Legenda Realu odhaluje pravdu o konfliktu s Mourinhem a odchodu z Bernabéu
- Bývalí hráči Realu
- 1. června 2026
- 5 Komentářů
- Zbynek H.
Legenda Realu Madrid Iker Casillas se vrátil k jednomu z nejkontroverznějších období své kariéry. Otevřeně promluvil o narušeném vztahu s José Mourinhem a o tom, jak tato situace nakonec ovlivnila jeho odchod ze Santiago Bernabéu.
V rozhovoru s Romariem na jeho kanálu na YouTube bývalý brankář popsal napětí, které se během Mourinhova působení postupně stupňovalo, a přiznal, že situace byla rok od roku těžší.
Když se ohlédl zpět, Casillas toto období označil za nejnáročnější etapu své profesionální kariéry.
„Bylo to nejtěžší období mé kariéry, protože jsem byl kapitán. Musel jsem s ním neustále mluvit, řešit spoustu věcí a nakonec se z něčeho, co začíná jako krásné manželství plné lásky a náklonnosti, stane úplný rozvod.“
„Nemám proti Mourinhovi nic“
Navzdory tehdejším problémům Casillas zdůraznil, že dnes mezi nimi není žádná zášť.
„Dnes si myslím, že mezi mnou a José už je všechno pryč. Když se máme vidět, tak se prostě vidíme, není to problém. Ale tehdy to bylo těžké.“
Bývalý reprezentant Španělska také připustil, že napětí z těch let mohlo přispět k jeho odchodu z Realu Madrid.
K okolnostem svého odchodu řekl:
„Možná to byl začátek mého konce v Realu. Ale je pravda, že jsem pak ještě vyhrál Ligu mistrů. Věřím, že všechno má svůj začátek a konec. Když jste kapitán a musíte řešit neustálé problémy — nejen s trenérem, ale i s klubem — nakonec se toho nashromáždí tolik, že už toho máte dost, jak klub z vás, tak vy z klubu. Ale není to klub jako takový, jsou to lidé. A uvědomil jsem si, že po všem, čím jsem prošel, po více než 15 letech, potřebuju změnu prostředí a pauzu.“
Proč Porto?
I více než deset let poté zůstává Casillasův odchod jedním z nejemotivnějších momentů moderní historie Realu Madrid.
Jako kapitán, odchovanec a jeden z nejlepších brankářů v historii klubu mnozí fanoušci očekávali, že stráví celou kariéru na Bernabéu. Místo toho vnitřní napětí a měnící se okolnosti postupně ukončily jednu éru.
Casillas si nakonec vybral Porto, protože po více než 15 letech v Realu potřeboval nový impuls.
„Všichni jsme potřebovali změnu prostředí a nakonec jsem si vybral Porto, protože je to sousední země. Bylo to blízko domova a chtěl jsem zažít trochu jiný fotbal, než jaký jsem zažíval do té doby.“
Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.
Zdroj: madriduniversal.com
5 Komentářů
Casillas ma velke ego a preto nechape ze aj brankar s jeho zivotopisom moze byt docasne bez formy. Keby bol pokornejsi a potichu sutazil s Lopezom o miesto, tak mohol ukoncit karieru v Reale. Namiesto toho vynasal informacie zo satne cez priatelku a urobil z toho velku dramu o nespravodlivosti. Kazdy kto vtedy pozeral zapasy videl ze Iker pustal lacne goly a Lopez bol o triedu lepsi.
Toto su ciste nezmysly, a to ti pisem ako clovek co sleduje Real vyse 21 rokov.. a preto si velmi dobre pamatam vykony hracov z tych sezon 12/13 s Mourinhom, aj 13/14 ked sa brankari striedali pod Ancelottim
K tomu vynasaniu informaciu zo satni, tak nikto nepredlozil jediny dokaz o tej rozpravke Mourinhovych fanatikov, ze by mal Casillas ako klubova legenda vynasat informacie.. Ak by si Real naozaj sledoval podrobne tak by si vedel, ze prvy unik informacii bol zo sezony 10/11, kde bola Iker jasna jednotka v brane.. vtedy pri zapase LM proti Barcelone vyslo nieco o Pepem, ze nastupi v strede pola.. Ale toto vyniesol jedine niekto z vtedajsej lavicky, ale s odstupom rokov boli potom velmi silne indicie, ze to bol Pedro Leon, ktoreho Mourinho uplne odstavil, a este si z neho urobil aj srandu, ked sa novinari pytali preco nehra, ze to nie je ziadny Zidane ani Maradona.. Takze ak tu niekto vynasal informacie z hracov od sezony 10/11, tak Pedro Leon na to mal najvacsiu motivaciu
Co sa tyka tych vykonov brankarov tiez si to dobre pamatam.. v sezone 12/13 bol cely tym v krize, kde na zaciatku sezony nam ale Iker vychytal Superpohar proti Barcelone.. a potom pocas dalsich mesiacov urobil aj on par chyb ako aj cely tym (ved kto ich nerobi ?) ale ovela castejsie nas tym podrzal.. potom ho Mourinho vystriedal len tak z nicoho nic za Adana, lebo chcel zrejme vyslat signal vsetkym hracom, ze s nimi bude robit co chce.. a potom Adan pustal jeden gol za druhym, a po nejakych 2 zapasoch sa musel vratit do brany Iker.. ten sa potom ale zranil po nestastom kontakte s Arbeloom, a neskor kupil sa Lopez
