MARCA: Brazilská fotbalová federace myslí na Carla a tem myslí jen na Real Madrid

MARCA: Brazilská fotbalová federace myslí na Carla a tem myslí jen na Real Madrid
Carlo Ancelotti a jeho tým (zdroj: realmadrid.com)

Brazilský portál UOL uvedl, že Carlo Ancelotti má prý zájem vzít v červnu 2023 práci trenéra brazilského národního týmu. MARCA tato odhalení popírá a uvádí, že Carletto nehodlá opustit Real Madrid a přemýšlí pouze o plnění smlouvy do roku 2024.

Předčasné vypadnutí z mistrovství světa v Kataru ve čtvrtfinále, kde dopadlo lépe Chorvatsko, odstartovalo období hlubokých úvah a důležitých změn v brazilské reprezentaci. První a nejdůležitější z nich se bude samozřejmě týkat pozice trenéra, protože v únoru Tite v jednom ze svých rozhovorů oznámil, že jeho mise po letošním mistrovství světa končí. Mezi kandidáty na nahrazení 61letého trenéra je pár konkrétních jmen, která přitahují pozornost, většinou jde o brazilské trenéry, ale UOL ukazuje na Carla Ancelottiho.

2024

Brazilský portál tvrdí, že dokonce došlo ke kontaktům mezi Brazilskou federací (CBF) a současným manažerem Realu Madrid, který byl prý otevřený dalším rozhovorům a ochotný zahájit konkrétní jednání o převzetí Canarinhos v polovině roku 2023. Podle deníku MARCA je však Ancelottiho prioritou Real Madrid, se kterým po návratu do klubu v roce 2021 podepsal smlouvu do roku 2024.

Zdroje citované madridským deníkem přiznávají, že práce trenéra brazilské reprezentace je pro všechny, včetně Carla, velmi atraktivní, ale v tuto chvíli to pro něj není reálný scénář. Je šťastný v klubu i ve městě, jeho smlouva pokrývá zbytek této sezóny a celou příští a je jeho přáním a záměrem ji splnit. Ancelotti bude strážcem Los Blancos tak dlouho, dokud o tom rozhodne samotný klub, a v tomto kontextu znatelné náznaky rozhodně svědčí spíše o pokračování partnerství než o rozloučení.

Brazílie nevylučuje zaměstnání cizince

Ednaldo Rodrigues, který byl v březnu zvolen prezidentem CBF, si dal od začátku za úkol, alespoň veřejně, zaměřit se na úspěch v Kataru a poté hledat Titeho nástupce. Přes prostředníky, jako je Andrés Sánchez, který se má k federaci připojit v roce 2023, se rozhodl pro opci Pepa Guardioly. Byl to jasný signál, že na národnosti nebude záležet a bude se počítat i s cizincem.

Rodrigues přiznal na jedné z říjnových akcí, že cesta zahraničního kouče do týmu není uzavřená. Kvůli tomu a svým schopnostem by byl Ancelotti dobrou volbou, ale kvůli dalším klíčovým faktorům je jeho angažování vyloučeno.

Za prvé: Carletto myslí pouze na Real Madrid, dokonce se médiím svěřil, že po druhém etapě na Santiago Bernabéu odejde do důchodu. Za druhé: k dispozici by byla nejdříve v létě a CBF právě teď hledá nového lídra.

Seleção se vrátí do zapasů v březnu a cílem do té doby je najít stálého manažera, který by stál v čele dlouhodobého projektu. Jméno nového trenéra Canarinhos má být oficiálně oznámeno v lednu. V brazilské federaci se nikdo nechce uchýlit k provizornímu dočasnému řešení při čekání na někoho přesvědčivějšího.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: MARCA.com

Přidat komentář

Související články

Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení
Mužstvo

Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení

Je sice pravda, že v příští sezóně nebude snadné dostat se do základní jedenáctky Realu, ale Ancelotti i vedení madridského…
Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým
Mužstvo

Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým

Carlo Ancelotti a jeho tým okouzlili každého. Získané trofeje a rozmanitá řešení na hřišti donutily i ty největší kritiky ocenit…
L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur
Mužstvo

L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur

Kapitán francouzské reprezentace dal PSG ultimátum, aby uhradilo jeho pohledávky, které činí přibližně 100 milionů eur, kvůli tomu, že od…
AS: Carvajal se dočká odměny. Real mu nabídne prodloužení smlouvy
Mužstvo

AS: Carvajal se dočká odměny. Real mu nabídne prodloužení smlouvy

Dani Carvajal je ve svých 32 letech jedním z nejvýkonnějších španělských fotbalistů. Není tedy překvapením, že může očekávat odměnu v…