MARCA: Brazilská fotbalová federace myslí na Carla a tem myslí jen na Real Madrid

  MARCA: Brazilská fotbalová federace myslí na Carla a tem myslí jen na Real Madrid
  Carlo Ancelotti a jeho tým (zdroj: realmadrid.com)

  Brazilský portál UOL uvedl, že Carlo Ancelotti má prý zájem vzít v červnu 2023 práci trenéra brazilského národního týmu. MARCA tato odhalení popírá a uvádí, že Carletto nehodlá opustit Real Madrid a přemýšlí pouze o plnění smlouvy do roku 2024.

  Předčasné vypadnutí z mistrovství světa v Kataru ve čtvrtfinále, kde dopadlo lépe Chorvatsko, odstartovalo období hlubokých úvah a důležitých změn v brazilské reprezentaci. První a nejdůležitější z nich se bude samozřejmě týkat pozice trenéra, protože v únoru Tite v jednom ze svých rozhovorů oznámil, že jeho mise po letošním mistrovství světa končí. Mezi kandidáty na nahrazení 61letého trenéra je pár konkrétních jmen, která přitahují pozornost, většinou jde o brazilské trenéry, ale UOL ukazuje na Carla Ancelottiho.

  2024

  Brazilský portál tvrdí, že dokonce došlo ke kontaktům mezi Brazilskou federací (CBF) a současným manažerem Realu Madrid, který byl prý otevřený dalším rozhovorům a ochotný zahájit konkrétní jednání o převzetí Canarinhos v polovině roku 2023. Podle deníku MARCA je však Ancelottiho prioritou Real Madrid, se kterým po návratu do klubu v roce 2021 podepsal smlouvu do roku 2024.

  Zdroje citované madridským deníkem přiznávají, že práce trenéra brazilské reprezentace je pro všechny, včetně Carla, velmi atraktivní, ale v tuto chvíli to pro něj není reálný scénář. Je šťastný v klubu i ve městě, jeho smlouva pokrývá zbytek této sezóny a celou příští a je jeho přáním a záměrem ji splnit. Ancelotti bude strážcem Los Blancos tak dlouho, dokud o tom rozhodne samotný klub, a v tomto kontextu znatelné náznaky rozhodně svědčí spíše o pokračování partnerství než o rozloučení.

  Brazílie nevylučuje zaměstnání cizince

  Ednaldo Rodrigues, který byl v březnu zvolen prezidentem CBF, si dal od začátku za úkol, alespoň veřejně, zaměřit se na úspěch v Kataru a poté hledat Titeho nástupce. Přes prostředníky, jako je Andrés Sánchez, který se má k federaci připojit v roce 2023, se rozhodl pro opci Pepa Guardioly. Byl to jasný signál, že na národnosti nebude záležet a bude se počítat i s cizincem.

  Rodrigues přiznal na jedné z říjnových akcí, že cesta zahraničního kouče do týmu není uzavřená. Kvůli tomu a svým schopnostem by byl Ancelotti dobrou volbou, ale kvůli dalším klíčovým faktorům je jeho angažování vyloučeno.

  Za prvé: Carletto myslí pouze na Real Madrid, dokonce se médiím svěřil, že po druhém etapě na Santiago Bernabéu odejde do důchodu. Za druhé: k dispozici by byla nejdříve v létě a CBF právě teď hledá nového lídra.

  Seleção se vrátí do zapasů v březnu a cílem do té doby je najít stálého manažera, který by stál v čele dlouhodobého projektu. Jméno nového trenéra Canarinhos má být oficiálně oznámeno v lednu. V brazilské federaci se nikdo nechce uchýlit k provizornímu dočasnému řešení při čekání na někoho přesvědčivějšího.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: MARCA.com

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…