Lucas Vázquez na odchodu z Realu Madrid. Klub i hráč mají rozdílné představy

Lucas Vázquez na odchodu z Realu Madrid. Klub i hráč mají rozdílné představy

Španěl se s vedením klubu nemůže domluvit na nové smlouvě. Hráč očekává navýšení platu, ale cílem klubu je snížit platy kvůli složité finanční situaci.

Situace okolo smlouvy Lucase Vázqueze se zdá být velmi komplikovaná a kamenem úrazu mezi hráčem a Realem Madrid je plat. Zinédine Zidane doufá, že Španěl podepíše novou smlouvu, ale ten svou budoucnost v bílém dresu vidí stále méně jasně.

Smlouva hráče vyprší letos v létě. Univerzál, který je v sestavě Zidaneho důležitým prvkem, zaznamenal v 26 utkáních této sezony dvě branky a čtyři asistence. V tuto chvíli se však zdá, že finanční požadavky Španěla jsou nepřekonatelnou překážkou.

Lucasovým přáním je mít v březnu jasno o své budoucnosti. Rodák z Curtis bude mít v červenci třicet let a přichází chvíle vyjednat poslední velkou smlouvu v kariéře. Hráč požádal o smlouvu na čtyři roky a navýšení o 15 procent, což by mu umožnilo vydělat pět milionů eur za sezonu.

Klub však fotbalistovi vzkázal, že tíživá finanční situace spojená s pandemií vyžaduje snížení výdělků celého týmu o deset procent a navrhuje tříletou smlouvu, podle které by útočník vydělával něco přes čtyři miliony eur čistého.

Los Blancos se chtějí pevně držet politiku, která si v době pandemie vynucuje krácení platů. I proto nemůže vedení Realu Madrid zvýšit Lucasovi plat, zatímco ostatní hráči souhlasili se snížením platu. Luka Modrič podepsal novou smlouvu s vědomím, že bude vydělávat méně a hráči jako Casemiro, Ødegaard či Jovič se dohodli na snížení platu bez jakéhokoliv problému.

Situace je komplikovaná tím, že požadavky hráče jsou o 25% větší než nabídka klubu. V Realu Madrid tvrdí, že takový nesoulad může způsobit těžko překročitelnou bariéru. Lucas, který je velmi univerzálním fotbalistou a dokáže nastupovat na mnoha postech, si je vědom toho, že v červenci mu bude třicet let.

Hráč proto žádá smlouvu, která bude zřejmě poslední v jeho kariéře v Madridu. Španěl si myslí, že taková dohoda by byla oceněním jeho šesti let strávených v dresu Los Blancos, během nichž se stal klíčovým hráčem v týmu vedeném francouzským trenérem.

Lucas začal své dobrodružství v prvním týmu v roce 2015 a jeho roční výdělek v té době činil 980 tisíc eur. V klubu si byli jisti jeho vývojem a dala se slyšet vyjádření typu: „Dva měsíce a bude hráčem první sestavy.“

Když Real Madrid tři roky vládl v Evropě, bylo vedení přesvědčeno, že nemá smysl utrácet obrovské peníze za hvězdy, protože Španěl podával solidní výkony a vždy perfektně plnil příkazy trenéra.

Jedním z nejpamátnějších okamžiků v kariéře fotbalisty bylo vykonání pokutového kopu ve finále Ligy mistrů proti Atléticu Madrid. Lucas by rád podepsal smlouvu, která ho odmění za všechny roky odhodlání a úspěchu. To je jeho právo.

Vedení Los Blancos si uvědomuje, že hráč tohoto věku využívá poslední příležitost vydělat si více peněz. Cílem klubu je však snížit platy zkušenějším hráčům, což by ušetřilo zhruba 58 milionů eur. V kancelářích ve Valdebebas panuje přesvědčení, že dosažení dohody během března je velmi nepravděpodobné a finanční požadavky Lucase ho stále více vzdalují od hlavního města Španělska.

„Snížíme platy, ať už to akceptujete, nebo ne,“ to je zpráva vedení směrem k fotbalistům, kteří hodlají prodlužovat své smlouvy. Sergio Ramos to ví nejlépe.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: ABC.es

10 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Operace Kroos & Modrić: Florentino Pérez přechází do akce
Mužstvo

Operace Kroos & Modrić: Florentino Pérez přechází do akce

Situace Luky Modriće a Toniho Kroose se v posledních týdnech změnila. Do celé záležitosti se vložil prezident Realu Madrid Florentino Pérez…
Modrićův agent: Luka pravděpodobně zůstane v Madridu i v následující sezóně
Mužstvo

Modrićův agent: Luka pravděpodobně zůstane v Madridu i v následující sezóně

Pokud jde o Luku Modriće, zdá se, že je vše vyřešeno. Vlado Lemić, hráčův agent, prohlásil, že fotbalista s největší…
Modrić 2025: Klíč k prodloužení smlouvy. Hráč i klub blízko dohody, píše AS
Mužstvo

Modrić 2025: Klíč k prodloužení smlouvy. Hráč i klub blízko dohody, píše AS

Dobrá zpráva pro madridismo. Luka Modrić se chystá prodloužit smlouvu s Realem o další sezónu. Vše se urychlilo po čtvrteční schůze…
Real zvažuje prodloužení smluv s Kroosem a Modrićem, píší MARCA a THE ATHLETIC
Mužstvo

Real zvažuje prodloužení smluv s Kroosem a Modrićem, píší MARCA a THE ATHLETIC

Real Madrid zvažuje prodloužení smluv s Tonim Kroosem a Lukou Modrićem, informuje The Athletic. Oběma hráčům vyprší smlouva 30. června.…