Ten chytal v prvych mesiacoch naozaj dobre a to uznal aj sam Iker.. bolo preto pochopitelne, ze Lopez v druhej casti sezony 12/13 chytal dalej (aj ked vo finale Copa del rey potom chyboval).. problem pre Ikera nebolo to ze nejaky cas vtedy nehral, ale fakt, ze Mourinho zacal Ikera verejne spochybnovat na tlacovkach, davat mu podprahove odkazy cez media, a siril tu sialenost o vynasani informacii, pricom ako som pisal vyssie tak vsetko nasvedcuje tomu ze to bol Pedro Leon, kedze vynasanie zacalo v tej sezone 10/11, ked Leon uplne prestal hrat
A k tomu egu este tolko, ze je velmi vtipne ukazovat na ego ked sa na druhej strane zastavas niekoho ako Mourinho, ktorym je svojim egom velmi nestastne znamy
Potom v sezone 13/14 prisiel Ancelotti a brankari sa zacali striedat podla sutazi, v la lige chytal Lopez, a v LM a pohari chytal Casillas.. prvy 1-2 mesiace este Lopez v lige chytal celkom dobre, ale potom zacal kopit postupne stale viac chyb a stal nas viacere klucove body v La lige.. pamatam si aj rozsiahly zoznam chyb aj s videami ktore vtedy Lopez porobil v sezone 13/14, a bol jednym z hlavnych dovodov preco sme prisli o titul v La lige a moznost vyhrat vtedy treble
Na druhej strane Iker chytal vyborne aj napriek tomu, ze tych zapasoch v LM + pohari bolo menej ako v lige a nebol v takom pravidelnom zapasovom rytme.. podrzal nas jednak v pohari a nespocet zakrokov mal aj v skupine LM a potom vo vyradovackach, kde bez neho by sme prehrali aj s takym Schalke.. potom az vo finale urobil tu prvu chybu v sezone (odchytal dokopy 24 zapasov) proti Atleticu, ked si nerozumel s Khedirom pri standardke, ale zapas sme nakoniec vyhrali.. Preto oznacit niekoho ze nechytal dobre ked nas 23 zapasov nespocet krat podrzal a potom spravil 1 chybu to je uplne sialene.. vsetci top brankari robia chyby a podstatne castejsie
Navyse kazdy videl, a cudovali sa vsetci fanusikovia (okrem Mourinhovych skalnych) ze preco Lopez chytal nadalej v lige este dlhe mesiace potom ako bolo vidno, ze neni v dobrej forme a Casillas chyta ovela lepsie v LM a pohari.. Hovorilo sa vtedy, ze Ancelotti by Ikera nasadil neskor aj do ligy, ale Perez bol zasadne proti tomu, ako velky milovnik Mourinha, ktoremu prepacil vsetko.. aj to ze uplne rozbil kabinu a historicky najviac rozdelil fanusikov Realu.. len preto ze ako bolo unho zvykom tak po 2. sezone zacali jeho velke problemy a upadok jeho tymov.. a toto nevedel stravit
Takze Lopez tu mal dobrych par mesiacov tu druhu cast sezony 12/13 a potom par zapasov na zaciatku 13/14 ale potom to islo rychlo z kopca a zacal kopit jednu chybu za druhou.. sledoval som vtedy kazdy zapas takze si to velmi dobre pamatam.. a potom bol pochopitelne predany, lebo sa vyskytla aj moznost podpisat Keylora
No vidis ty pozeras Real 21 rokov a preto si myslis ze mas kredibilitu a ja pisem nezmysly. Co spravis ked ti poviem ze ja pozeram Real od r. 2000 co jest 26 rokov? Je to vobec podstatne? Anyway… tu etapu si velmi dobre pamatam a ten tvoj sloh som prestal citat od momentu co si zacal konspirovat o fanatikoch a vytahovat irelevantne incidenty a Mourinhove metody. Debata je o Ikerovi a ako psychicky nezvladol konkurenciu ja si dobre pamatam ako sedel na lavicke ako skysnuta knedla zapas po zapase bez naznaku pozitivity a pred mediami vyplakaval ako neferovo s nim trener zachadza. Lopez mal fantasticku sezonu ked zaskakoval dodnes si pamatam v krcme zapas uz neviem s kym Lopez caroval a ludia hovorili Iker ma novy problem menom Lopez. Kto si mysli ze ta situacia bolp nejaky diabolsky Mourinhov plan pomsty voci Ikerovi zije mimo realitu Lopez bol vtedy objektivne lepsi ale Iker bohuzial nebol dobry kolega a hral s Mourinhom politiku v pozadi a pred mediami. Ze o tom dodnes rozprava vo svojich podcastoch len ukazuje aky to je narcis.
„tvoj sloh som prestal citat od momentu co“
Takže si vlastne vzdal celú našu debatu na začiatku.. ďakujem, ja viem že je ťažké reagovať ak si niekto skutočne pamatá veci a dokáže to popísať.. to ostatné sú len prázdne slová niekoho s nostalgiou za Mourinhom, to je všetko.. a to bol Mourinho môj obľúbený tréner v rokoch 2005 – 2012.. ale potom jednoducho išiel dolu vodou, až príliš uveril v sám seba.. a okrem titulu s Chelsea v roku 2015 za posledných 14 rokov nevyhral žiadnu skutočne veľkú trofej
a ty si zjavne nieco pochytil aj od nasich politikov.. ucelovo nereagovat na klucove veci.. ako to, ze informacie zacali unikat uz v sezone 10/11, teda ked bol Iker jasna 1ka a nemal ziadnu motivaciu robit problemy.. naopak ukazalo sa, ze to bol s najvacsou pravdepodobnostou Pedro Leon, ktoreho Mourinho uplne odstavil a este si z neho urobil srandu na tlacovke.. tak isto som ti napisal dokedy chytal este Lopez dobre, a kedy zacal ist dolu vodou par mesiacov po zaciatku sezony 13/14, a zacal kopit mnozstvo chyb ktore nas stali klucove body