Luka Modrić není se svou pozicí spokojený. Nehodlá se však vzdát a bude o svou pozici bojovat

  Luka Modrić není se svou pozicí spokojený. Nehodlá se však vzdát a bude o svou pozici bojovat
  Luka Modrić (zdroj: realmadrid.com)

  Chorvat je jediným středním záložníkem Realu Madrid kromě zraněného Daniho Ceballose, který v této sezoně ještě nenastoupil k jedinému zápasu v základní jedenáctce. To je pro něj úplně nová situace, která v něm vyvolává sportovní vztek.

  Luka Modrić je jediným ze šesti záložníků, které má k dispozici Carlo Ancelotti (Dani Ceballos je zraněný), který nenastoupil v základní sestavě v žádném ze tří ligových zápasů (proti Athleticu, Almeríi a Celtě), které Real Madrid dosud odehrál, a to i přes implementaci nového systém, který odměňuje dalšího záložníka.

  Tato situace je reakcí na plán, který klub vypracoval pro letošní sezonu a který Chorvata staví do pro něj v poslední dekádě zcela neznámé pozice. Z tohoto důvodu se na jeho tváři nemůže objevit úsměv.

  5. května se Los Blancos dohodli s Modrićem na prodloužení smlouvy o další rok. Vysloužil si jí na hřišti, další skvělou sezonou v jeho podání. Na interních schůzkách Ancelottiho s těmi, kdo jsou odpovědní za sportovní rozhodnutí, se však v Modrićově situaci objevil háček.

  Je tady období definitivní generační výměny ve středu zálohy. Hráči jako Camavinga a Tchouaméni se potřebují dostat na ještě vyšší úroveň a získat postavení zásadních hráčů už nyní, když mají stále každodenní podporu Kroose a Modriće.

  Přebudovaný střed hřiště

  Tento plán byl realizován v prvních zápasech, kde druhou linii tvořili Tchouaméni, Valverde, Camavinga a Bellingham. Pouze proti Almeríi, kdy Kroos nastupoval za Camavingu, došlo ke změně ve středu pole. Dobré výsledky (vítězné zápasy) tuto myšlenku ještě posílily, i když Carletto musel v závěrečné fázi soupeření s Celtou nasadit starou gardu.

  Ti, kdo Modriće dobře znají, však ujišťují, že se tváří v tvář této nové realitě nikdy nevzdá. Chorvatovo chování na lavičce ve společnosti jeho spoluhráčů bude i nadále příkladné jako vždy, ale na každém tréninku bude bojovat o znovuzískání role nesporného hráče základu.

  Lukita ví, že sezona je dlouhá a nevnímá ji jako svou rozlučku v pozadí, ale je přesvědčen, že ji ukončí v rozhodující rolí v rozhodující chvíli, kdy se hraje o trofeje.

  Chorvatsko neopouští

  O Modrićově „vzpurné“ povaze nejlépe svědčí fakt, že stále hraje za Chorvatsko (byl povolán k nadcházejícím zářijovým zápasům) a že si chce zahrát na příštím ročníku mistrovství Evropy. Vyhrát titul se svou zemí je jeho velkým snem a stále nedokončenou kapitolou příběhu.

  Vždy přiznal, že nehodlá pokračovat, jen aby pokračoval, a pokud se dohodl na dalším roce s Bílým Baletem, je to proto, že věří, že ho může dokončit hraním hlavní role, což má šanci získat pro něj v nové situaci.

  Poslední sezonu i přes několik problémů se zraněním zakončil Modrić jako jedenáctý hráč Ancelottiho týmu s nejvíce minut strávenými na hřišti (3 162). Sám Carletto na tiskové konferenci ujistil, že 37letý Chorvat „není šťastný, je to pro něj neobvyklá situace.“

  Ital svými rozhodnutími v prvních týdnech chtěl, aby Luka pochopil, že mladíci tlačí a generační výměna je nevyhnutelná, ale nakonec odehraje důležité minuty v mnoha fázích aktuální sezony.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: relevo.com

  5 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…