KOMENTÁŘ: Proč si Manchester City zasloužil cenu pro nejlepší klub roku?

KOMENTÁŘ: Proč si Manchester City zasloužil cenu pro nejlepší klub roku?
Rodrygo slaví gól proti Manchesteru City (zdroj: realmadrid.com)

„Realu Madrid se to nemusí líbit, ale Manchester City si svou cenu za nejlepší klub roku plně zaslouží,“ píše Alex Brotherton v Manchester Evening News. Doporučujeme, abyste se vklidu posadili hluboko do křesla a “vychutnali” si prezentované myšlenky Angličana. 

City bylo vyhlášeno Nejlepším klubem roku 2022 na pondělním galavečeru Zlatého míče, což bylo pro klub vyvrcholením večera. City získalo více nominací, než kterýkoli jiný klub v různých kategoriích a Kevin de Bruyne byl zvolen třetím hráčem světa. Erling Haaland a Riyad Mahrez skončili na 10. a 12. místě v pořadí mužů a Ederson byl v Yashin Trophy třetí. 

Bylo však jisté překvapení – nejen ze strany Realu Madrid – že City bylo vyhlášeno nejlepším klubem roku. City v této anketě předstihlo Real (3.) a Liverpool (2.), když vyhrálo čtvrtý titul v Premier League za posledních pět sezón, hrálo pozoruhodný fotbal a lámalo rekordy. 

Nejvíce branek 

Tým Pepa Guardioly získal titul s 93 body, což je šestý nejlepší výsledek v historii Premier League. Dokázali to tím, že nastříleli 100 gólů, což je nejvíce v lize, zatímco ve všech soutěžích se trefili 150krát, což je více než kterýkoli klub z pěti nejlepších lig v Evropě. 

Přesto se mnozí domnívají, že tuto cenu by měl vyhrát Real Madrid, nikoli City. Včetně brankáře Thibauta Courtoise, který udajně prohlásil: „Když Manchester vyhrál cenu pro nejlepší klub, podívali jsme se na sebe a začali se smát.“ 

Trofeje nerozhodují 

Španělský gigant vyhrál La Ligu a zajistil si titul čtyři zápasy před koncem sezóny, zatímco v Evropě vyřadil City po úžasném comebacku v semifinále Ligy mistrů, těsně před rekordní 14. výhrou v soutěži. Pokud by kritéria pro udělení byla založena pouze na trofejích, Real by to měl v kapse, ale není. Ocenění zohledňuje také týmy žen a mládeže a oceňuje úspěchy klubu jako celku. 

V minulé sezóně vyhrál tým Briana Barry-Murphyho podruhé za sebou Premier League 2 a o kvalitě jeho týmu svědčí i fakt, že v prvním týmu za posledních 12 měsíců debutovalo mnoho mladých hráčů včetně Rica Lewise a Joshe Wilsona-Esbranda.  

Tým U-18 vyhrál Premier League U18 ve skupině Sever i celostátně, zatímco tým žen vyhrál Ligový pohár počtvrté v řadě a byl finalistou FA Cupu. Mnoho klíčových hráček City z minulé sezóny, jako Keira Walsh, Lauren Hemp, Chloe Kelly a Georgia Stanway, byly také klíčovými postavami anglického týmu během vítězného EURO 2022.  

A nezapomeňme, jak dobře hrál mužský tým City velkou část minulé sezóny, i když se v posledních měsících trochu zasekl a sezónu zakončil jen s jednou trofejí. City od roku 2022 bylo pravděpodobně nejdominantnějším a nejkontrolovanějším týmem v historii Premier League a pravidelné hraní falešné devítky jim umožnilo přečíslit své soupeře v klíčových oblastech bez ztráty držení míče. 

Naproti tomu ve Španělsku nebyl Real Madrid po Vánocích někdy zcela přesvědčivý, o čemž svědčí spoléhání se na pozdně vstřelené góly na domácí scéně i v Evropě při zachraňování vítězství. 

Vzhledem k celkovému obrazu by nikdo neměl mít námitky proti tomu, aby byl Manchester City zvolen nejlepším klubem roku. 

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: manchestereveningnews.co.uk

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Tomás Roncero volá po udržení legend: Prodlužte jim smlouvy, prosím!
Komentáře

Tomás Roncero volá po udržení legend: Prodlužte jim smlouvy, prosím!

Velký madridista a zároveň šéfredaktor deníku AS Tomás Roncero si přeje, aby Real Madrid udržel pohromadě stávající kádr pohromadě s co…
KOMENTÁŘ: La Liga goal-line technologii potřebuje. Bez Xaviho pláče se obejde
Komentáře

KOMENTÁŘ: La Liga goal-line technologii potřebuje. Bez Xaviho pláče se obejde

Real Madrid vítězstvím v El Clásiku zřejmě definitivně rozhodl o mistrovském titulu. Zatímco na hřišti sledovali fanoušci zajímavý a férový…
KOMENTÁŘ: Až do vyčerpání! Legendy i mladé hvězdy ukázaly, co pro ně znamená Real
Liga mistrů

KOMENTÁŘ: Až do vyčerpání! Legendy i mladé hvězdy ukázaly, co pro ně znamená Real

Real Madrid postoupil do semifinále Ligy mistrů. Po dvanácté za posledních čtrnáct ročníků. Od návratu Carla Ancelotti jde o třetí…
MARCA: Liga je téměř rozhodnutá. Proti Manchesteru žádné experimenty
Komentáře

MARCA: Liga je téměř rozhodnutá. Proti Manchesteru žádné experimenty

Carlos Carpio z deníku MARCA se ve svém nejnovějším článku podělil s čtenáři o své názory na sobotní zápas Realu proti Mallorce.…