Macron a Henry jednali s Pérezem o účasti Mbappého na letní olympiádě

Macron a Henry jednali s Pérezem o účasti Mbappého na letní olympiádě
Florentino Pérez (zdroj: realmadrid.com)

Francouzská média se shodují, že francouzský prezident využil ceremoniál FIFA k tomu, aby přesvědčil prezidenta Realu Madrid, aby Kyliana Mbappého pustil na olympiádu. Nejsou však žádné zprávy o tom, že by jeho snaha byla úspěšná.

Právě Emmanuel Macron a jeho Elysejský palác hostili oslavy 120. výročí založení FIFA, během nichž zástupci původních zakladatelů federace podepsali certifikát, který před 120 lety podepsali jejich předchůdci. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnil také Florentino Pérez jako zástupce Realu Madrid, který tehdy reprezentoval Španělsko.

Podle informací RMC měl Florentino po příjezdu velmi dobrou náladu a byl velmi uvolněný. Ostatní hosté se ho ptali hlavně na Mbappého, ale všem se širokým úsměvem odpovídal, že nemůže mluvit o fotbalistech, kteří nehrají za Real Madrid. Během banketu seděl prezident LosBlancos u prezidentského stolu společně s Macronem a Thierrym Henrym, který bude trenérem francouzského olympijského týmu. O zasedacím pořádku rozhodl Elysejský palác, takže zřejmě nešlo o nic náhodného.

L’Équipe dodává, že do diskuse s Pérezem byli zapojeni také právě Henry a Philippe Diallo, prezident Francouzské fotbalové federace. Trojice Francouzů prý dokonce prezidenta Realu Madrid obklopila a snažila se ho přesvědčit, aby změnil názor svého klubu, který již před několika týdny informoval francouzský svaz, že se jeho starší hráči olympijského turnaje nezúčastní, protože mají klubové povinnosti v čele s turné po Spojených státech.

Podle deníku došlo o několik okamžiků později také k soukromému rozhovoru mezi čtyřma očima mezi Macronem a Florentinem, který prý trval asi pět minut. Neexistují žádné informace o tom, že by prezident Realu Madrid změnil názor nebo alespoň připustil možnost, že by útočníka na turnaj do Paříže pustil. Francouzský tábor chce věřit, že bitva ještě není zcela ztracena, a jeho vzkaz po včerejším banketu zní: „Dveře nejsou zavřené“. L’Équipe poněkud sarkasticky dodává: ani však ještě nejsou otevřené.

Deník dochází k závěru, že na odchod by musel tlačit především sám fotbalista, který dosud zdůrazňoval, že o hrách sní, ale bude respektovat vůli svého zaměstnavatele. Do věci se nezapojil ani Didier Deschamps, který Mbappému účast na EURO garantoval a zbytek nechal na federaci a samotném Kylianovi. Nakonec však bude nejdůležitější postoj Realu Madrid. L’Équipe uvádí, že i když Florentino otevřel v Elysejském paláci dveře k dohodě, uvidí se, zda si stejný přístup udrží i mimo hřiště a tlak francouzského prezidenta.

Francouzský olympijský tým oznámí nominace 5. července a poté by měl začít trénovat před turnajem, který se koná od 24. července do 10. srpna. Seniorský tým Francie se zúčastní EURO od 14. června do případně 14. července. Real Madrid zahájí přípravu na sezónu v polovině července, přičemž přátelské zápasy ve Spojených státech jsou naplánovány na přelom července a srpna (již potvrzené termíny jsou 31. července proti Milánu, 3. srpna proti Barceloně a 6. srpna proti Chelsea).


Zdroj: lequipe.fr, RMC

Přidat komentář

Související články

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?
Mužstvo

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?

Nachův odchod má obrovský sportovní, ale také marketingový význam, protože se uvolňuje číslo, které má v Realu Madrid velkou historii. Jak…
Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení
Mužstvo

Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení

Je sice pravda, že v příští sezóně nebude snadné dostat se do základní jedenáctky Realu, ale Ancelotti i vedení madridského…
Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým
Mužstvo

Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým

Carlo Ancelotti a jeho tým okouzlili každého. Získané trofeje a rozmanitá řešení na hřišti donutily i ty největší kritiky ocenit…
L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur
Mužstvo

L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur

Kapitán francouzské reprezentace dal PSG ultimátum, aby uhradilo jeho pohledávky, které činí přibližně 100 milionů eur, kvůli tomu, že od…