Marca: Kylian Mbappé se dohodl s Realem Madrid

Marca: Kylian Mbappé se dohodl s Realem Madrid

Kylian Mbappé a Real Madrid jsou již dva týdny dohodnuti. Od 1. července se francouzský útočník stane hráčem Los Blancos. Za 133 dnů definitivně skončí nejdelší přestupová sága posledního desetiletí. Informace, které jako první zveřejnila Marca, postupně přebraly všechny přední španělské deníky, tedy  As, Mundo deportivo i Sport.

O další nabídky z Paříže už nestojí

Minulé úterý se Mbappé sešel s prezidentem Paříže Al Khelaifim, kde mu sdělil, že 30. června přestane být hráčem PSG. Požádal jej, aby mu už nebyly předkládány nové nabídky prodloužení smlouvy, protože už bylo dosaženo dohody s Realem Madrid. Rozhovor se nesl v přátelské atmosféře, Al Khelaifi Mbappého rozhodnutí respektuje. Francouzský útočník totiž dal představitelům PSG dlouho dopředu najevo, že v klubu již pokračovat nechce. Už od loňského léta byly šance Paříže na prodloužení smlouvy velice nízké. Mbappé byl dokonce na nějaký čas vyloučen z prvního týmu. Až poté, co přistoupil na snížení výše třetí splátky podpisového bonusu s PSG, se k týmu opět připojil.

Lednový kontakt

Real Madrid na podzim v případu Mbappého nevyvíjel prakticky žádnou aktivitu. Chtěl tak předejít hrozícím střetům s PSG, UEFA a FIFA. S hráčem tak začal znovu jednat až v lednu, tedy půl roku před vypršením Mbappého stávajícího kontraktu s francouzským mistrem. Opatrný byl i Mbappé, protože si byl vědom, že potřebuje „usmířit“ funkcionáře a fanoušky Realu poté, co krachla jednání o jeho přestupu do Madridu v roce 2022. Zástupci Realu hráče kontaktovali na počátku ledna a byli ujištěni, že úmluva z loňského května platí. Mbappé se o svém přestupu rozhodl už před osmi měsíci, když odmítl prodloužit smlouvu s PSG.

Únorová dohoda

Za Real byl vedením jednání pověřen José Ángel Sánchez, který Mbappého stranu požádal, aby otevřená jednání začala nejpozději začátkem února. Los Blancos jsou poučeni situací z roku 2022 a dohodu chtějí uzavřít co nejdříve. Mbappé dostal najevo, že o něj Real Madrid stále jeví velký zájem, nejedná se však o nutnost, protože si je klub vědom dostatečné ofenzivní síly, kterou momentálně představují Vinícius, Bellingham nebo Rodrygo. Byl to tedy Real, který byl v silnější pozici. Pokud by se podařilo přesvědčit Mbappého, bylo by to pro madridský klub perfektní. V opačném případě se ale Real neobával žádného problému. Tlak na zrychlení jednání byl čistě pragmatický, v kancelářích klubu se totiž už plánuje příští sezóna.

Mbappé se musí přizpůsobit filozofii Realu Madrid

Jednání byla poměrně jednoduchá, Mbappé jevil zájem. Musel však přistoupit na výrazné snížení platu. Stalo se tak na základě pokynu Florentina Péreze, který nechce, aby hráčův příjem vybočoval z klubových platových tabulek. Je si vědom, že by tohle nedělalo dobrou atmosféru v kabině.

Plat

Francouz by se sice měl stát nejlépe placeným hráčem klubu, což bude odpovídat jeho statusu nejlepšího hráče světa. Tento plat ale nebude příliš vzdálen tomu, co pobírají nejlépe placení hráči týmu jako Kroos, Alaba a Modrić. Podle zdrojů deníku Marca by si měl Mbappé přijít na roční plat v rozmezí 15 až 20 milionů eur plus další bonusy. Během posledních dvou sezón v Paříži pobíral Mbappé 32 milionů eur ročně.

Bonus za přestup

K platu je třeba přičíst také tzv. podpisový bonus, který hráč obdrží jako odměnu za to, že přichází bez smlouvy, tedy že Real nemusí platit Paříži přestupní částku. Madrid byl připraven v roce 2021 za Mbappého položit na stůl 160, postupně však až 180 milionů eur. V roce 2022 se zástupci královského klubu dohodli s Mbappém na podpisovém bonusu ve výši 130 milionů eur. I s tímto však musel jít útočník dolů. Obě strany se dohodly, že podpisový bonus bude činit 50 milionů eur.

Lepší image

Mbappého okolí s tímto výrazným snížením souhlasilo. Hráč se totiž dostal do situace, kdy má nyní poslední šanci splnit si svůj madridský sen a rozhodl se upřednostnit sportovní hledisko před ekonomickým. V rozhodnutí mu i pomohlo, když viděl, jak se Jude Bellingham proměnil za pouhých osm měsíců z talentovaného hráče ve světovou superstar, a to vše jen díky přestupu do Realu Madrid. V hlavním městě Španělska navíc může začít bojovat i o dvě nejcennější trofeje, které mu v jeho sbírce chybí, tedy ušatý pohár pro vítěze Ligy mistrů a Zlatý míč. Zároveň si jeho okolí uvědomuje, že přestupem do Madridu vzroste i Mbappého obchodní značka.

