KOMENTÁŘ: Největší problém Realu? Druhý útočník. Bídný Jović nutí k „rychloakci“ v lednu

KOMENTÁŘ: Největší problém Realu? Druhý útočník. Bídný Jović nutí k „rychloakci“ v lednu

Je to už takový kolorit. Jakmile není na hřišti Karim Benzema, fanoušci Realu Madrid dostávají strach. Oprávněně. Bílý balet totiž dlouhodobě nemá k Francouzovi parťáka, který by mohl dodat hře potřebný impuls. Naposledy to potvrdil zápas s Elche.

Na začátek si řekněme důležitou věc – není možné mít na lavičce druhého Karima Benzemu. Pokud byl v kádru útočník kvalitami podobný Francouzovi, nemohl by se nikdy spokojit s malou minutáží na hřišti. Velmi pravděpodobně by brzy zamířil do jiného klubu. O tom to ale není.

Real Madrid potřebuje na lavičce jiný typ hráče. Hladového vlčáka, jenž dokáže tým po příchodu na hřiště ve správném slova smylu zbláznit. Dodat mu nový impuls. Roztrhat se pro tým. A zároveň borce, který bude se svou rolí druhého útočníka smířený. Ano, není snadné někoho takového najít.

Teoreticky by se na podobnou roli hodil Mariano Díaz, jenže ten šel s výkonností za poslední roky obrovsky dolů a momentálně je spíše přeborníkem v počtu ofsajdů na zápas. Je totiž důležité dodat, že v podobné roli nelze zůstávat mnoho let. Nízká praxe se pak logicky projeví.

Jak na to?

V Realu Madrid plnil v nedávných dobách úspěšně nelehkou misi například Chicharito. V podstatě existují dvě možnosti, jak takového hráče najít.

Buď půjde o vysloužilejšího kanonýra, jenž má již to nejlepší za sebou a nyní pro něj znamenají mnohem více potenciální týmové úspěchy než ty individuální. Dobrým příkladem je Édinson Cavani z United.

Nebo může jít naopak o mladšího hráče, jenž je ochoten „obětovat“ jednu sezonu a sbírat zkušenosti vedle hvězdných spoluhráčů. A když dostane šanci, má obří motivaci. Takovou cestou si prošlo spoustu talentovaných mladků, například Phil Foden z Manchesteru City.

Bídný Jović

Zda by někoho takového dokázal nyní Real přivést a zda by to pomohlo, je samozřejmě otázkou. Co se ale zdá víc a víc jasné, to je velký omyl v angažování Luky Joviće. Srb totiž předvedl v jednom týdnu hned dvakrát proti Elche to samé – nulový přínos pro tým.

Nejenže se Jović k ničemu pořádnému nedostal, on o to snad ani neměl zájem. Sledovat jeho „pohyb“ na hřišti je opravdu o nervy. Žádná aktivita, pouze občas schopnost podržet dlouhý míč. Ovšem pozor, musí směřovat přímo na útočníkovo tělo, náběh nečekejte.

Ano, trochu přeháním, ale opravdu absolutně nechápu přístup, který Luka Jović předvádí. V minulosti přitom ukázal, že umí… Jenže jakoby nechtěl. Nepochopitelné. A nepřijatelné.

Real Madrid prostě dobře ví, že na Joviće se ve zbytku sezony nelze spoléhat. To samé platí o Marianovi. Proto se nabízí myšlenka, zda by se vedení královského klubu nemělo pokusit o lednovou rychloakci na přestupovém trhu. 

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


46 Komentářů

 • Avatar

  Na Cavaniho a Džeka je pozdě. Nikoho z mladých taky nepřivedeme… bohužel je pozdě a pochybuju, že by kterýkoli klub přistoupil na půlroční výměnu někoho za prkennýho Joviće.

  Takže maximálně povolat Latasu nebo Gudjohnsena z Castilly, když teď nebude nejspíš k dispozici Benzema ani Mariano. Ale že by to byli nějací velcí bombeři, to teda taky ne. Ale aspoň má Latasa 191 a Gudjohnsen 185 cm, takže by mohli zaměstnat obránce při centrech a standardkách

  0
  0
  • Avatar photo

   Bohužel ani Latasa (4G) a Gudjohnsen (2G) to nevytrhnu, v Castille se sami poohlíželi po 9ce.

