MARCA: Mbappé teď, nebo nikdy. Francouz má poslední možnost připojit se k Realu Madrid

  MARCA: Mbappé teď, nebo nikdy. Francouz má poslední možnost připojit se k Realu Madrid

  Letošní léto bude poslední šancí na získání francouzského útočníka. Kylian Mbappé musí udělat krok. PSG ho požádalo o měsíc mlčení, než své rozhodnutí zveřejní, a to kvůli záležitostem zásadním pro stabilitu pařížského týmu i samotného francouzského fotbalu, jako jsou audiovizuální práva na Ligue 1, která jsou v procesu prodeje.

  Útočník měl od 1. ledna dost času na to, aby mohl mluvit, vyjednávat a dokonce se rozhodnout, jaká bude jeho budoucnost po 30. červnu, ale výslovná žádost ředitelů pařížského klubu zněla na měsíc mediálního klidu. A tak se také stalo.

  Real Madrid chtěl po celou dobu zůstat stranou. Klub jakýkoli pohyb kolem Francouze popíral. Ba co víc, až do minulého týdne o něm na různých jednáních ve Valdebebas nepadla ani zmínka. Ani když celé vedení klubu v čele s Florentinem Pérezem strávilo týden v Rijádu. Tyto dny byly využity k dosažení pokroku v otázce Super ligy.

  Touha vedení

  V posledních dnech se však vše změnilo. Tato změna svědčí o ambicích, které vedení projevilo. Mít v jednom týmu Viníciuse, Bellinghama a Kyliana Mbappého může přestat být utopií a stát se ukázkou toho, že stále existují hodnoty, které některé kluby nedokážou zvládnout bez ohledu na to, kolik mají peněz. K tomu je třeba připočíst hráče jako Endrick, Camavinga, Tchouaméni, Valverde, Rodrygo…..

  Loni v létě se Real Madrid od Mbappého distancoval. Řekl to v červnu a držel se toho až do posledního srpnového dne. Chvílemi to vypadalo, že se historie bude v roce 2024 opakovat, ale klub byl povinen se podívat na to, co se děje v Paříži, a to také udělal.

  Vše však proběhlo s klidem, který plyne z analýzy toho, co se stalo v předchozích letech, a s ohledem na skvělé chování a výkony současného týmu. Ze sportovního hlediska není potřeba nic naléhavého.

  Jasné vize

  Real Madrid má navíc jasno v tom, jakým směrem se hodlá finančně ubírat, aby nepoškodil sportovní stránku. A to ve všech ohledech. Z hlediska stability klubu a pořádku v šatně. Mbappé ze své strany po celou dobu připouštěl, že jeho rozhodnutí nepoškodí PSG, což naznačuje, že to, co bylo projednáno loni v létě, sloužilo jako ospravedlnění jeho možného odchodu z francouzského klubu k 30. červnu.

  Dlouho se mluvilo o tom, že se útočník vzdá velkých peněz (80 milionů eur) jako kompenzace za svůj odchod, když mu vyprší smlouva s pařížským klubem.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: marca.com

  5 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…