Madridský deník, den 3: Skvělý zážitek na Castille a stylové zakončení večera

Madridský deník, den 3: Skvělý zážitek na Castille a stylové zakončení večera

Třetí den v Madridu pro nás znamenal další intenzivní sportovní zážitek. Nezapomněli jsme ale ani na zajímavá místa ve městě. Co vše jsme prožili? Na další zajímavé tipy se podívejte ve třetím díle Madridského deníku.

Po fantastickém zážitku ze Santiaga Bernabéa jsme si v neděli trochu přispali a po snídani metrem vyrazili na stanici Opera, kde je toho k vidění hned několik. Naše první kroky ovšem nemohly mířit jinam než ke krásnému Královskému paláci.

Od sídla španělského krále jsme se prošli na známý bleší trh, který každou neděli navštíví tisíce Madrileňos. Na místě jsme si také konečně dopřáli tradiční španělské jídlo. Já jsem projevil svou slabost pro Chorizo, Jony volil Paelu.

Po prohlídce okolních uliček jsme narazili také na restauraci Sobrino de Botín, což je nejstarší nepřetržitě otevřená hospoda na světě. V provozu je již od roku 1725. Dovnitř jsme zatím nezašli, ale možná to ještě prubneme později.

Tentokrát jsme měli ale trochu jiné plány a zapluli jsme do, ehm, našeho známého Irish Pubu, abychom sledovali birminghamské derby (Come on Villans). Aston Villa vyhrála 2:0, takže jsem odcházel velmi spokojený nejen díky výbornému Guinnessu.

Castilla a lístky zdarma

Odpolední a večerní program byl pro nás ale jednoznačný. Kolem páté hodiny jsme vyšli z apartmánu směrem k Valdebebas, tréninkovému centru Realu Madrid, abychom sledovali zápas Castilly proti Navalcarnero.

Přímo k Ciudad Real Madrid jezdí pouze autobusy, ale my zvolili jízdu na nejbližší stanici metra (Feria de Madrid) a následnou procházku. Bohužel jsme k obrovskému tréninkovému centru přišli z druhé strany a tak jsme si původně asi tříkilometrovou trasu prodloužili na skoro dvojnásobek.

Záhy jsme nicméně dostali příjemnou odměnu. Když jsme si stoupli přibližně 15 minut před zápasem do fronty na lístky, přimotal se k nám zrovna fanoušek, který měl dvě vstupenky navíc. „Chcete lístky zdarma?“ zněla jeho otázka. Odpověď byla jednoduchá.

A tak jsme prošli kontrolou a už mířili na stadion Alfreda Di Stéfana. Cestou jsme si vychutnali krásné sochy dvanácti pohárů pro vítěze Ligy mistrů. Doufáme, že letos budou mít ve Valdebebas zase práci s třináctým.

Stadion měl otevřenou jednu tribunu, která byla naplněná přibližně z půlky. Odhadem se bylo na Castillu podívat pár stovek fanoušků. Hostujících příznivců bylo asi 30 a skoro celý zápas fandili a bubnovali.

Myslím, že každý tým ve třetí španělské lize si zápasy na půdě Castilly musí užívat, protože trávník byl naprosto luxusní. Hosté byli prvních 15 minut lepší a šli brzy do vedení, načež začala tlačit Castilla. Nejvíce mě zaujal Óscar, jenž již nakoukl v přípravě do áčka a bylo vidět proč – oproti ostatním vynikal především v rychlosti s míčem.

Castilla zápas otočila, ale po smolné červené kartě to samé dokázali i hosté a vyhráli 3:2. Trochu mě zklamala taktika v závěru, kdy domácí prohrávali 2:3, ale trenér Santiago Solari nedokázal zariskovat. I proto jsme se vyrovnání nedočkali.

Za sebe ale musím říct, že šlo o úžasný zážitek a pro mě osobně důležitý moment. Pro člověka, který Real Madrid opravdu miluje, je skvělé vidět i něco jiného než nablýskané stadiony a největší hvězdy. Japonské turisty jste na tribunách nepotkali, ale všechno okolo na vás opravdu dýchlo.

Další výživný den jsme každopádně zakončili hodně stylově, jelikož Real Madrid TV se nám rozhodla zpříjemnit pozdní večer zápasem finále Ligy mistrů proti Juventusu. A tak jsme si znovu čtyřikrát zakřičeli gól 🙂 

Pondělí jsme s Jonym zvolili jako odpočinkový den, i proto vychází dnešní deník trochu později. S dalším dílem deníku se přihlásím ve středu dopoledne před klíčovým zápasem s PSG. Zatím se mějte, Madridistas!

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


3 Komentářů

 • Avatar

  Zdravím do Madridu a chápu opožděné vydání deníku z Madridu. Jen si to kluci užijte. Ještě přemýšlím, co budete mít dnes k večeři – možná česká hospoda v Madridu…..???? Také moc rád při mé další návštěvě navštívím areál Valdebebas a též i restauraci Sobrino de Botín. V jakém sportbaru budete sledovat středeční –
  pro nás veledůležité utkání Ligy mistrů? Díky za 3. díl deníku a těším se na další. Vamos Real! Ahoj *drink*

  0
  0
 • Avatar

  Pěkný výlet chlapci…závist,,,určitě nezapomenout na La latinu!! dával jsem si ji v prosinci po búru Seville…nádhera

  0
  0
 • Avatar

  operu a královský palác jsem také viděl a je to krása ale valdebebas mi uniklo tak holt příště.také zbožňuju paelu.

  0
  0

Přidat komentář

Související články

Operace Kroos & Modrić: Florentino Pérez přechází do akce
Mužstvo

Operace Kroos & Modrić: Florentino Pérez přechází do akce

Situace Luky Modriće a Toniho Kroose se v posledních týdnech změnila. Do celé záležitosti se vložil prezident Realu Madrid Florentino Pérez…
Modrićův agent: Luka pravděpodobně zůstane v Madridu i v následující sezóně
Mužstvo

Modrićův agent: Luka pravděpodobně zůstane v Madridu i v následující sezóně

Pokud jde o Luku Modriće, zdá se, že je vše vyřešeno. Vlado Lemić, hráčův agent, prohlásil, že fotbalista s největší…
Modrić 2025: Klíč k prodloužení smlouvy. Hráč i klub blízko dohody, píše AS
Mužstvo

Modrić 2025: Klíč k prodloužení smlouvy. Hráč i klub blízko dohody, píše AS

Dobrá zpráva pro madridismo. Luka Modrić se chystá prodloužit smlouvu s Realem o další sezónu. Vše se urychlilo po čtvrteční schůze…
Real zvažuje prodloužení smluv s Kroosem a Modrićem, píší MARCA a THE ATHLETIC
Mužstvo

Real zvažuje prodloužení smluv s Kroosem a Modrićem, píší MARCA a THE ATHLETIC

Real Madrid zvažuje prodloužení smluv s Tonim Kroosem a Lukou Modrićem, informuje The Athletic. Oběma hráčům vyprší smlouva 30. června.…