   0
   0
   • Avatar

    Pánové zrovna vy dva tu pořád propagujete tu nesmyslnou rotaci a že se má Jovic rozehrát a dostat šanci. Ještě pár týdnů dozadu, když dal náhodnej gól Sociedadu, tak jste tu vy a vám podobní lamentovali, proč ho Carlo nestaví..
    Proč? Protože je to lenošný prase, což jsem tu psal už dávno.
    Diskuze na tomhle webu jsou naprostý neštěstí. Nejen že tu diskutující absolutně netuší, ale hlavně místo fandění pořád kritizují trenéra nebo vedení. Jen vám chci říct, že takhle se nikde nefandí.

    0
    0
    • Avatar

     Tak jsme rádi ze jsi přišel ty po x letech na tenhle web nám oznámit jací jsme tady idioti kteří absolutně vůbec netuší jak se věci mají , a vlastně ti máme poděkovat jaké štěstí máme ze jsi přišel ty takový expert na Real Madrid a fotbal vůbec , děkujeme ze jsi tu *thumb*

     0
     0
     • Avatar

      Já vůbec nejsem expert. Píšu to tady pořád dokola. Jen respektuji práci našeho trenéra a říkám, že ví co dělá. Oproti vám, kteří vůbec nevíte o čem mluvíte a pořád jen nadáváte.
      Už ti to dává smysl?

      0
      0
     • Avatar

      Mě jen udivuje, jak se tu do mě pořád někdo trefuje. Jediné co dělám je, že bráním trenéra, který nás dostal z mizérie a každý normální člověk ví, že Carlo je absolutní třída.
      Je tak těžký normálně fandit, radovat se z toho, že jsme první v lize, postoupili jsme ve všech soutěžích a v lize máme suveréně nejlepší útok?

      0
      0
    • Avatar

     Milý pane, proč ho to skvělý a bezchybný vedení teda neprodalo nebo se ho třeba zadarmo nezbavilo? To není důvod ke kritice? A až se ke zraněnýmu nejlepšímu střelci zraní ještě starší a každý zápas hrající Modrić, protože ho Carlo téměř nestřídá, tak budeš zase vykřikovat, proč ten Valverde hraje tak hrozně, když toho odehraje víc na křídle nebo na pravým bekovi a na pozici středního záložníka ho Carlo posílá na posledních 5-20 minut?

     0
     0
     • Avatar

      Dívej se co píšeš.. Až se zraní. Ten hráč se ještě nezranil a ty už to bereš jako hotovou věc.. Je tohle normální diskuze?
      Už jsem to tady psal mockrát. To vybavení a metody, které mají dnešní realizační týmy přesně řekne, co hráči zvládnou. Navíc dostávají volnější tréninky ti co hrají. Jestli si myslíš, že nebudeš mít zraněné hráče jen kvůli tomu, že budou míň hrát, tak je to nesmysl. To jenom snižuješ pravděpodobnost, ale únava v tom nehraje roli. Ti hráči vydrží daleko víc.
      Valverde hraje hrozně, a porot dostává minimum šancí. To je normální v každým sportu. Musí se chytit tak jak Hazard v poháru a dostane větší prostor. Tak to chodí..
      Já jen říkám, normálně fanděte, trochu se z toho současného stavu radujte. Vy tu pořád jen nadáváte. To ti přijde normální, když se daří ve všech soutěžích?

