi Real trápil?

V 8 zápasech pod Solariho vedením vstřelil Bílý balet 25 branek, tedy v průměru více než tři na zápas. O těchto 25 branek se navíc podělilo 13 hráčů, což znamená, že tým není závislý na jednom střelci.

4. Pevnější defenziva

V pěti z osmi zápasech, ve kterých Solari vedl tým, udržel Real Madrid čisté konto: v Melille, Plzni, Římě a doma proti Valladolidu a Valencii. V šestém utkání obdržel branku z penalty.

Ve Vigu tým sice inkasoval dvakrát, ale šlo o bláznivý zápas, do něhož šel Real s oslabenou obranou, a navíc se v jeho průběhu zranili Casemiro, Nacho a Reguilón, tedy vše defenzivní hráči.

Tedy až na výbuch v Eibaru působí obrana Los Blancos pevněji.

Co je příčinou? Dani Carvajal se uzdravil a nabírá formu, v dobrém světle se zatím ukazují Llorente a Reguilón, a k do dobré formy se dostává též Thibaut Courtois.

5. Bílý balet stále bojuje na všech frontách!

Nemá cenu si nic nalhávat, Real nezvládl začátek sezóny. Hlavně říjen byl v jeho podání tragický. Navzdory tomu ale stále bojuje o všechny důležité trofeje.

Proti Melille splnil povinnost a kvalifikoval se do osmifinále Copa del Rey. Také je v osmifinále Ligy mistrů, a v La Lize ztrácí na vedoucí Barcelonu pět bodů. Navíc Katalánci taktéž neoplývají kdovíjakou formou, a v této sezóně je trápí výpadky více než v minulých sezónách. Sezóna bude ještě zajímavá!


Zdroj: marca.com

30 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny
Mužstvo

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny

V závěrečné fázi sezóny, s jistou budoucností v klubu pro následující ročník, ukazuje italský trenér, že se při svém rozhodnutí drží pevně…
Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid
Mužstvo

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid

Fabrizio Romano se vyjádřil ke zprávám ze Španělska. Podle jeho informací Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid. Arda…
Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo
Mužstvo

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo

Díky třem vstřeleným gólům v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City se Los Blancos dostali na 101 vstřelených gólů v rámci…
Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu
Mužstvo

Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu

Fede Valverde byl v úterním utkání skutečným lídrem Realu Madrid. Uruguayec sice na rukou neměl kapitánskou pásku, ale do střetnutí vložil…