Lucas Vázquez na odchodu z Realu Madrid. Klub i hráč mají rozdílné představy

  Lucas Vázquez na odchodu z Realu Madrid. Klub i hráč mají rozdílné představy

  Španěl se s vedením klubu nemůže domluvit na nové smlouvě. Hráč očekává navýšení platu, ale cílem klubu je snížit platy kvůli složité finanční situaci.

  Situace okolo smlouvy Lucase Vázqueze se zdá být velmi komplikovaná a kamenem úrazu mezi hráčem a Realem Madrid je plat. Zinédine Zidane doufá, že Španěl podepíše novou smlouvu, ale ten svou budoucnost v bílém dresu vidí stále méně jasně.

  Smlouva hráče vyprší letos v létě. Univerzál, který je v sestavě Zidaneho důležitým prvkem, zaznamenal v 26 utkáních této sezony dvě branky a čtyři asistence. V tuto chvíli se však zdá, že finanční požadavky Španěla jsou nepřekonatelnou překážkou.

  Lucasovým přáním je mít v březnu jasno o své budoucnosti. Rodák z Curtis bude mít v červenci třicet let a přichází chvíle vyjednat poslední velkou smlouvu v kariéře. Hráč požádal o smlouvu na čtyři roky a navýšení o 15 procent, což by mu umožnilo vydělat pět milionů eur za sezonu.

  Klub však fotbalistovi vzkázal, že tíživá finanční situace spojená s pandemií vyžaduje snížení výdělků celého týmu o deset procent a navrhuje tříletou smlouvu, podle které by útočník vydělával něco přes čtyři miliony eur čistého.

  Los Blancos se chtějí pevně držet politiku, která si v době pandemie vynucuje krácení platů. I proto nemůže vedení Realu Madrid zvýšit Lucasovi plat, zatímco ostatní hráči souhlasili se snížením platu. Luka Modrič podepsal novou smlouvu s vědomím, že bude vydělávat méně a hráči jako Casemiro, Ødegaard či Jovič se dohodli na snížení platu bez jakéhokoliv problému.

  Situace je komplikovaná tím, že požadavky hráče jsou o 25% větší než nabídka klubu. V Realu Madrid tvrdí, že takový nesoulad může způsobit těžko překročitelnou bariéru. Lucas, který je velmi univerzálním fotbalistou a dokáže nastupovat na mnoha postech, si je vědom toho, že v červenci mu bude třicet let.

  Hráč proto žádá smlouvu, která bude zřejmě poslední v jeho kariéře v Madridu. Španěl si myslí, že taková dohoda by byla oceněním jeho šesti let strávených v dresu Los Blancos, během nichž se stal klíčovým hráčem v týmu vedeném francouzským trenérem.

  Lucas začal své dobrodružství v prvním týmu v roce 2015 a jeho roční výdělek v té době činil 980 tisíc eur. V klubu si byli jisti jeho vývojem a dala se slyšet vyjádření typu: „Dva měsíce a bude hráčem první sestavy.“

  Když Real Madrid tři roky vládl v Evropě, bylo vedení přesvědčeno, že nemá smysl utrácet obrovské peníze za hvězdy, protože Španěl podával solidní výkony a vždy perfektně plnil příkazy trenéra.

  Jedním z nejpamátnějších okamžiků v kariéře fotbalisty bylo vykonání pokutového kopu ve finále Ligy mistrů proti Atléticu Madrid. Lucas by rád podepsal smlouvu, která ho odmění za všechny roky odhodlání a úspěchu. To je jeho právo.

  Vedení Los Blancos si uvědomuje, že hráč tohoto věku využívá poslední příležitost vydělat si více peněz. Cílem klubu je však snížit platy zkušenějším hráčům, což by ušetřilo zhruba 58 milionů eur. V kancelářích ve Valdebebas panuje přesvědčení, že dosažení dohody během března je velmi nepravděpodobné a finanční požadavky Lucase ho stále více vzdalují od hlavního města Španělska.

  „Snížíme platy, ať už to akceptujete, nebo ne,“ to je zpráva vedení směrem k fotbalistům, kteří hodlají prodlužovat své smlouvy. Sergio Ramos to ví nejlépe.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: ABC.es

  10 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Zdravotní stav stoperů? Alaba bude chybět, Rüdiger by měl proti Gironě hrát
  Mužstvo

  Zdravotní stav stoperů? Alaba bude chybět, Rüdiger by měl proti Gironě hrát

  Velké obavy musí mít po utkání s Las Palmas fanoušci Realu Madrid. Ze zápasu totiž odstoupil kvůli zranění David Alaba…
  Smolař Güler si na debut počká, turecký mladík se na tréninku nešťastně zranil
  Nezařazené

  Smolař Güler si na debut počká, turecký mladík se na tréninku nešťastně zranil

  Další nucenou pauzu před sebou má osmnáctiletý mladík, který v dresu Realu Madrid ještě neodehrál ani minutu. Přestože měl být…
  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele
  Mužstvo

  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele

  Fede Valverde vstřelil svůj první gól v sezoně 2023/24 v zápase proti Realu Sociedad. Uruguayský záložník provedl razantní střelu zpoza…
  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe
  Mužstvo

  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe

  Jude Bellingham udělil rozhovoru pro Channel 4 Sport po vítězství 3:1 v přátelském zápase se Skotskem. Záložník přiznal, že klíčem…