      0
      0
     • Avatar

      Ty si asi hrozny sluníčkař vole *lol* , ono je celkem normální z kritizovat výkon hráčů nebo celého týmu když už druhy zapas hrali tužku , a druhá vec rekni nám jak mají hraci z lavičky chytit formu když nedostanou moc šanci ? To ze naskočí na 5 minut tak se má vyhrát jak podle tebe

      0
      0
     • Avatar

      Ne, není to normální. V Česku možná, ale jinak ne. Hrál jsem fotbal mimo ČR a byl na fotbale, hokeji, americkým fotbale, basketu a baseballe v jiných zemích a lidi si nestěžujou, i když tým prohraje. Speciálně v USA a UK se prostě věří trenérovi a filozofii, kterou má i přes špatný výkony.
      Tento tým hraje druhý zápas po sobě tužku? Myslíš dva zápasy, kde dominoval a uhrál postup v poháru a remízu?
      Nechápete, co je to fandit svýmu týmu. Když byla Ottawa v sezóně 18/19 beznadějně poslední chodilo v průměru 16 tisíc diváků při kapacitě 18,5. A lidi tam vůbec tak nebrblají jako tady a pořád se tam dokola neodvolává trenér. Lidi věří konceptu a hlavně věří, že na střídačce sedí někdo chytřejší než oni. Ale tohle platí o sportu v každý civilizovaný zemi. Jen u nás si někdo dá 5 škopků, sedne za klávesnici a je z něj Jurgen Klopp. UBOHOST!

      0
      0
     • Avatar

      Trollující věřící individuum, které sem přišlo s urážkami a trefováním se do všech uživatelů, kteří mají jiný názor, si stěžuje, že se do něj někdo trefuje. *lol* Člověk opravdu někdy zírá na individua na netu.

      Dále je prý "Jovič lenošný prase, což jsem tu psal už dávno", ale zvláštní je, že s tím přišel až teď, ale ne když Jovič zahrál dobře proti Sociedadu a Interu. Utkání jsem neviděl, takže nemůžu hodnotit jeho výkon, ale proti Sociedadu bez zájmu nevypadal. Pokud teď zahrál bez zájmu, tak ho zřejmě zlomilo, že Carlo nasadil na Atlety ne úplně doléčeného Benzemu. Páč v tom utkání Benzema odstoupil v poločase. Podle mě Jovič očekával, že bude hrát vzhledem ke stavu Benzemy, ale Carlo mu nevěřil a hned tam chtěl Benzemu. To Jovič asi už nedal. Pokud se hráč zlomí a myslí si, že je úplně jedno, jak bude hrát, stejně si dalších 5 zápasů nezahraje, tak se začne ploužit. Ale podle věřících to zřejmě není možné, protože to neviděli na obrázku a vše funguje dobře.

      0
      0
     • Avatar

      * abych to upřesnil pro některé – ne "nedoléčeného", ale nedostatečně připraveného Benzemu, neměl na to, aby odehrál víc minut.

      0
      0
     • Avatar

      Nasir: vůbec nevíš na co měl nebo neměl. Nemáš žádný data.

      0
      0
     • Avatar

      Nasir: Ty seš pořád samý asi, možná, nepamatuju se, neviděl jsem..
      Buď piš fakta a nebo na mě neraguj, díky. Jestli budeš psát zase o něčem, co jsi neviděl nebo že vidíš Jovicovi do hlavy, tak na tebe už nebudu reagovat.
      Jinak s urážkama jsi tady začal ty. Podívej se na první konverzaci mezi náma.

      0
      0
     • Avatar

      Takže troll už je podělaný až za ušima a začíná utíkat od tématu s výmluvama, že chce fakta. Hlavně že jeho kecy, jaký je Jovič a že to říkal už dávno, jsou "fakta". Opravdu věřící trollové jsou ještě horší než jsme si mysleli. *lol*

      0
      0
     • Avatar

      https://mobile.twitter.com/3cbPerformance/status/1485640835966267394?cxt=HHwWhMCruYKeh54pAAAA
      Nejspíš obnovené zranění jako před měsícem vedoucí k delší rekonvalescenci. To kdyby pan neodborník, který procestoval celý svět, ba i vesmír a musel nám to sdělit (protože…), neuměl anglicky. Odhad odborníka, ne mě

      0
      0
     • Avatar

      Takže zase nejspíš? Nechceš počkat na výsledky? Nebo raději nechceš počkat jak dlouho bude opravdu mimo hru?
      Vy tu pořád pomlouváte Carla, ale jediný vaše argumenty jsou, že furt jen hádáte, co se stane. Bavte se o tom, co je. Benzema je zraněný a počkejte na výsledky. Modric je v nejlepší formě a kondici. Proč pořád předpovídáte, kdo se zraní? To je nějaká nemoc na tomhle webu..
      Kdo neumí anglicky? Moc tě nechápu..

