KOMENTÁŘ: Vinícius přišel o svoji arabskou kartu

KOMENTÁŘ: Vinícius přišel o svoji arabskou kartu
Vinícius Júnior (zdroj: realmadrid.com)

Alfredo Relaño je penzionovaný novinář, v letech 1996–2019 šéfredaktor deníku AS, který dnes zveřejňuje své postřehy na stránkách MARCA. Přinášíme jeho úvahy o situaci Viníciuse.

Viníciusovi končí smlouva po příští sezoně a kolem prodloužení se zatím vůbec nic nepohnulo. První jednání proběhlo už loni v létě, v tom symbolickém okamžiku „mínus 24 měsíců“, tedy ve chvíli, kdy do vypršení kontraktu zbývaly dva roky. To je ideální čas. Když zbývá už jen rok, může být pozdě – hráč začne zvažovat, že to prostě „přečká“ a odejde později zadarmo.

Vinícius však požadoval plat na úrovni Mbappého, dostal odmítavou odpověď a tím vše skončilo. Teď jeho okolí vzkazuje, že se k tématu raději vrátí až po mistrovství světa. Uvědomují si, že z různých důvodů jeho akcie klesly, a dobrý mundial by je mohl znovu zvednout.

Jedna okolnost ale hraje do karet Realu. V Saúdské Arábii skončilo bezstarostné rozhazování obrovských částek. Státní fond PIF zvolil mnohem opatrnější strategii – jak vůči čtyřem klubům, které má pod kontrolou (včetně těch, kde působí Cristiano a Benzema), tak vůči projektu LIV, jenž měl konkurovat golfové PGA Tour, a také vůči dalším nákladným plánům spojeným s tenisem, golfem či olympijským hnutím.

Saúdská Pro League byla nejsilnějším trumfem v rukou Viníciuse. Objevovaly se dokonce informace, že PIF je připraven zaplatit Realu 300 milionů eur za jeho přestup – což by pro klub vůbec nemusela být špatná varianta – a samotnému hráči nabídnout pohádkové peníze jako nové hvězdě soutěže, zvlášť teď, když Cristiano a Benzema už míří ke konci své cesty. Tahle pohádka z Tisíce a jedné noci však končí. Nová strategie počítá se získáváním mladých, perspektivních hráčů, velmi dobře placených, ale už ne za tak astronomické částky.

Jednání se tak povedou v rámci, řekněme, normálního trhu – ovšem s jedním zásadním problémem: do konce smlouvy zbývá už jen rok. Vinícius je výjimečný hráč, ale nevrátil se na úroveň z předchozí sezony, tedy z doby před tou fraškou s odvolaným odletem do Paříže – nešťastným manévrem Florentina, po kterém se chlapec začal cítit důležitější než klub. Později se ukázalo, že byl minimálně důležitější než trenér Xabi Alonso, a jeho nástupce Arbeloa si dával obrovský pozor, aby ho neustále zahrnoval pochvalami.

Je to hráč ohromující, ale špatně vedený. Stále větší část fanoušků ho má už plné zuby, a to přesto, že ho dřív zuřivě bránili, když na něj ze všech stran létaly útoky a urážky. Jeho reakce po gólu proti Alavés naznačuje, že opravdu chce něco napravit, a to dává určitou naději. Problém je v tom, že je ještě potřeba najít částku, která ho přesvědčí.

Laša je redaktorem portálu Bilybalet.cz. Do redakce se po dvouleté odmlce vrátil na počátku roku 2024. K fotbalu má blízko, pracuje pro český prvoligový klub a nedá dopustit na Rýmařov, odkud pochází. Realu fandí už od roku 2002, kdy ho okouzlil gól Zinedina Zidana ve finále Ligy mistrů proti Leverkusenu.


Zdroj: MARCA

8 Komentářů

  • Avatar

    Toxic OUT!!!

    3
    0
  • Avatar

    ach jo, takže jediná, síce hodne malá šance jak se tohoto blba zbavit tímto padá?! čekají nás krásné časy… síce bez trofejí, na fotbal se nebude dát koukat ale aspoň si užijeme skorodržitele zlatého míče

    5
    0
  • Avatar

    Pokud se nepovede prodat, coz se ani nedivim, ja bych takoveho hrace do tymu nechtel (kdybych nejaky tym mel, ovsem) a uz vubec ne za ty castky, ktere se tady v prubehu roku hazely, tak pokud by se ukazalo ze je neprodejny, radeji bych ho pustil pristi rok zadarmo, nez prodluzovat a doufat ze se nejaky blbec-kupec v budoucnu najde.

    2
    0
    • Avatar

      Podle posledních informací to také na odchod zdarma vypadá. V Evropě o něj prý také není zájem a už vůbec ne s platem, který požaduje. A Saudové ho teda už taky asi tak moc nechtějí.. Takže tu asi bude ještě jednu sezonu oxidovat a pak půjde zdarma pryč, což bude pěkná facka pro senilního Peréze. A já to tomu plesnivýmu dědkovi jen přeju.

      0
      0
      • Avatar

        Jen aby to nedpodlao tak, ze s nim prodlouzi aby ziskali manevrovaci prostor pro prodej v budoucnu a ten idiot tady bude opravdu oxidovat nejenom rok ale klidne dalsi 2-3!!

        Ale ja v tuto chvil yake nevidim zadnou sanci k tomu, aby byl smysluplne prodan a zpenezen a bojim, se, ze tady bude i nadale. A Perez taky. Takze dalsi sezona pravdepodobne projebana..

        0
        0

Přidat komentář

Související články

„V Realu začínají cítit, že by se mohl objevit klub, který způsobí, že Vinícius odejde už toto léto“
Komentáře

„V Realu začínají cítit, že by se mohl objevit klub, který způsobí, že Vinícius odejde už toto léto“

Ramón Álvarez de Mon, socio Realu Madrid, youtuber, právník a spolupracovník španělských médií, předal nové informace týkající se budoucnosti Vinícia.…
SER: Je zásadní rozdíl mezi tím, co v případě Álvareze udělal Real, a tím, jak postupovala Barcelona
Komentáře

SER: Je zásadní rozdíl mezi tím, co v případě Álvareze udělal Real, a tím, jak postupovala Barcelona

Známý španělský novinář Manu Carreño, který už mnohokrát přinesl ověřené informace o Realu Madrid, se v pořadu El Larguero na stanici…
KOMENTÁŘ: Julián Álvarez nemá hodnotu 150 milionů eur
Komentáře

KOMENTÁŘ: Julián Álvarez nemá hodnotu 150 milionů eur

Když Florentino Pérez pár dnů před prezidentskými volbami ohlásil nabídku za „Galáctico ve výši 150 milionů“, bez dalšího určení o…
KOMENTÁŘ: Kandidatura založená na zášti
Komentáře

KOMENTÁŘ: Kandidatura založená na zášti

„Stavět projekt na zášti není nic pozitivního, konstruktivního ani povzbuzujícího…,“ píše ve svém komentáři pro AS francouzský dopisovatel deníku Frédéric…