Luka Modrić opět povstal jako Fénix z popela. Prodlouží smlouvu s Realem Madrid?

Luka Modrić opět povstal jako Fénix z popela. Prodlouží smlouvu s Realem Madrid?
Luka Modrić 350. ligový zápas (zdroj: realmadrid.com)

Kočky závidí Lukovi Modrići, protože i ony mají méně životů než Chorvat. Osmatřicetiletý hráč je jako Fénix znovuzrozený z popela. Když už se zdálo, že nadcházející měsíce budou pro záložníka v hlavním městě Španělska poslední, začal opět předvádět svá kouzla, a to právě v době, kdy se blíží rozhodující okamžiky sezony.

Modrić proti Celtě neměl konkurenci. Vytvořil si nejvíce příležitostí (8) a zaznamenal nejvyšší počet přesných přihrávek (86). Navíc vyslal nejvíce dlouhých přihrávek (14), čímž v tomto ohledu předčil i krajní obránce.

V obraně si připsal čtyři úspěšné zákroky a sedm odběrů míče. Luka byl perfektní, vedl tým a udával rytmus hry. Výhra 4:0 nese jeho nezaměnitelnou pečeť a kritici zkušeného hráče musí být opět zticha.

Modrić je žijící legendou, jejíž ohlasy jsou stále pevně patrné. V šatně obdivují hráčovu hrdost a fakt, že ani přes méně časté vystoupení v této sezoně v sobě nenechal vyhasnout žhavé uhlíky.

Je příkladem profesionality, vzorem pro mladé. Trénuje každý den, aniž by dal najevo sebemenší náznak nespokojenosti. Přispívá, jak jen může, a vždy zůstává připraven, když přijde jeho chvíle,“ řekl Carlo Ancelotti na tiskové konferenci.

Tato slova vystihují situaci velmi přesně, protože Luka je přesně takový. Nula stížností, gest nesouhlasu a problémů. Vždy tvrdě pracoval a čekal, až se nakonec vrátí.

350 zápasů v La lize

Ať už se na to díváte jakkoli, rozhodnutí o Modrićiově budoucnosti stále nepadlo ani na jedné straně. S Celtou odehrál Chorvat svůj 350. ligový zápas za Real Madrid. Stal se tak čtvrtým zahraničním fotbalistou s nejvyšším počtem zápasů v lize.

Před ním jsou pouze Roberto Carlos (370), Marcelo (386) a Benzema (439). Propast mezi příběhem, který už napsal, a tím, který teprve napíše, se neustále posouvá. Aby se však za ním neudělala úplná tečka, bude nejprve nutným faktorem prodloužení smlouvy o další rok.

Modrić se však jistě chce vyhnout situaci, kdy by mu byla nová smlouva předána čistě kvůli minulým zásluhám. Hrdost by mu nedovolila takové řešení přijmout. Pokud má zůstat, tak jedině kvůli prezentované sportovní úrovni.

Už při parafování své předchozí smlouvy Luka prohlásil, že mu nikdy nikdo nic nedal zadarmo. A chce, aby tomu tak bylo i nyní. Všechno si musí zasloužit. A to také dělá, jako například v utkání se Celtou.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: as.com

1 Komentářů

  • Avatar

    Modrič je prostě pan fotbalista! A doufám, pokud by došlo k rozhodnutí, že v příští sezoně již nebude půdobit v barvách královského celku, tak to bude ještě před posledním zápasem na Bernábeu, aby mohl mít takovou rozlučku, jakou si právem zaslouží.

    0
    0

Přidat komentář

Související články

Zasloužené a důležité vítězství pro vývoj v La Lize, řekl Lucas Vázquez
La Liga

Zasloužené a důležité vítězství pro vývoj v La Lize, řekl Lucas Vázquez

Lucas Vázquez včera nahradil Daniho Carvajala na pravém kraji obrany. Přispěl tak k čistému kontu a důležitému vítězství nad Mallorkou. Co…
Tchouaméni: Když hrajete za Real Madrid, musíte ze sebe vydat to nejlepší
La Liga

Tchouaméni: Když hrajete za Real Madrid, musíte ze sebe vydat to nejlepší

Aurélien Tchouaméni dnes vstřelil vítězný gól proti Mallorce. „Nebylo to snadné. V úterý jsme odehráli těžké utkání proti Manchesteru. Ale když…
Ancelotti: Důležitá výhra. Chtěli jsme mít před El Clásikem náskok na Barcu
La Liga

Ancelotti: Důležitá výhra. Chtěli jsme mít před El Clásikem náskok na Barcu

Carlo Ancelotti označil vítězství na Mallorce za důležitý krok k vítězství. Ještě ale odmítl, že by ho a jeho tým mohli…
REPORT: Mallorca – Real Madrid 0:1. O třech bodech rozhodl sváteční střelec Tchouaméni
La Liga

REPORT: Mallorca – Real Madrid 0:1. O třech bodech rozhodl sváteční střelec Tchouaméni

S vědomím nejdůležitějšího zápasu sezóny na Etihad Stadium nastoupil Real na půdě nepříjemného celku z Baleárských ostrovů ve velice pozměněné…