Florentino a prezentace

K tomu, aby bylo dohody s Realem dosaženo, přispěly i nadstandardní vztahy mezi Mbappém a Pérezem. Ty mají svůj počátek v květnu 2022, kdy Kylian osobně zavolal prezidentovi Realu Madrid, aby mu sdělil své rozhodnutí setrvat v hlavním městě Francie. Florentino Pérez byl tehdy z výsledku zklamán, zároveň se Sánchezem začal okamžitě připravovat strategii, jak Mbappého do Madridu přivést o pár let později. Nyní se v kancelářích Realu začíná plánovat oficiální prezentace. Letní program je totiž pořádně nabitý. Od 14. června do 14. července se koná EURO 2024 v Německu, deset dnů po jeho konci odstartují Olympijské hry v Paříži, kterých se Mbappé chce zúčastnit. Každopádně jeho prezentace na nově zrekonstruovaném Bernabéu má být velkolepá!


Zdroj: marca.com

10 Komentářů

 • Avatar

  dokud to neuvidím bud od Davida Ornsteina nebo od Fabrizia tak ničemu nevěřím .
  stejně se to bude natahovat další měsíc než se to potvrdí nevěřím tomu že by se to dořešilo do týdne třeba

  0
  0
  • Avatar

   SIlně pochybuji, že by to oficiálně oznámili před koncem sezony, respektive dokud bude v sezoně o co hrát. Obzvlášť, když na sebe ještě můžeme narazit v LM. Stejně tak ani jedna dotčená strana nebude chtít způsobit zbytečný mediální tlak navíc, už teď stačí to, co se děje. Uvidíme, co budou trvdit zmiňovaní novináři, ale taky si myslím, že se to bude táhnout.

   0
   0
 • Avatar

  Mbank poslední dvě sezony nepobíral 32 mil.€, ale 72 mil.€ . Nevím zda jde jen o překlep v článku nebo záměr ale je důležité si stále připomínat, že už jednou vyměnil Real za peníze a že se P$G trpí naprosté nerespektování FFP. Čistě s fotbalového hlediska bude velkou posilou, když opravdu přijde.. Ale jako člověk za moc nestojí stejně jako jeho blízké okolí a mám strach, aby nám do pár let nerozložil kabinu nebo po odchodu Peréze nezačal z klubu tahat nesmyslné peníze na platu.

  3
  1
  • Avatar

   Mám stejný názor

   1
   0
  • Avatar

   Zpočátku to určitě nenastane. Bude hladový po titulech a s některými hráči se už zná. Já se spíš obávám toho, že se bude opakovat situace s Vinim a Judem, že soupeři na něj přitvrdí a rozhodčí to budou hromadně pouštět a to ho otráví a on se nechá rozhodit stejně jako Vini. Už teď ten alibismus rozhodčích řešíme (viz Heby) skoro u každého zápasu. Vždyť Real má někdy víc karet než soupeř a to má pětinu faulů – Getafe 16 faulů, 1 karta, Real 5 faulů, 2 karty ! A to nemluvě o té zhovadilosti, že Jude dostal žlutou za přihrávku v zápase s Atleticem, to byl naprostý bizár. Jestli neco hrozí, tak podle mě v prvé řadě tohle.

   Ano, jeho rodinka a agentka se pokusí vytřískat z Realu víc peněz, to je dřív nebo později téměř jisté, ale s tím si Pérez nějak poradí a není to až tak akutní. Když s ním vyhrajeme pár titulů, tak to bude aspoň zasloužené.

   0
   0
   • Avatar

    * s tou pětinou jsem to trochu přehnal, ale to není důležité :grinning:

    0
    0
   • Avatar

    Jenže Peréz (brzy 77 let) nebude prezidentem věčně, dokonce bych se nedivil, kdyby svou funkci opustil dřîv, než Mbank skončí/odejde. A nový prezident se nebude chtít zbavit jedné z největších hvězd týmu a dá mu, co si nadiktuje.. Ale třeba mě papa Peréz překvapí a bude Realu vládnout ještě za 20 let, jako bývalá britská královna.

    0
    0
    • Avatar

     Ale vedení Realu není jenom Pérez. Je tam víc rozumných lidí, kteří ty finance budou držet. Když Real vyhraje nějaké tituly a Mbank bude chtít víc, tak mu něco nasypou, to je logické, ale určitě to nebude ve stylu krysáka od moře. I když tam bude jiný prezident.

     0
     0
     • Avatar

      Například je tam pravá ruka Pereze JAS.

      0
      0

Přidat komentář

Související články

Sky Sport: Saúdská Arábie nadále láká Antonia Rüdigera
Přestupy

Sky Sport: Saúdská Arábie nadále láká Antonia Rüdigera

Antonio Rüdiger se v této sezóně stal nesporným lídrem defenzivy Realu Madrid a vzbudil zájem. Podle německého Sky Sport obdržel…
Yorovo těžké rozhodnutí. Real své karty odkryl, další postup je na Lenym
Přestupy

Yorovo těžké rozhodnutí. Real své karty odkryl, další postup je na Lenym

Pokud chce Leny Yoro v létě přestoupit do Realu Madrid, musí přitlačit na Lille. Francouzi chtějí za svůj klenot zhruba…
Pepe ještě neoznámil konec kariéry. Vrátí se v příští sezóně do španělské La Ligy?
Přestupy

Pepe ještě neoznámil konec kariéry. Vrátí se v příští sezóně do španělské La Ligy?

Bývalý střední obránce Realu Madrid Pepe řeší svou budoucnost. Před několika dny uzavřel jedenačtyřicetiletý hráč svoji reprezentační kariéru, na klubové…
AS: Plán B v případě neúspěchu přestupu Lenyho Yora. Real přivede zpět z Lazia svého odchovance
Přestupy

AS: Plán B v případě neúspěchu přestupu Lenyho Yora. Real přivede zpět z Lazia svého odchovance

Real Madrid si po podpisu smlouvy s Kylianem Mbappém stanovil jako svůj cíl číslo jedna pro letní přestupové období Lenyho…