MARCA: Atlético Madrid chce získat Daniho Caballose. Klub již hráči předložil první nabídku

MARCA: Atlético Madrid chce získat Daniho Caballose. Klub již hráči předložil první nabídku
Dani Ceballos slaví gól (zdroj: realmadrid.com)

V posledních týdnech začal Dani Ceballos konečně pravidelně nastupovat v prvním týmu Realu Madrid a naplňovat očekávání fanoušků. Smlouva mu vyprší 30. června tohoto roku a záměrem Španěla je v klubu zůstat. Deník MARCA uvádí, že jedním z klubů, které monitorují jeho situaci a již mu učinil nabídku, je Atlético.

Otázka prodlužování končících smluv je stále prioritou pro vedení i hráče Realu Madrid, a to navzdory choulostivému sportovnímu momentu, který trvá od nešťastné porážky ve španělském Superpoháru, a ještě více se prohloubil s již osmibodovou ztrátou v ligové tabulce na vedoucí Barcelonu.

Tento týden budou mít hráči Los Blancos šanci umístit do své vitríny další, v historii osmý pohár za vítězství na mistrovství světa klubů, ale budoucnost hráče neustále trápí.

Nabídka z Atlética

Mezi sedmi hráči, kterým vyprší smlouvy 30. června, je i Dani Ceballos. Španěl za poslední měsíc radikálně změnil svou situaci a z hráče na jistém odchodu se stalo velmi pravděpodobné pokračováním kariéry ve sněhobílém dresu.

Od 1. ledna letošního roku může odchovanec Betisu, který nedávno poprvé nastoupil za Real Madrid ve čtyřech zápasech v řadě, stejně jako dalších šest hráčů, kteří sdílí jeho osud, naslouchat a přijímat návrhy od jiných klubů.

Jeden z hovorů přijatých Ceballosovým okolím byl z Wanda Metropolitano. Podle deníku MARCA mu Atlético udělalo nabídku, díky které by se mohl od další sezony připojit k místním rivalům Los Blancos. Tato záležitost není nijak uzavřena, jelikož záložník chce urychlit svou možnost setrvání v Realu Madrid, ale zatím se v tomto směru nic konkrétního nestalo.

V zájmu dalších klubů

Los Colchoneros nejsou jediným týmem, který se uchází o olympijského vicemistra 2021, protože tak učinily i Milán a Aston Villa (obě nabídky byly zamítnuty), ale Ceballos chce počkat a dát si více času na vyřešení své situace v Realu Madrid. Hlavní činitelé klubu vyjádřili zájem o prodloužení smlouvy s 26letým hráčem, ale toto prohlášení se teprve musí vyvinout v konkrétní nabídku.

Krok Atletů ještě pár měsíců zpět by byl považován za nemožný kvůli dobrým vztahům obou madridských klubů a respektu k nepsanému paktu o neútočení, tedy nepřetahování hráčů jeden druhému.

Nyní se však vše změnilo a každý klub bude bez ohledu na důsledky hledět pouze na své zájmy. Tím spíše, že nadcházející léto bude intenzivní a hektické, zejména s ohledem na přetahování hráčů z Cantery.

Míč na straně klubu

Ceballos dal jasně najevo, že návrat do Premier League není to, co chce, a proto odmítl vstoupit do týmu Unaie Emeryho. Pokud jde o negativní reakci na nabídku Milána, jeho přáním je zůstat ve Španělsku, s absolutní prioritou Realu Madrid, ale čas běží a v tuto chvíli neexistuje žádný konkrétní návrh kromě výše zmíněné deklarace vyjadřující záměr pokračovat ve spolupráci.

Vedení se domnívá, že Ceballos i Asensio jsou hráči, kteří by neměli mít dovoleno odejít, ale zároveň jsou toho názoru, že ani jeden z nich nebude hrát roli nesporného hráče prvního týmu a nabídku smlouvy prodloužení bude synonymem pro status, který by měli mít v budoucnu v Realu Madrid. Zbývá tedy počkat, jak se k takovému postoji klubu oba Španělé postaví.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: MARCA.com

Přidat komentář

Související články

Dani Ceballos se chystá na letní odchod. Zamíří do Atlétika Madrid?
Přestupy

Dani Ceballos se chystá na letní odchod. Zamíří do Atlétika Madrid?

Na jaře podepsal novou dlouhodobou smlouvu v Realu Madrid, po roce ale dost možná řady královského klubu opustí. Záložník Dani…
Obránce Girony Couto: Pokud by měl o mě Real zájem, určitě je to možnost
Přestupy

Obránce Girony Couto: Pokud by měl o mě Real zájem, určitě je to možnost

Patří Manchesteru City, aktuálně září na hostování v dresu Girony. Pravý obránce Yan Couto si ovšem nezavírá dveře ani do…
Věhlasné hvězdy a Joselu. Real plánuje útok i se zkušeným Španělem
Mužstvo

Věhlasné hvězdy a Joselu. Real plánuje útok i se zkušeným Španělem

Vedení Realu Madrid hodlá v příští sezoně postavit hvězdný útok v čele s Kylianem Mbappém a Viníciusem Júniorem. Podle informací…
Priority Realu na léto: Mbappé, Davies, stoper z Francie a argentinský mladík
Přestupy

Priority Realu na léto: Mbappé, Davies, stoper z Francie a argentinský mladík

Hned několik důvěryhodných zdrojů se shoduje na přestupových prioritách Realu Madrid během příštího léta. Není divu, že jim vévodí Kylian…