Legendární Juanito: Pozoruhodný příběh kontroverzní modly fanoušků Realu Madrid

Čas 13. 03. 2020, 21:35 | Autor podvinho
Legendární Juanito slaví gól
Legendární Juanito slaví gól

Ve fotbale nevídaný příběh Juanita, kultovní postavy fanoušků Realu Madrid z 80. let, připomíná, jak tenká hranice leží mezi slávou a zatracením. Obsáhlý článek o legendě Bílého baletu brzy vyjde v novém čísle oceňovaného časopisu Football Club.

S žádným jiným klubem se za poslední dekádu nepotkal Real Madrid v evropských pohárech častěji. Madridský gigant se v roce 1987 chystá na velký duel proti Bayernu Mnichov, kterému chce vrátit vyřazení z minulé sezony. Jenže první zápas na půdě soupeře je od hráčů v bílém jen špatným vtipem.

Domácí Bayern sází Realu jeden direkt za druhým, na světelné tabuli již svítí skóre 3:0. Hostující hvězdy v čele s Juanitem přestávají situaci zvládat. „Real bránil jako hospodský tým. Není divu, že se tak jeho hráči pak začali chovat,“ zhodnotí to později jeden ze španělských deníků.

Osudový moment pro Juanitovu kariéru se blíží. Obránce Bayernu Lothar Matthäus jde do riskantního skluzu, místo míče ovšem tvrdě trefí pronikajícího Chenda. Ten to soupeři nedaruje, ihned se zvedá a německého reprezentanta strčením posílá k zemi.

V tu chvíli už ovšem přibíhá zuřící Juanito a následné vteřiny se navždy zapíšou do historie fotbalu tím nejčernějším písmem. Útočník Realu Madrid nejdříve šlápne Matthäusovi na záda, a když se dostane před svého protihráče, dupne mu kopačkou přímo na čelist.

Je zázrakem, že Němec tento incident neodskáče o mnoho vážnějším zraněním. To ovem nic nemění na tom, že Juanito dohrál. Nejen v zápase, ačkoliv červená karta a tvrdý trest od UEFA je samozřejmostí. Hráče musí potrestat i klub, který vždy miloval nade vše a na který přesto nikdy nezanevře. Je konec Juanitovy éry v Realu Madrid, na níž se ale nezapomene.

Pozoruhodný Juanitův příběh ve Football Clubu

Celý článek o velmi zajímavém příběhu legendárního Juanita, který napsal spoluzakladatel webu BilyBalet.cz Podvinho, najdete v novém čísle čtvrtletníku Football Club.

Portál BilyBalet.cz je velkým podporovatelem časopisu Football Club, který je postaven na podrobných a nevšedních článcích od respektovaných autorů.

Aktuální číslo můžete objednat ZDE>>


Autorem článku o Juanitovi je spoluzakladatel webu BilyBalet.cz a dlouholetý fanoušek Realu Madrid Tomáš Podvín alias Podvinho. Sledujte ho na Twitteru.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (3 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!