La Fábrika stagnuje. Přínos pro první tým je minimální a počet odchovanců se snižuje

La Fábrika stagnuje. Přínos pro první tým je minimální a počet odchovanců se snižuje
Castilla

La Fábrika sice produkuje velké množství kvalitních hráčů, ale v posledních letech královský velkoklub využívá služeb svých odchovanců stále méně. V současné době jsou v prvním týmu klubu pouze čtyři hráči – Dani Carvajal, Lucas Vázquez, Nacho a Mariano.

Akademie Realu Madrid byla historicky vždy továrnou na hráče, jak pro první tým, tak pro mnoho evropských klubů. Stačí říci, že jména jako Emilio Butragueño, Manuel Sanchís, Raúl a Iker Casillas pocházeli z La Fábriky.

V posledním desetiletí se však objevil znepokojivý trend, který ukazuje, že mladí hráči mají stále menší pravděpodobnost, že se z rezervy připojí k prvnímu týmu. V aktuální sezóně pracují pod Carlem Ancelottim pouze čtyři canteranos – Dani Carvajal, Lucas Vázquez, Nacho a Mariano.

Při bližší analýze posledních let není možné skrýt skutečnost, že pokud jde o povýšení odchovanců do prvního týmu, situace se zhoršuje. Za posledních jedenáct sezon bylo pouze ve čtyři z nich v kádru méně než sedm odchovanců, a to jsou poslední čtyři.

Pokud vezmeme v úvahu posledních pět let, pak v prvním týmu je v průměru pět odchovanců. Nejlepším výsledkem posledních let je osm canteranos v kádru – naposledy se takový případ odehrál v sezoně 2018/19.

Bez brankářů

Zajímavý případ se odehrává v brance. Až do sezóny 2018/19 byla tato pozice vždy obsazena hráči z akademie. Hlavními brankáři byli Iker Casillas a nějakou dobu Diego López a roli druhého brankáře hráli Fernando Pacheco, Jesús Fernández a Kiko Casilla. Od roku 2018 však v tomto ohledu došlo k velké změně, protože v současné době jsou prvními a druhými brankáři Thibaut Courtois a Andrij Lunin, tedy hráči mimo akademii.

V tuto chvíli máme za sebou již měli několik generací, které se nedokázaly prosadit do prvního týmu. Álvaro Morata, Achraf Hakimi, Marcos Llorente, Sergio Reguilón a Borja Mayoral měli své šance, ale v žádném okamžiku si nedokázali vybojovat své místo na delší dobu.

Stojí však za to zdůraznit, že jak Zinédine Zidane, tak Carlo Ancelotti měli k dispozici velmi široký tým, což ještě více ztěžovalo začlenění jakéhokoli odchovance.

Odchovanci ve Valdebebas a dalších klubech

V současné době Real Madrid může počítat s několika hráči, kteří by v budoucnu mohli nahradit Nacha, Carvajala a spol. V této souvislosti se v poslední době hodně mluví o Fran Garcíovi, který v současné době hraje za Rayo Vallecano.

Pokrok Miguela Gutiérreze v Gironě je také pečlivě sledován. Antonio Blanco a Mario Gila jsou další hráči, kteří by se mohli vrátit do klubu, ale nejprve musí ukázat v lepším světle v Cádizu a Laziu.

V Castille je také několik kandidátů, kteří, pokud si udrží současný pokrok, by mohli být v budoucnu povýšeni do prvního týmu. Nejvýraznější je Sergio Arribas, kterému prospěje, že může hrát jak v záloze, tak na křídle. Seznam mladých nadějí s největším potenciálem doplňují Carlos Dotor, Rafa Marín a Peter.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: relevo.com

Přidat komentář

Související články

Mario Martin chce zůstat v Realu Madrid a bojovat o svou šanci v prvním týmu
Castilla a junioři

Mario Martin chce zůstat v Realu Madrid a bojovat o svou šanci v prvním týmu

Real Madrid v létě opustila řada odchovanců akademie, kteří hledali pravidelný prostor v prvním týmu. Sergio Arribas, Carlos Dotor a…
Životní zážitek. České a slovenské naděje trénují v akademii Realu Madrid
Castilla a junioři

Životní zážitek. České a slovenské naděje trénují v akademii Realu Madrid

Skupina talentovaných mladých fotbalistů z České republiky a Slovenska má tu čest trénovat v prestižní akademii La Fabrica Realu Madrid.…
O Raúla se vážně zajímá  Union Berlín a HSV. Trenér Castilly zvažuje posun v kariéře
Castilla a junioři

O Raúla se vážně zajímá Union Berlín a HSV. Trenér Castilly zvažuje posun v kariéře

Kromě Unionu Berlín se o trenéra Castilly zajímá také druholigový HSV, kde působí Raúlův starý známý z doby jeho působení…
Raúl je v Madridu spokojený a nikam nespěchá. Castilla je prozatím první volbou
Castilla a junioři

Raúl je v Madridu spokojený a nikam nespěchá. Castilla je prozatím první volbou

Březen. Klíčový měsíc ve Valdebebas je před námi. Konec sezony pro mládežnické týmy, v níž se hraje o mistrovské tituly,…