      0
      0
     • Avatar

      C1R9I8S5: hmm, takže Benzema opravdu nemohl hrát s Atlety více nebo nechtěli dál riskovat obnovení zranění. Které přišlo "až" teď. Každopádně si nemyslím, že pokud Jovič hrál bez zájmu (neviděl jsem to), tak to bylo jen tak náhodou nebo "samozřejmě, protože on je líné prase" a podobné nesmysly a rádoby fakta od odborníků na víru. Výsledek je samozřejmě stejný, že máme velký problém – teď je na Carlovi, aby něco vymyslel.

      0
      0
     • Avatar

      Nasir: Nezlob se na mě, ale celý druhý odstavec je demagogie.

      0
      0
 • Avatar

  Nooo Jovič biedny je nechápem ako v Bundeslige daval toľko golov ved je neobratny a pozične mimo. A vôbec ma nenapáda koho by sme mohli priviesť. Napadá ma len že vydržať do leta s Jovičom a potom jedine Haaland.

  0
  0
 • Avatar

  Jovič bohužel naprosto zaostává v poziční hře a nedokáže se dostávat do šancí. Ani dribling nemá kdovíjaký. Celkově mi přijde takový strašně neobratný, jakoby pořád čekal, že se k němu ten míč nějak dostane a on pak akorát vystřelí. Ani ve vzduchu není kdovíjak výrazný, což mě dost překvapuje. Je to zkrátka hráč do koncovky, který si ale gól nedokáže sám připravit. Oproti Karimovi, který si pro míče sbíhá, je to úplně jiný typ hráče. Mariano je aspoň dravý, mnohem víc obratný a tak nějak nevyzpytatelný. Neříkám, že by měl dělat dvojku, ale svým stylem hry mi přijde platnější než Jovič. Toho bych možná někdy zkusil nasadit jako podporu útoku vedle Karima, tam by mu to možná víc svědčilo.

  0
  0
  • Avatar photo

   Mariano pokud by dostával od příchodu více šancí, tak by jako dvojka byl dobrý, on to v sobě má. Já doufám, že po konci Benze v RM se tahle pozice zásadně změní a budou na ní dva schopní hráči, kteří budou rotovat.

   0
   0
 • Avatar

  Tento hráč (24 let) naběhá za zápas tolik co Messi nebo Courtois.
  To, že ho už druhý trenér nestaví, není náhoda. Doufám, že se místní pisálkové poučili.
  Stejné je to momentálně s Valverdem, který je absolutně z formy, což dokazuje při každé příležitosti, co dostává.
  Není možné rotovat, když není kvalita. Děkujme Carlovi, že s touhle bandou uhrál tolik bodů.

  0
  0
  • Avatar

   S Jovičem máš absolutní pravdu. To je ničema líný,ale Valverdeho bych v žádném případě neodepisoval. Ten jen potřebuje důvěru a hrát. U něj jsem si 100% jistý,že je jen z formy a to se velice brzo změní.

   0
   0
   • Avatar

    Velverdeho bych taky neodepisovat. Je to pracovitý hráč, který měl v Realu už 1 celou dobrou sezónu. Já jen říkám, že podle mě ten hráč momentálně nehraje především z důvodu, že je mimo formu.
    Už si ani nepamatuju, kdy předvedl nějakej lepší výkon.

    0
    0
    • Avatar

     Souhlas. Každopádně fakt je i ten, že Valverde se svým stylem hry potřebuje kontinuitu. Bude si muset počkat na šanci – výpadek formy nebo zranění jednoho z CKM.

     0
     0
     • Avatar

      Gristo: Taky to tak vidím. Když se podíváte zpátky, tak Valverde do poloviny října hrál pravidelně. Podle mě mu zlomily vaz tři utkání, kdy hrál v základu: Villareal, Tiraspol, Espanol. Uhráli jsme 1 bod. Od té doby ho Carlo odstřelil. Asi tam viděl něco, co mělo vliv na výsledky.

