Manolo Romero: Vždycky jsem pochyboval o Endrickově věku. Fyzicky je příliš dobře formovaný

  Manolo Romero: Vždycky jsem pochyboval o Endrickově věku. Fyzicky je příliš dobře formovaný
  Endrick Felipe (zdroj: instagram.com)

  Manolo Romero, bývalý skaut Realu Madrid v Katalánsku, učinil několik prohlášení zpochybňujících Endrickův skutečný věk, a které získaly širokou pozornost v brazilských a španělských médiích.

  „Vždycky jsem pochyboval o Endrickově věku, jestli je věk, který tvrdil, pravdivý. Ano, ano, protože fyzicky je příliš dobře formovaný a já si vždy pamatuji tu anekdotu o Radamelu Falcaovi, který přišel do Evropy a byl starší, než říkal.“

  Pamatuji si, že jeden z mých nadřízených v Realu Madrid se šel podívat na zápas Kolumbie s Uruguayí na mistrovství Jižní Ameriky. Druhý den se v novinách objevila fotografie z posledního zápasu obou týmů. Na této fotce byl Radamelův otec, který také hrál fotbal, a vedle něj jste mohli vidět chlapce, který byl Falcao. Stačilo se podívat na datum zápasu, abych potvrdil věkový nesoulad. Později to potvrdil i Pacho Maturana (kolumbijský trenér – pozn.),“ řekl Manolo Romero v Cadena SER.

  V roce 2013 kolumbijská televize Noticias Uno uvedla, že ředitel školy San Pedro Claver v Bucaramanga, kterou Radamel Falcao navštěvoval v pěti letech, tvrdil, že fotbalista se narodil 10. února 1984, nikoli 10. února 1986.

  Abyste mohli vyplnit školní průkaz, musíte předložit svůj originál rodného listu. Do třídy pětiletých nastoupil v roce 1989. Kolumbijská federace by měla záležitost prošetřit trochu důkladněji,“ řekl ředitel školy Wilson Serrano.

  Falcao později na Twitteru popřel, že je o dva roky starší: „Překvapily mě zprávy médií o mém věku, které jsou naprosto směšné… Chci to popřít a jednou provždy tuto záležitost ukončit.“ Oficiálně sám Falcao debutoval ve druhé lize s Lanceros Boyacá ve věku 13 let a 112 dní.

  Kolik je Endrickovi let a kdy se narodil?

  Oficiálně je Endricku Felipe Moreira de Sousa nyní 17 let a narodil se 21. července 2006 v Taguatinga (Brazílie). Real Madrid podepsal Endricka z Palmeiras v roce 2022, kdy útočníkovi bylo 16, a hráč se bude moci připojit ke klubu příští léto, až dosáhne plnoletosti.

  Los Blancos za Endricka zaplatili 35 milionů eur, ale po splnění určitých proměnných může celková částka přestupu činit 60 milionů eur.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: Cadena SER

  Přidat komentář

  Související články

  Vrátí se Achraf Hakimi do Realu?
  Přestupy

  Vrátí se Achraf Hakimi do Realu?

  Pětadvacetiletý Achraf Hakimi by se mohl v létě stát žhavým zbožím. Obránce má smlouvu v PSG do června 2026 ale…
  Marca: Kylian Mbappé se dohodl s Realem Madrid
  Přestupy

  Marca: Kylian Mbappé se dohodl s Realem Madrid

  Kylian Mbappé a Real Madrid jsou již dva týdny dohodnuti. Od 1. července se francouzský útočník stane hráčem Los Blancos.…
  Další talent z Francie? Real si vyhlédl mladého stopera, v létě přijde ideální šance
  Přestupy

  Další talent z Francie? Real si vyhlédl mladého stopera, v létě přijde ideální šance

  Budoucnost Realu Madrid vypadá velmi zářně. V záloze i útoku má Bílý balet vynikající mladé hráče, zastoupena je i střední…
  Hráči Realu s nejistou budoucností: Jak to vypadá s Modrićem, Kroosem či Joseluem?
  Přestupy

  Hráči Realu s nejistou budoucností: Jak to vypadá s Modrićem, Kroosem či Joseluem?

  Hráči Realu Madrid v tuto chvíli myslí primárně na úspěch v La Lize a Lize mistrů. Vedení klubu ale musí…