KOMENTÁŘ: Real se nemá za co omlouvat. Za chyby sudího nemůže a postoupil zcela zaslouženě

KOMENTÁŘ: Real se nemá za co omlouvat. Za chyby sudího nemůže a postoupil zcela zaslouženě

Dalo se to čekat. Po postupu Realu Madrid přes Bayern do semifinále Ligy mistrů se nejen internet zaplnil kritikou rozhodčího a celého Realu. Ponechme stranou, že mnoho ze „stěžovatelů“ má samo na hlavě dost másla (zdravíme do Barcelony). Důležité je, že z toho Real vyšel jako ten špatný, špinavý klub. Realita ale taková není. Bílý balet se nemá za co omlouvat.

Jasně, rozhodující gól Cristiana Ronalda padl z ofsajdu, nic jiného nikdo soudný nemůže tvrdit. Jenže tomuto momentu předcházelo mnoho jiných, které už v mediální masáži Realu zapadly. Tak popořadě.

V prvním zápase dostal nespravedlivou penaltu Bayern. Že jí Vidal neproměnil, to už je jiný problém. Faktem ale je, že mnichovský klub dostal neprávem obrovskou výhodu. Klidně to mohl být rozhodující moment celého dvojzápasu.

Pokud se budeme bavit o odvetě, góly odstartovala penalta Bayernu. Arjen Robben sice předvedl své tradiční herecké umění, ale Casemiro na něj šlápl. V tomto případě se pískalo správně. Jinak už to ale bylo s druhým gólem Bayernu.

Útočník Robert Lewandowski byl totiž při sklepnutí Thomase Müllera v ofsajdu, a přestože se nakonec míče nedotkl, jednoznačně se zapojil do hry. Vlastní gól Sergia Ramose tedy padl po neregulérní situaci, neměl platit.

A to je zásadní problém. V tu chvíli by byl stav 1:1, Real by se nemusel nikam hnát a k prodloužení by třeba vůbec nedošlo. Ok, jdeme dál. Vyloučení Artura Vidala.

Záložník Bayernu může být hodně rád, že nešel ze hřiště dříve. Navíc si nepomohl tím, že neustále diskutoval s hlavním rozhodčím, na rozdíl třeba od Casemira, který hrál také na hraně. Žluté napomínání nakonec přišlo za sporný zákrok, ale v dnešním fotbale už nestačí jen to, že první trefíte míč. Tak jako tak, Vidal si o červenou koledoval a Bayern se může zlobit jen na něj.

A pak přišlo prodloužení. Real byl až na první tři minuty jasně lepší, tlačil. Ronaldo dal gól z ofsajdu. Škoda, mělo se mávat. Věřím, že by domácí dali jiný. Každopádně šlo o velké pochybení rozhodčího. Ale proč by se za něj měl omlouvat Real?

Ronaldo nesimuloval, jako například Luis Suárez proti PSG. Nijak se neprovinil, nijak si nečistou hrou nechtěl získat výhodu. Chybu udělal rozhodčí, ne Real. To platí i o třetím gólu. Ronaldo byl asi opět v těsném ofsajdu, i když každý záběr vypadá trochu jinak.

Suma sumárům. Rozhodčí udělali za dva zápasy Realu proti Bayernu čtyři zásadní chyby. Pískli Bayernu nesprávně penaltu a uznali mu neregulérní gól. Realu zase uznali dva neregulérní góly. Mimochodem v prodloužení, které nemuselo být. Ale dobře, na velké chyby 2:2.

Tak proč tak obrovské odsudky Realu? Chyby rozhodčích navíc zahalily něco mnohem důležitějšího. Real měl v každém zápase 12 střel na branku, celkově vyhrál na střely na branku za dva zápasy 24:5. To jen pro ty, kdo by pochybovali o zaslouženosti postupu.

Ne, cílem tohoto komentáře není hájit Ronaldův gól z ofsajdu. Ale každý, kdo otevře oči, musí vidět, že hovořit o zářezu je blbost. Real prostě postoupil zaslouženě. A nezmění to ani 158 tweetů Gerarda Piquého…

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


37 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Minuto 92:48. La Décima slaví deset let!
Liga mistrů

Minuto 92:48. La Décima slaví deset let!

Před deseti lety, 24. května 2014, skórovali Sergio Ramos, Gareth Bale, Marcelo a Cristiano Ronaldo v nezapomenutelné remontadě proti Atléticu v legendárním…
Ancelotti pro UEFA: Plně věřím kreativitě svých hráčů. Finále? Nejúžasnější zápas, který můžeme hrát
Liga mistrů

Ancelotti pro UEFA: Plně věřím kreativitě svých hráčů. Finále? Nejúžasnější zápas, který můžeme hrát

„Nejlepšími vlastnostmi tohoto týmu jsou soutěživost, disciplína a schopnost překonat jakoukoli překážku,“ řekl trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti v rozhovoru…
City stále myslí na Bellinghama: Kdyby neměl tak majestátní kontrolu míče, jsme ve finále my
Liga mistrů

City stále myslí na Bellinghama: Kdyby neměl tak majestátní kontrolu míče, jsme ve finále my

Real Madrid v sobotu zakončí 38 zápasů dlouhý maraton jménem La Liga duelem proti Betisu. O týden později pak svěřenci Carla…
Ancelotti měl obavy o stav Bellinghama a Viniho. Jsou v pořádku, uklidňuje Pintus
Liga mistrů

Ancelotti měl obavy o stav Bellinghama a Viniho. Jsou v pořádku, uklidňuje Pintus

Do finále Ligy mistrů proti Borussii Dortmund zbývá už jen něco málo přes týden. Carlo Ancelotti a Antonio Pintus se…