      0
      0
  • Avatar photo

   *oh* Když se koupí hráč za nemalé peníze, musí dostat šanci, aby se ukázalo jestli na to má nebo ne. Ještě loni tady někteří posílali pryč Viního. No a jinak než na hřišti to nezjistíš. Ale pokud někdo nechápe elementární základy rotace, její výhody, dopadu a úskalí, těžko se to vysvětluje.

   0
   0
   • Avatar

    Tak snad ho kupuješ už za předpokladu, že na to má, ne? Jinak podívej se na Guardiolu, v zápasech běžně střídá jenom 1, ale pokaždé má v základu nějaké překvapení a takhle sestavu postupně rotuje. Střídat 5× za zápas je podle mě hloupost. Tohle mi u Ancelottiho strašně vadí, tvrdošíjné 433 s tou stejnou jedenáctkou.

    0
    0
   • Avatar

    Já chápu k čemu rotace je. To co se vám tady snažím vysvětlit je to, že jakýkoli hráč zvládne 45 utkání za rok. Hráči pod 30 dají i 55 zápasů. Což je v jakémkoli týmu naprosto normální. Třeba Modric, Benz nebo Kroos (nejstarší hráči) letos přes 45 utkání nepůjdou. Přes 50 bude mít jen Vini a Militao – mladíci.
    Rotace je k tomu, že když máš 15-18 relativně vyrovnaných hráčů, tak rotuješ kvůli tomu, aby si všichni zahráli. To je důvod rotace.
    A kdo má u nás rotovat? Isco, Hazard, Bale, Lucas, Marcelo, Ceballos, Mariano, Vallejo, Nacho. Tohle jsou hráči, kteří už na Real nemají. Jovic na něj podle mě neměl nikdy. Šancí už dostal moc. V některých jiných klubech by se s ním tak dlouho netrápili. Je tu jen kvůli jeho cenovce. Valverde je dlouhodobě z formy, takže jediní, kdo můžou rotovat jsou Rodrygo a Camavinga, což se taky děje. Camavinga má bohužel nevýhodu, že na svojí pozici strašně moc kazí a ztrácí balóny. Potřebuje čas.

    0
    0
    • Avatar

     Spekulace, kecy, dojmy. Chceme fakta. Kdo na Real má a nemá, ví trenér, ty nevíš nic.

     0
     0
     • Avatar

      A právě z toho důvodu, že trenér výše uvedené pravidelně nestaví a ani nerotují, znamená to, že na to nemají.. Tomu se říká FAKT *smile*
      Tohle snad pochopíš i ty. *wink*

      0
      0
     • Avatar

      Někteří už jsou za zenitem, ale třeba Ceballos po dlouhém zranění nějaký prostor dostává, takže na to podle trenéra má. Kdyby ti hráči na Real neměli nikdy, tak tu vůbec nejsou, to snad pochopí i věřící lenochod jako ty.

      0
      0
     • Avatar

      *lol**lol**lol* Tak tu vůbec nejsou? To jako každý nákup hráče zaručuje, že na to má? Ty sis asi nevšiml kolik špatných nákupů už se ve fotbale stalo..
      To je nejvtipnější věc, co jsem slyšel za poslední týden..

      0
      0
     • Avatar

      *lol* Pobavils. Směješ se sám sobě a ani to nevíš. Když na to někteří hráči nikdy neměli, proč by je to naše neomylné vedení kupovalo do Realu? *rofl*

      0
      0
 • Avatar

  Predstav hezka, ale nic se nestane. Az v lete.

  0
  0
 • Avatar

  Padlo tady spousta kritiky a “urazek” mezi diskutery, ale k tomuto clanku jsem prakticky nenasel koment k veci (a ze jich tady bylo)….
  Proc si trochu nezaspekulovat nad nejakymi jmeny….i kdyz si po pravde myslim, ze nas v zime, ani na hostovani zadny hrotak neposili….
  Kdyz nad tim tak premyslim, byt nemam uplny prehled nad formou a okolnostmi jednotlivych borcu, ale napadli me dve jmena z Premier Leguage, a to: Timo Werner, ktery v Chelsea nedostava moc prilezitosti diky Lukakovi a ta liga mu ani prilis nesedla a potom Aubameyang, ktery se dostal v Arsenalu v posledni dobe do nemilosti a zahrat si za Real byval jeho sen….trochu by mi to pripomelo zimni angazovani Adebayora….
  V pripade Arsenalu by se mohla nabizet i vyse zminena vymena za Jovice….

