Lahoz přináší vysvětlení pro rozhodnutí Manzana na Mestalle. Píská se s ohledem na hodnocení CTA

Lahoz přináší vysvětlení pro rozhodnutí Manzana na Mestalle. Píská se s ohledem na hodnocení CTA

Mateu Lahoz byl nejmedializovanějším rozhodčím, který byl na všech fotografiích a jezdil na velké zápasy. Pozici, kterou ve španělském fotbale nyní pravděpodobně zastává Jesús Gil Manzano. Bývalý rozhodčí z Valencie je nyní komentátorem a v pořadu „Tiempo de Juego“ na stanici Cadena Cope hovořil o rozhodování svého „nástupce“ ve Valencii. A nenechal na něm nit suchou.

Myslím, že v těchto situacích máme příliš velké ego, je tu velká touha rozhodovat směrem k pátku,“ vysvětlil Mateu v pořadu Cope. K pátku má vysvětlení, je to den, kdy CTA hodnotí rozhodčí. „Nebudu vám nic nalhávat, myslím, že rozhodčí stále častěji pískají spíše podle pátku než fotbal, snaží se dodržovat pokyny, a to je znepokojivé.“

Kritika Manzana

Kritika na adresu jeho bývalého kolegy byla tvrdá, i když s klidným tónem. „V tomto případě je tam už jedenáct let, vypadá to, že bude naším reprezentantem na Euru, od roku 2016 je dokonce v komisi delegátů Španělské fotbalové federace, což si dokážete představit, jaké záležitosti se tam řeší, je to otázka pochopení fotbalu, je to systematická chyba,“ komentoval dále Lahoz.

K samotné akci poznamenal, že nemá smysl, aby bylo varování před provedením rohového kopu. „Pravidla umožňují hovořit o poslední rozehrávce pouze u penalt, nikoliv u rohů.“ To znamená, že první chybou v řetězci nedorozumění na konci zápasu bylo právě oznámení, že se bude pískat, když to nebylo potřeba.

Problém systému

Mateu se ale nedomnívá, že by při rozhodování o přidaných minutách chyběla kritéria. „Je to špatně, pokud porovnáme časový průběh prvního poločasu, který má pět minut přerušení a ve druhém poločase jich bylo sedm, když se odehrávala ta věc s Diakhabym. To je špatně. Jenom od chvíle, kdy šel k monitoru, uplynuly více než dvě minuty nebo rozhodnutí o penaltě Huga Dura,“ řekl bývalý rozhodčí, který letos ukončil profesionální rozhodcovskou činnost.

Jesus naprosto zbytečně upozornil, že roh bude poslední rozehrávkou, když nemusel. Kdyby to neudělal, nic by se nestalo,“ uvedl na jiném místě rozhovoru, i když v jiném bodě také tvrdil, že Gil Manzano není osobně vinen, ale že je to něco vyššího.

Jeho kritika Gila Manzana se vztahuje i na celý systém rozhodčích. „Jeho zkušenosti jsou znepokojivé, jeho minulost, měl vynikající Copa América, celý fotbalový svět je obětí nesmyslného protokolu, způsobu vedení skupiny rozhodčích, který je katastrofální, s nedostatkem empatie a pokory. Pokud budeme takto pokračovat, způsobíme fotbalu, a tedy i fotbalovému odvětví, velké škody. Je jedno, jestli dnes půjdou testovat poloautomat na Wandu, budeme mluvit stejným jazykem,“ uzavřel Mateu.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: COPE

4 Komentářů

 • Avatar

  Moc jsem nepochopil co tím vším chtěl vlastně říct.

  4
  0
 • Avatar

  K samotnemu necitlivemu odpisakaniu konca sa nevyjadril? Toto je kompletný jeho rozhovor?:thinking:

  0
  0
 • Avatar

  Co na to Xavi a celá pomatená Barcelona? Nikde se k tomu nevyjádřili, nebo mají svých problémů dost?

  0
  0
 • Avatar

  Jsem překvapen a děkuji Lahozovi, že to řekl. Páč vlastně potvrdil to, co jsem napsal tady, o „instrukcích“ !
  https://www.bilybalet.cz/ancelotti-ukonceni-zapasu-bylo-bezprecedentni-jeste-jsem-se-s-tim-nesetkal/

  On použil slovo pískat podle pokynů a podle způsobu hodnocení. Každopádně potvrdil, že rozhodčí jsou pod tlakem a nějak hodnoceni a bojí se, že kdyby se třeba nechovali jako alibisti – což vidíme prakticky každý zápas už delší dobu, Heby potvrdí – tak by byli hodnoceni špatně, jako že jsou příliš přísní nebo že snad nadržují Realu nebo podobný nesmysl. Kdyby Real vyrovnal a teprve potom to Manzano ukončil, tak je jasné, z čeho bude obviněn zejména ze strany katalánských debilů. Pokud se rozhodčí bojí pískat rovinu a bojí se řvaní lhářů v médiích, tak se La Lejno z bahna nevyhrabe. Anebo o média ani nejde, ale vychází to ze strany vedení komise rozhodčích. Navíc Lahoz otevřeně mluví o velkém egu – což je trochu vtipné, že to říká zrovna on. Asi už od toho získal nějaký odstup. Každopádně od něj jsem to nečekal. :thumbsup:

  5
  1

Přidat komentář

Související články

Tchouaméni: Když hrajete za Real Madrid, musíte ze sebe vydat to nejlepší
La Liga

Tchouaméni: Když hrajete za Real Madrid, musíte ze sebe vydat to nejlepší

Aurélien Tchouaméni dnes vstřelil vítězný gól proti Mallorce. „Nebylo to snadné. V úterý jsme odehráli těžké utkání proti Manchesteru. Ale když…
Ancelotti: Důležitá výhra. Chtěli jsme mít před El Clásikem náskok na Barcu
La Liga

Ancelotti: Důležitá výhra. Chtěli jsme mít před El Clásikem náskok na Barcu

Carlo Ancelotti označil vítězství na Mallorce za důležitý krok k vítězství. Ještě ale odmítl, že by ho a jeho tým mohli…
REPORT: Mallorca – Real Madrid 0:1. O třech bodech rozhodl sváteční střelec Tchouaméni
La Liga

REPORT: Mallorca – Real Madrid 0:1. O třech bodech rozhodl sváteční střelec Tchouaméni

S vědomím nejdůležitějšího zápasu sezóny na Etihad Stadium nastoupil Real na půdě nepříjemného celku z Baleárských ostrovů ve velice pozměněné…
Předpokládané sestavy: Mallorca – Real Madrid. Jak poskládá Carletto obranu?
La Liga

Předpokládané sestavy: Mallorca – Real Madrid. Jak poskládá Carletto obranu?

Španělské deníky se před utkáním snažily odhadnout sestavu Realu Madrid proti Mallorce. Největším oříškem je složení obrany. Katalánské deníky Mundo…