Lucas Vázquez blízko dohody s klubem. Prodlouží smlouvu o další rok?

Lucas Vázquez blízko dohody s klubem. Prodlouží smlouvu o další rok?
Lucas Vázquez (zdroj: realmadrid.com)

Každý klub by chtěl mít ve svých řadách hráče, jako je Lucas Vázquez. Dvaatřicetiletý hráč je jedním z kapitánů bez pásky. V šatně se totiž těší velkému respektu ze strany svých spoluhráčů. Současná sezona je jeho devátou v barvách Realu Madrid.

Lucas má neuvěřitelně silnou osobnost a dokáže obstát i v těch nejnáročnějších zkouškách, přestože není vždy hráčem základní sestavy. Kdykoli je ho však potřeba, postaví se na nohy a je připraven pomoci bez ohledu na okolnosti. „Jsem v nejlepším klubu na světě, kdo by tam nechtěl zůstat?“ řekl galicijský hráč před prodloužením smlouvy v roce 2021. Toho léta Vázquez podepsal smlouvu, kterou svázal svoji kariéru s Realem do června 2024, ačkoli jeho odchod z klubu na volný přestup byl již dříve reálným scénářem. Fotbalista si však mezitím dokázal získat celé vedení klubu, které ho nakonec odměnilo novou smlouvou za rozhodně lepších finančních podmínek. Lucas si ji vybojoval pro sebe. Čas ukázal, že to bylo správné rozhodnutí. Nyní se historie opakuje.

V této sezóně odchovanec Los Blancos opět ukázal, že generační obměna na pravém kraji zatím není nutná. Carvajal se opět dostal na svou nejlepší úroveň a Lucas ho důstojně nahrazuje, když je potřeba. Vázquez dal pokaždé jasně najevo, že jeho cílem je zůstat v Realu Madrid. Jednání se proto nutně musí od začátku ubírat správným směrem. Zatím je těžké odhadnout, kdy bude možné oficiálně jednat o prodloužení smlouvy . Není však pochyb o tom, že všechny strany chtějí totéž. Trenéři jsou nadšeni přístupem hráče, kterého považují za nejlepší možnou náhradu za Carvajala.

V nejbližší budoucnosti chce Lucas splnit tři cíle: vyhrát Ligu mistrů, podepsat novou smlouvu a… splnit si sen o účasti na EURO. V této sezoně odehrál 35 zápasů, v nichž vstřelil dva góly a zaznamenal šest asistencí. Není vůbec vyloučené, že bude mezi povolanými do španělského výběru. Ostatně pro Lucase není nic nemožné.

Pokud jde o to, aby se jednoduše dohodl na nové smlouvě s klubem, Španělova všestrannost a zkušenosti jasně hovoří v jeho prospěch. Podle statistických výpočtů je Lucas nejlepším krajním obráncem z hlediska ofenzivních výkonů: vytvořených situací, úspěšných driblinků (50% úspěšnost) nebo přihrávek a centrů do pokutového území. V obraně si také počíná více než solidně.

Vázquez obdržel mnoho nabídek z jiných klubů, ale jeho záměry byly vždy jasné. Vše nasvědčuje tomu, že prodlouží smlouvu za podobných podmínek, jaké má v současnosti. Rozdíl je v tom, že Lucas už patří mezi fotbalisty, kterým budou nabízeny pouze jednoleté smlouvy.


Zdroj: marca.com

1 Komentářů

  • Avatar

    Lucas je srdciar, bojovník, túto sezónu mal niekoľko dobrých zápasov, ale aj veľa kazí.
    Podobne, ako to prebehlo v strede poľa a v útoku, aj v obrane by mali pracovať na generačnej obmene (Nacho asi končí, Alaba už nebude moc použiteľný; Rudiger a Carvajal potiahnu tak dva roky), zvlášť u dvojice pravých obrancov.

    0
    0

Přidat komentář

Související články

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…
AS: Leganés ocení Daniho Carvajala
Mužstvo

AS: Leganés ocení Daniho Carvajala

Starosta města Leganés Miguel Ángel Recuenco potvrdil, že po triumfu španělského národního týmu na letošním mistrovství Evropy se uskuteční speciální…
OFICIÁLNĚ: Představeny venkovní dresy pro sezónu 2024/25. Odkazují na La Décimu
Mužstvo

OFICIÁLNĚ: Představeny venkovní dresy pro sezónu 2024/25. Odkazují na La Décimu

Real Madrid představil venkovní sadu dresů pro nadcházející sezónu. Tentokrát se klub rozhodl pro oranžovou barvu. Klub o tom informoval…