  0
  0
  • Avatar

   Výborný nápad, teď normálně nevím, koho bych si přál víc, jestli jednoho, co netrefí ani logo na dresu, natož do brány z metru, a mohl by soutěžit s Marianem o větší počet odmávaných ofsajdů za zápas, nebo druhého, který má problémy s disciplínou a trpí srdečními problémy. Složitý výběr, složitý.

   0
   0
   • Avatar

    To ze ma Auba problemy se srdcem jsem nevedel….
    Wernera si prave pamatuju jako slusneho strelce z BL, ovsem nejaky extra hlavicky bych od nej ani neocekaval…nicmene treba by se u nas na ten pulrok zrovna chytil, horsi nez Jovic s Marianem urcite byt nemuze….

    0
    0
  • Avatar

   To už tisíckrát radši Martiala než ty dva. Zvlášť Werner, který vyhraje jeden hlavičkový souboj za pět utkání, by nám byl k ničemu. To, že je běhavej, je hezký, ale do naší hry se vůbec nehodí. Vlastně se z něj v Chelsea stal takovej německej Standa Tecl *lol*
   Bundesliga je v tomhle zvláštní, ať Timo, Luka nebo náš Patrik, všichni v BL září / zářili, ale jinde to takový terno nebylo

   0
   0
 • Avatar

  Bohužel se potvrzuje to co již tvrdím několik let u těhle přestupů takzvaný "NO NAME" hráčů, kterým se někde povede jedna sezona a skočíme po něm. Hráč podepíše v nejlepším týmu a vlastně není nic víc, tak poroč by se snažil. Bohužel takových ctižádostivých borců jako je CR7 který se chce pořád zlepšovat je málo, ale i ten sem šel už jako hotový hráč. Možná dát za příklad Viniho-toho vlastně přivedli původně do Castily. Nebo Modrič jak tady vyrost. Článků o tom jak byl vyhodnocený, jako jeden z nejhorších přestupů. A teď si bez něj prakticky nedokážeme představit výstavbu postupného útoku. Ale to všechno jsou dříči, který přišli makat.

  0
  0

Přidat komentář

Související články

KOMENTÁŘ: Florentino Pérez rozbil monopol FIFA a UEFA. Obě asociace musí s Realem tvrdě jednat
Komentáře

KOMENTÁŘ: Florentino Pérez rozbil monopol FIFA a UEFA. Obě asociace musí s Realem tvrdě jednat

Joaquín Maroto je novinář deníku AS, který se může pochlubit přímou linkou k Florentinu Pérezovi. Maroto je bývalý ředitel komunikace…
Tomás Roncero volá po udržení legend: Prodlužte jim smlouvy, prosím!
Komentáře

Tomás Roncero volá po udržení legend: Prodlužte jim smlouvy, prosím!

Velký madridista a zároveň šéfredaktor deníku AS Tomás Roncero si přeje, aby Real Madrid udržel pohromadě stávající kádr pohromadě s co…
KOMENTÁŘ: La Liga goal-line technologii potřebuje. Bez Xaviho pláče se obejde
La Liga

KOMENTÁŘ: La Liga goal-line technologii potřebuje. Bez Xaviho pláče se obejde

Real Madrid vítězstvím v El Clásiku zřejmě definitivně rozhodl o mistrovském titulu. Zatímco na hřišti sledovali fanoušci zajímavý a férový…
KOMENTÁŘ: Až do vyčerpání! Legendy i mladé hvězdy ukázaly, co pro ně znamená Real
Liga mistrů

KOMENTÁŘ: Až do vyčerpání! Legendy i mladé hvězdy ukázaly, co pro ně znamená Real

Real Madrid postoupil do semifinále Ligy mistrů. Po dvanácté za posledních čtrnáct ročníků. Od návratu Carla Ancelotti jde o třetí…