MARCA: Odchod španělských hráčů může způsobit komplikace s UEFA

  MARCA: Odchod španělských hráčů může způsobit komplikace s UEFA

  Vypadá to, že klub v létě opustí někteří španělští hráči a Bílý balet bude mít problém splnit požadavky UEFA. V kádru musí být osm tzv. místně trénovaných hráčů, ale pouze čtyři z nich, kteří neprošli samotným klubem.

  Real Madrid už pracuje na plánování kádru pro příští sezónu. Skutečnost, že máme více či méně hráčů se španělskými pasy, už není rozhodujícím faktorem o tom, jak kádr vypadá, ale je vidět, že počet Španělů v prvním týmu může dál klesat, analyzuje MARCA.

  Nejistý osud Španělů

  Ve skutečnosti jen Dani Carvajal si může být 100 % jistý, že zůstane, a Lucas Vázquez si je jistý na 99 %. Ostatní zdaleka nejsou jistí. Mariano je bez smlouvy a odejde, zbytek je v říši dohadů: Nacho zvažuje nabídky, Vallejo není v plánu Ancelottiho, Ceballos je také bez smlouvy a Atlético zaklepalo na jeho dveře už podruhé, Asensio je ve stejné situaci a nepřijal první návrh klubu, Odriozola má málo minut a je také na cestě k odchodu.

  UEFA ze své strany přímo neklade požadavky na počet registrovaných španělských hráčů na 25členné soupisce A týmu. Existují však opatření k zajištění přítomnosti hráčů trénovaných ve španělských klubech.

  Osm hráčů v týmu

  Osm míst v kádru předloženém UEFA je vyhrazeno pro tzv. místně trénované hráče. Maximálně čtyři z nich mohou být hráči, kteří od 15 do 21 let trénovali minimálně tři roky v zemi původu klubu. Zbývající místa v této kvótě musí obsadit hráči, kteří trénovali a hráli za daný klub minimálně tři roky, od 15 do 21 let, tady odchovanci. Do druhé skupiny patří Nacho, Carvajal, Lucas, Fede, Vinícius, Rodrygo a Mariano, takže se zdá, že zde není žádný problém, i když jeden z nich odejde.

  Problém je se zbývajícími čtyřmi místy, která aktuálně obsazuje Vallejo, Odriozola, Asensio a Ceballos, takže pokud by všichni odešli, nenašli by se žádní hráči prvního týmu, kteří by doplnili povinný seznam osmi. Návrat Fran Garcíi může problém trochu zmírnit, protože je to hráč trénovaný Los Blancos. Pomoci může i zařazení Sergia Arribase do týmu, protože situace v jeho případě je obdobná.

  Přivádění mladých talentů do týmu dává větší smysl, protože jsou to hráči, kteří se ve střednědobém až dlouhodobém horizontu mohou hodit do jedné ze dvou skupin na požadovaném seznamu. Pokud by tedy odešli Vallejo, Odriozola, Asensio nebo Ceballos, dá se očekávat, že se Real Madrid pokusí podepsat další Španěly nebo hráče, kteří v této zemi trénovali alespoň tři roky v mladém věku, aby splnili požadavky UEFA.

  Trest UEFA

  Navzdory jasnému odklonu od domácích hráčů Bílý balet vždy splňují všechny standardy UEFA. Mezi 25 hráči zapsanými do Ligy mistrů musí být čtyři odchovanci a čtyři fotbalisté, kteří trénovali v dané zemi.

  Camavinga tento status získá v sezóně 2024/25, kdy splní požadavek tří let v klubu ve věku 15 až 21 let. Za zmínku také stojí, že nesplnění požadavků UEFA vás nevylučuje ze soutěže. Při absenci odchovanců nebo hráčů tzv. místně trénovaných, v týmu nemůže být do Ligy mistrů přihlášeno 25 hráčů, ale pouze 17.

  Volná cesta pro Bellingham

  Pokud jde o místa pro hráče mimo EU, Madrid už má tři volná místa po získání pasu pro Militaa, Rodryga a Viníciuse. Bellingham by obsadil jedno z míst vzhledem k tomu, že od Brexitu britští hráči přestali mít pas Evropské unie. Nyní hráč Dortmundu se musí brzy rozhodnout, zda bude nosit bílý dres nebo se vrátit do Anglie, přičemž City a Liverpool čekají.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: marca.com

  1 Komentářů

  • Avatar

   Teraz je ideálny čas vyskúšať pár mladíkov z juniorky a zistiť, či na to majú alebo nie. Liga je zrejme stratená. Castilla síce hrá o postup, ale dva tri zápasy navyše by mladíci zládnuť mohli. Ak sa niekto ukáže, tak by som sa ho nebál zobrať na predsezónny kemp a v prípade úspechu zapísať do A tímu.

   0
   0

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…