Leny Yoro je blízko přestupu do Realu Madrid. Plánem B Los Blancos je italský reprezentant

Leny Yoro je blízko přestupu do Realu Madrid. Plánem B Los Blancos je italský reprezentant
Leny Yoro - uprostřed (© instagram.com/losclive/)

Odchod Nacha se rovná přivítání Lenyho Yora. Real chce mladého stopera přivést během následujících dvou týdnů. Juni Calafat už před několika měsíci podnikl první kroky k přivedení mladého Francouze. Případný přestup už teď v létě však závisel na rozhodnutí Nacha.

Když se kapitánův odchod do Saúdské Arábie stal skutečností, královský klub se rozhodl neotálet s příchodem Yora, kterému za rok vyprší smlouva s Lille. Podle plánu by měl Carlo Ancelotti s osmnáctiletým hráčem počítat od začátku přípravného období. Překážkou však stále zůstává dosažení dohody s Lille. Francouzi si svého hráče cení na 70 milionů eur a laťku vysoko nasadilo i PSG, které už nabízí 60 milionů eur. Real se rozhodně nechce pouštět do žádného přetlačování na trhu a nehodlá nic nabízet.

Hlavním argumentem ve prospěch Los Blancos je vůle samotného Yora. Obránce rozhodně upřednostňuje přestup do španělské metropole, proti čemuž se zástupci Liverpoolu a United snažili neúspěšně bojovat. Vedoucí představitelé Realu jsou schopni za hráče zaplatit maximálně 40 milionů eur plus případné bonusy. Akce v otázce Lenyho je vícestranná. Předpokládá také vypracování plánu B pro případ silného odporu ze strany Lille. Záložní variantou by, alespoň podle italských médií, byl Riccardo Calafiori. Boloňa si ho cení na 40 milionů, z čehož by však 40 % připadlo Basileji, hráčovu předchozímu klubu.

Calafioriho přítomnost na přestupovém trhu je pro Lille také určitým varováním. Severofrancouzský celek může buď přijmout nabídku 35-40 milionů za hráče s 60 profesionálními vystoupeními, nebo je odmítnout a čelit nepředvídatelným následkům. Řeč je především o Yorově možném odchodu za rok zadarmo, což by bylo u hráče stejné perspektivy něco ojedinělého. Stojí však za zmínku, že stále více relativně mladých fotbalistů se rozhoduje dokončit smlouvu a poté si o své budoucnosti rozhodnout sami. Stačí zmínit například Mbappého. Yoro dává přednost okamžitému odchodu a tato vize je v souladu s vizí Realu Madrid. Na druhou stranu Lille by se v tomto scénáři vyhnulo posílení ligového konkurenta. Zdá se tedy, že se kruh uzavírá.

Real hodlá vylepšit taktiku, kterou použil před několika lety v případě Camavingy. Tehdy bylo nejtěžším úkolem zabránit odchodu hráče do PSG. Jakmile se jim podařilo přesvědčit samotného Eduarda, už to šlo z snadno. Rennes za záložníka obdrželo 31 milionů eur a dalších 15, ukrytých v bonusech. Jak není těžké spočítat, konečná částka by tedy mohla být podobná té, kterou chce za Yora zaplatit Real. V případě úspěchu by na obzoru zůstal pouze Alphonso Davies.

Sportovní plán pro Yora by se podobal tomu, který byl před lety vymyšlen pro Varaneho. Leny by se stal čtvrtým stoperem, zbaveným většího tlaku, který by vyžadoval, aby se okamžitě blýskl. Měl by však perspektivu poskočit v hierarchii před Davida Alabu, pokud by se ten po měsících zranění snažil vrátit do své optimální formy. Yoro se stane novým fotbalistou Realu, pokud Lille jednání zcela neuzavře.


Zdroj: as.com

1 Komentářů

  • Avatar

    Ideál by bol zbaviť sa Alabu a priviesť oboch…Yoro je hráč do budúcna, ktorý by začínal ako stopér č. 4 s občasnými šancami…Calafiori by mohol priniesť okamžitý efekt, lebo s výkonmi, ktoré podáva, by bol schopný bojoivať o základ a preskočiť v hierarchii Alabu aj Militaa…naviac vie obstojne hrat aj ako LB

    2
    0

Přidat komentář

Související články

Besiktas je ochoten učinit významnou nabídku za záložníka Realu Madrid
Přestupy

Besiktas je ochoten učinit významnou nabídku za záložníka Realu Madrid

Besiktas se zajímá o záložníka Realu Madrid Daniho Ceballose a podle tureckého média F5 Haber je ochoten učinit významnou nabídku,…
MARCA: Odchod Lunina je otázkou peněz. Na kolik si Real gólmana cení?
Přestupy

MARCA: Odchod Lunina je otázkou peněz. Na kolik si Real gólmana cení?

Real Madrid čeká na vhodnou nabídku za Andrije Lunina, který by mohl v létě opustit královský klub. Real Madrid nemá…
OFICIÁLNĚ: Endrick bude představen 27. července
Přestupy

OFICIÁLNĚ: Endrick bude představen 27. července

Real Madrid dnes zveřejnil, že Brazilec Endrick podepíše smlouvu s klubem v sobotu 27. července. Oznámil to na svých webových stránkách. Real…
The Athletic: Leny Yoro letí do Manchesteru na lékařskou prohlídku
Přestupy

The Athletic: Leny Yoro letí do Manchesteru na lékařskou prohlídku

Vše nasvědčuje tomu, že Francouz neskončí v Realu Madrid a upíše se Rudým ďáblům. Leny Yoro odlétá do Velké Británie,…