Luka Modrić není se svou pozicí spokojený. Nehodlá se však vzdát a bude o svou pozici bojovat

Luka Modrić není se svou pozicí spokojený. Nehodlá se však vzdát a bude o svou pozici bojovat
Luka Modrić (zdroj: realmadrid.com)

Chorvat je jediným středním záložníkem Realu Madrid kromě zraněného Daniho Ceballose, který v této sezoně ještě nenastoupil k jedinému zápasu v základní jedenáctce. To je pro něj úplně nová situace, která v něm vyvolává sportovní vztek.

Luka Modrić je jediným ze šesti záložníků, které má k dispozici Carlo Ancelotti (Dani Ceballos je zraněný), který nenastoupil v základní sestavě v žádném ze tří ligových zápasů (proti Athleticu, Almeríi a Celtě), které Real Madrid dosud odehrál, a to i přes implementaci nového systém, který odměňuje dalšího záložníka.

Tato situace je reakcí na plán, který klub vypracoval pro letošní sezonu a který Chorvata staví do pro něj v poslední dekádě zcela neznámé pozice. Z tohoto důvodu se na jeho tváři nemůže objevit úsměv.

5. května se Los Blancos dohodli s Modrićem na prodloužení smlouvy o další rok. Vysloužil si jí na hřišti, další skvělou sezonou v jeho podání. Na interních schůzkách Ancelottiho s těmi, kdo jsou odpovědní za sportovní rozhodnutí, se však v Modrićově situaci objevil háček.

Je tady období definitivní generační výměny ve středu zálohy. Hráči jako Camavinga a Tchouaméni se potřebují dostat na ještě vyšší úroveň a získat postavení zásadních hráčů už nyní, když mají stále každodenní podporu Kroose a Modriće.

Přebudovaný střed hřiště

Tento plán byl realizován v prvních zápasech, kde druhou linii tvořili Tchouaméni, Valverde, Camavinga a Bellingham. Pouze proti Almeríi, kdy Kroos nastupoval za Camavingu, došlo ke změně ve středu pole. Dobré výsledky (vítězné zápasy) tuto myšlenku ještě posílily, i když Carletto musel v závěrečné fázi soupeření s Celtou nasadit starou gardu.

Ti, kdo Modriće dobře znají, však ujišťují, že se tváří v tvář této nové realitě nikdy nevzdá. Chorvatovo chování na lavičce ve společnosti jeho spoluhráčů bude i nadále příkladné jako vždy, ale na každém tréninku bude bojovat o znovuzískání role nesporného hráče základu.

Lukita ví, že sezona je dlouhá a nevnímá ji jako svou rozlučku v pozadí, ale je přesvědčen, že ji ukončí v rozhodující rolí v rozhodující chvíli, kdy se hraje o trofeje.

Chorvatsko neopouští

O Modrićově „vzpurné“ povaze nejlépe svědčí fakt, že stále hraje za Chorvatsko (byl povolán k nadcházejícím zářijovým zápasům) a že si chce zahrát na příštím ročníku mistrovství Evropy. Vyhrát titul se svou zemí je jeho velkým snem a stále nedokončenou kapitolou příběhu.

Vždy přiznal, že nehodlá pokračovat, jen aby pokračoval, a pokud se dohodl na dalším roce s Bílým Baletem, je to proto, že věří, že ho může dokončit hraním hlavní role, což má šanci získat pro něj v nové situaci.

Poslední sezonu i přes několik problémů se zraněním zakončil Modrić jako jedenáctý hráč Ancelottiho týmu s nejvíce minut strávenými na hřišti (3 162). Sám Carletto na tiskové konferenci ujistil, že 37letý Chorvat „není šťastný, je to pro něj neobvyklá situace.“

Ital svými rozhodnutími v prvních týdnech chtěl, aby Luka pochopil, že mladíci tlačí a generační výměna je nevyhnutelná, ale nakonec odehraje důležité minuty v mnoha fázích aktuální sezony.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: relevo.com

5 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení
Mužstvo

Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení

Je sice pravda, že v příští sezóně nebude snadné dostat se do základní jedenáctky Realu, ale Ancelotti i vedení madridského…
Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým
Mužstvo

Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým

Carlo Ancelotti a jeho tým okouzlili každého. Získané trofeje a rozmanitá řešení na hřišti donutily i ty největší kritiky ocenit…
L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur
Mužstvo

L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur

Kapitán francouzské reprezentace dal PSG ultimátum, aby uhradilo jeho pohledávky, které činí přibližně 100 milionů eur, kvůli tomu, že od…
AS: Carvajal se dočká odměny. Real mu nabídne prodloužení smlouvy
Mužstvo

AS: Carvajal se dočká odměny. Real mu nabídne prodloužení smlouvy

Dani Carvajal je ve svých 32 letech jedním z nejvýkonnějších španělských fotbalistů. Není tedy překvapením, že může očekávat odměnu v…