MARCA: Miguel Gutiérrez přestoupí do Girony. Klub si ponechá 50 % práv na levého obránce

MARCA: Miguel Gutiérrez přestoupí do Girony. Klub si ponechá 50 % práv na levého obránce
Miguel Gutierez

Podle deníku MARCA má odchovanec Realu Madrid namířeno na trvalý přestup od Girony, která se probojovala zpět mezi elitu. Klub prodá City Group 50 % práv Miguelu Gutiérreze.

Miguel Gutiérrez opustí Real Madrid. Jednadvacetiletý odchovanec zamíří do Girony, která patří do společnosti City Group, vlastníka mimo jiné Manchesteru City. Operace bude podobná té s odchodem Takefusy Kuba do Realu Sociedad, jelikož Katalánci získají od Los Blancos 50 % fotbalových práv obránce. Bílý balet si ponechá možnost hráče odkoupit zpět.

Levý obránce přišel do La Fabriky ve věku 10 let a debutoval v prvním týmu v dubnu 2021. V poslední sezoně odehrál v Ancelottiho týmu čtyři zápasy, všechny však do konce září. Poté dokonce vypadl z rotace kvůli vleklým zraněním a nedůvěře trenérů. Gutiho smlouva s Realem Madrid platí do roku 2024.

Girona nabídla Miguelovi smlouvu na 5 let a trenér Míchel a sportovní ředitel Quique Cárcel ho přesvědčili o sportovním projektu ligového „nováčka“. MARCA poukazuje na to, že pokud katalánský klub provedl takovou investici, ačkoli velikost není specifikována, musel ji schválit Ferran Soriano, generální ředitel City, a Txiki Beguiristain, sportovní ředitel City. Cityzens proto mohou mít pro Španěla dlouhodobý plán.

Gutiérrez už řadu let vzbuzuje zájem mnoha týmů Primera División, ale málokdo z nich se dokázal finančně bavit i o přestupu. Nyní se Girona rozhodla pro obránce a zdá se, že Miguel opustí Real Madrid. Los Blancos věří, že to udělá ve stylu Daniho Carvajala, tedy získat prvoligové zkušenosti mimo klub a brzy se do něj vrátit samozřejmě do prvního týmu.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: MARCA.com

4 Komentářů

 • Avatar

  Mám pocit, že spousta fanoušků Realu (zejména na sociálních sítích a zahraničních fórech) tento nový přístup vedení k mladým hráčům (prodej 50% práv) velmi kritizuje. Nevím, jak se na to díváte Vy, ale já tuto změnu v chování na přestupovém trhu poměrně kvituji. Je bez debat, že pro posouzení výhodnosti jednotlivých případů je třeba vzít v potaz všechny podmínky přestupu (možnost přednostního zpětného odkupu, právo veta nebo alespoň slovo ohledně přestupové částky do dalších týmů, apod.). Vzhledem k tomu, že se Florentinova pozornost v posledních letech přesunula na příchody talentovaných mladých hráčů nejen do prvního týmu, ale zejména do Castilly a mládežnických celků, je potřeba pečlivěji pracovat na jejich rozvoji.

  0
  0
  • Avatar

   Přestože určitě spousta z Vás stále preferuje variantu hostování, nerad bych, abychom skončili jako Chelsea před pár lety, která vykoupila a rozeslala na hostování po celé Evropě asi 20 hráčů. Absolutní většina z těchto hráčů však za Chelsea nikdy nehrála a po vypršení smluv odcházeli jako volní hráči. Nehledě na to, že tito předpokládaní „top“ hráči svůj potenciál na hostování nikdy nenaplnili. A ruku na srdce, v posledních letech u našich hráčů převažují spíše hostování, která považujeme za nepovedená nebo za zklamání. V případě např. Reiniera lze hovořit skoro až o fiasku. Hostování byla úspěšná pouze u hráčů, kteří před ochodem byli součástí prvního týmu nebo kvalitativně do prvního týmu patřit měli a odešli hostovat z důvodu šířky kádru (např. Achraf, Odegaard, Brahim).

   0
   0
  • Avatar

   Dokud nebude Castilla pravidelným účastníkem druhé ligy, přijde mi tento nový přístup velmi logický. Přímo na příkladu Miguela lze ukázat v čem. Bezpochyby se jedná o velmi kvalitního a talentovaného hráče, který by měl pro svůj další rozvoj pravidelně hrát v některé ze, dejme tomu, sedmi nejlepších lig světa. Musíme ale přihlédnout i k tomu, že kromě zkušeností se třetí španělskou ligou má v dospělém fotbale odehráno něco přes 640 minut. Když vyřadíme týmy, které o něj z důvodu kvality nebo obsazení postu nemají zájem nebo do kterých se nehodí z hlediska sportovního/taktického, mnoho variant nám nezbude. Zároveň nemůžeme očekávat, že všechny zbylé týmy se přetrhnou, aby jeden rok rozehrály cizího hráče. Předpokládaná minutáž proto nemusí ani zdaleka odpovídat předpokladu při sjednání hostování. Oproti tomu týmy, které tyto talentované hráče přivedou na nyní praktikovaný „částečný“ přestup mají veškerou motivaci hráče rozvíjet a potřebnou minutáž jim zajistit. Ze všeho výše uvedeného mi proto vyplývá, že jsme možná strůjci nového fotbalového trendu, který by mohl výrazně zvýšit počet kvalitních fotbalistů na trhu a postupně zavřít nůžky mezi skvělými a průměrnými mužstvy.

   3
   0
 • Avatar

  Cez Mendyho a Alabu by si nezahral. Ale Miguel podaval pod Zidanom dobre vykony. Tymto stylom si odchovanci si u nas nemaju ako zahrat.

  0
  0

Přidat komentář

Související články

Mbappé: Nový klub? Otázka několika dní. Od PSG dostal svolení oznámit přestup před startem EURA
Přestupy

Mbappé: Nový klub? Otázka několika dní. Od PSG dostal svolení oznámit přestup před startem EURA

Kylian Mbappé stále nemůže prozradit, barvy kterého klubu bude hájit od sezony 2024/25, ale nikdo nepochybuje, že to bude Real…
Mundo Deportivo: Real Madrid je nakloněn prodeji Édera Militãa
Přestupy

Mundo Deportivo: Real Madrid je nakloněn prodeji Édera Militãa

Pro Edera Militãa to byla těžká sezóna, protože po přetržení předního zkříženého vazu v srpnovém utkání Realu Madrid s Atléticem…
Las Palmas využije opci na koupi Marvina Parka. Real Madrid si ponechá 50% práv
Přestupy

Las Palmas využije opci na koupi Marvina Parka. Real Madrid si ponechá 50% práv

Přestože Las Palmas na konci sezony nevyhrálo 14 zápasů v řadě, bylo pro něj sezona 2023-24 úspěšné, protože se vyhnulo…
Bude Achraf Hakimi následovat svého kamaráda z PSG? Obránce má smlouvu do roku 2026
Přestupy

Bude Achraf Hakimi následovat svého kamaráda z PSG? Obránce má smlouvu do roku 2026

Megahvězda PSG Kylian Mbappé se v létě připojí k Realu Madrid a ukončí tak dlouholetou ságu. Zdá se však, že…