Manolo Romero: Vždycky jsem pochyboval o Endrickově věku. Fyzicky je příliš dobře formovaný

Manolo Romero: Vždycky jsem pochyboval o Endrickově věku. Fyzicky je příliš dobře formovaný
Endrick Felipe (zdroj: instagram.com)

Manolo Romero, bývalý skaut Realu Madrid v Katalánsku, učinil několik prohlášení zpochybňujících Endrickův skutečný věk, a které získaly širokou pozornost v brazilských a španělských médiích.

„Vždycky jsem pochyboval o Endrickově věku, jestli je věk, který tvrdil, pravdivý. Ano, ano, protože fyzicky je příliš dobře formovaný a já si vždy pamatuji tu anekdotu o Radamelu Falcaovi, který přišel do Evropy a byl starší, než říkal.“

Pamatuji si, že jeden z mých nadřízených v Realu Madrid se šel podívat na zápas Kolumbie s Uruguayí na mistrovství Jižní Ameriky. Druhý den se v novinách objevila fotografie z posledního zápasu obou týmů. Na této fotce byl Radamelův otec, který také hrál fotbal, a vedle něj jste mohli vidět chlapce, který byl Falcao. Stačilo se podívat na datum zápasu, abych potvrdil věkový nesoulad. Později to potvrdil i Pacho Maturana (kolumbijský trenér – pozn.),“ řekl Manolo Romero v Cadena SER.

V roce 2013 kolumbijská televize Noticias Uno uvedla, že ředitel školy San Pedro Claver v Bucaramanga, kterou Radamel Falcao navštěvoval v pěti letech, tvrdil, že fotbalista se narodil 10. února 1984, nikoli 10. února 1986.

Abyste mohli vyplnit školní průkaz, musíte předložit svůj originál rodného listu. Do třídy pětiletých nastoupil v roce 1989. Kolumbijská federace by měla záležitost prošetřit trochu důkladněji,“ řekl ředitel školy Wilson Serrano.

Falcao později na Twitteru popřel, že je o dva roky starší: „Překvapily mě zprávy médií o mém věku, které jsou naprosto směšné… Chci to popřít a jednou provždy tuto záležitost ukončit.“ Oficiálně sám Falcao debutoval ve druhé lize s Lanceros Boyacá ve věku 13 let a 112 dní.

Kolik je Endrickovi let a kdy se narodil?

Oficiálně je Endricku Felipe Moreira de Sousa nyní 17 let a narodil se 21. července 2006 v Taguatinga (Brazílie). Real Madrid podepsal Endricka z Palmeiras v roce 2022, kdy útočníkovi bylo 16, a hráč se bude moci připojit ke klubu příští léto, až dosáhne plnoletosti.

Los Blancos za Endricka zaplatili 35 milionů eur, ale po splnění určitých proměnných může celková částka přestupu činit 60 milionů eur.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: Cadena SER

Přidat komentář

Související články

Patová situace ohledně Ferlanda Mendyho a Alphonso Daviese
Přestupy

Patová situace ohledně Ferlanda Mendyho a Alphonso Daviese

Na obzoru se stále více rýsuje virtuální souboj mezi Ferlandem Mendym a Alphonsem Daviesem. Každý hledá svůj prospěch, odkazují se…
Oficiálně: Iker Bravo opouští Real Madrid. Klub neuplatnil opci na přestup
Přestupy

Oficiálně: Iker Bravo opouští Real Madrid. Klub neuplatnil opci na přestup

Královský tým nevyužije opce na koupi 19letého mladíka a vrátí se do Bayeru Leverkusen. Iker Bravo zveřejnil na svém instagramovém…
The Athletic: Nacho stále jedná se saúdským Al-Ittihadem
Přestupy

The Athletic: Nacho stále jedná se saúdským Al-Ittihadem

Ve čtvrtek přinesl deník L’Équipe a následně španělská média zprávu, že Nacho je blízko podpisu smlouvy se saúdským Al-Ittihadem, kde…
MARCA: Solari a Calafat pracují na přestupu Mastantuona
Přestupy

MARCA: Solari a Calafat pracují na přestupu Mastantuona

Santiago Solari hraje klíčovou roli ve všech krocích, které se dějí kolem Franca Mastantuona. Bývalý hráč Realu Madrid je v…