La Sexta: Modrić byl negativně testován na koronavirus, klub řeší co dál

  La Sexta: Modrić byl negativně testován na koronavirus, klub řeší co dál

  Luka Modrić měl negativní test na koronavirus. Real Madrid zahájil jednání s příslušnými úřady o tom, jak v chorvatově případu postupovat.

  Modrić měl ve středu spolu s Marcelem pozitivní test po dvou dnech volna, které tým dostal po madridském derby. Fotbalista byl od středy v izolaci.  

  Josep Pedrerol a José Luis Sánchez v odpoledním televizním pořadu Jugones informovali, že záložník měl dnes negativní test. Klub zahájil jednání o tom, jak v jeho případě postupovat, protože pravidla v takových situacích nejsou zcela jasná.  

  Informaci o negativním výsledku jeho testu už potvrdila i další média. To vše proto, že takový návrat po rychlém negativním výsledku je věcí výkladu současných hygienických protokolů pro celé Španělsko a samotnou Madridskou komunitu.  

  Real Madrid ve středu novinářům řekl, že jelikož jsou Modrić a Marcelo plně očkovaní, stačí, aby se cítili lépe a pak měli negativní výsledky testů – nejprve na antigen a poté na PCR. Dva takové výsledky by jim umožnily okamžitě se vrátit k tréninku nebo dokonce ke hře.  

  Los Blancos dodávají, že po dokončení izolace se každý z nakažených fotbalistů podrobí důkladným vyšetřením včetně kardiologických testů, což je iniciativa samotného klubu a šéfa lékařského personálu Niko Mihiće. 

  Pochyby nad návratem 

  V rádiu COPE informaci o možném rychlém návratu obou hráčů zpochybnil Antonio Zapatero, poradce odboru veřejného zdraví Madridského společenství. Politik uvedl, že národní protokol předepisuje 10denní izolaci i s negativním výsledkem před 10. dnem od pozitivního výsledku a s plnou vakcinací.  

  Navíc během tohoto 10denního období již osoba nesmí vykazovat žádné příznaky alespoň v posledních 3 dnech. V této variantě by byl návrat Modriće, do kteréhokoli z následujících dvou zápasů nemožný, protože oba se budou hrát v následujících 6 dnech.  

  Proto má vedení Bílého baletu hovořit s La Ligou a s vedením města Madrid o dalším postupu v případu Modriće. Co je však nejdůležitější, Chorvat se má dobře a už má negativní výsledek testu.  

  První novináři informují, že před návratem musí Modrić projít sérologickým testem a splnit dosud nepopsané „parametry“ indikované městem Madrid. 

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: La Sexta

  4 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…