Špatný výkon Balea potvrzují statistiky. Jen jedna střela, málo přihrávek i dotyků s míčem

Čas 03. 03. 2019, 22:37 | Autor thjuks | Zdrojas.com, whoscored.com
Gareth Bale proti Barceloně
Gareth Bale proti Barceloně

Sobotní El Clásico. Mohl to být zápas, ve kterém Bale zazáří a znovu získá přízeň fanoušků. Jenže mizérie trvá dál. Bale působil opět bez zájmu, odevzdaně a podal jeden z nejhorších výkonů sezóny.

Veškeré útoky Realu toho zápasu, nebo alespoň jejich náznaky, šly z levé strany přes Viníciuse a Reguilóna. Gareth Bale za prvních 45 minut dotkl míče pouze 11krát, přičemž jeden z dotyků byl jeho přímý kop z nadějné pozice, po kterém letěl míč vysoko nad branku Ter Stegena. Dokonce i Courtois měl po prvním poločase více kontaktů s míčem než Gareth Bale.

S Baleem v útoku byla pravá strana Realu zranitelnější, než kdyby nastoupil Lucas. „Nemohu uvěřit, že Solari řekl Baleovi, aby nebránil a tím se rozhodl oslabit proti Barceloně zálohu,“ řekl pro televizní kanál Movistar+ Michael Robinson, bývalý anglický útočník se zkušenostmi ze Španělska.

Jenže Velšan nic nevymyslel ani vpředu. Jeho přímý kop byla jediná střela, kterou v tom zápase předvedl. Za celý zápas měl Bale pouze 13 přihrávek, což je o jednu více než měl Asensio, který ho nahradil na poslední půl hodinu.

Ze všech hráčů na hřišti, kteří hráli alespoň 35 minut, neměl nikdo méně dotyků nebo přihrávek než Bale. A to dokonce ani jeden z obou brankářů na trávníku.

Když Bale v 61. minutě střídal, Bernabéu pískalo jako dlouho předtím. Zdá se, že Velšan si už důvěru znovu nezíská. Rozhodně ne s přístupem, který má. Bez emocí, bez zájmu. To jsme u něj v předchozích sezónách neviděli.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (28 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!