KOMENTÁŘ: Naučme se, že i Real může prohrát. Problémem je ale laxnost

  KOMENTÁŘ: Naučme se, že i Real může prohrát. Problémem je ale laxnost
  Fran García v souboji s Marcem Asensiem (zdroj: realmadrid.com)

  Real Madrid zahájil aktuální sezonu dlouhou sérií bez porážky. Jakoby si fanoušci na tento luxus až příliš zvykli. Po prohře na půdě Villarrealu jsme tak byli svědky mnohdy až přehnaných reakcí z řad Madridistas. Jedna věc mě ale štve víc než prohra. Opakující se laxnost v některých fázích zápasu.

  Carlo Ancelotti dělá od svého návratu do Realu Madrid prakticky zázraky, díky kterým většina příznivců zapomněla na situaci, v jaké byl tým před jeho příchodem. Bílý balet byl totiž na kraji nutné (r)evoluce, někteří starší hráči se zdáli být za zenitem a nadějní mladíci buď chyběli, nebo jejich výkonnost nedosahovala potřebných výšin.

  Jenže zkušený manažer brzy vše změnil. Z Viníciuse Júniora se stal postrach všech obran, postupně se zlepšil i Rodrygo. Obdivuhodně se zvedly výkony Fedeho Valverdeho, jenž navíc v současném ročníku přidal i vstřelené branky. Výborně se začlenili nově příchozí David Alaba, Eduardo Camavinga i Aurélien Tchouaméni.

  K tomu přidejme neuvěřitelnou výkonnost zkušených hráčů. I díky Ancelottiho důvěře si můžeme opět užívat nejlepší verzi Luky Modriće, Toniho Kroose nebo Karima Benzemy.

  Přesto všechno je potřeba si přiznat jednu důležitou věc. Kádr Realu Madrid je především v útoku dost úzký a kolaps domluveného příchodu Kyliana Mbappého je prostě velkou ranou.

  Vysoká očekávání

  Real Madrid oslavil na konci minulé sezony zisk titulu v La Lize i Lize mistrů. Zvlášť v evropské soutěži šlo ovšem opravdu o velký zázrak. Hráči Bílého baletu ukázali několikrát schopnost nikdy se nevzdat, Karim Benzema byl v životní formě, ale přiznejme si, že značnou roli hrálo i štěstí.

  V létě, jak už jsem zmínil, měl dorazit Kylian Mbappé jako klíčová posila do ofenzivy. Někdo, kdo pozvedne celý klub. Jenže nestalo se. Přesto začal Real sezonu ve velkém stylu, když se dlouho vyhříval v čele tabulky a bez problémů postoupil ze základní skupiny Ligy mistrů.

  Tím už se dostávám k pointě. Madridistas díky výše popsanému získali dojem, že se z jejich milovaného týmu stala bezchybná mašina. Jenže tak to není. Real Madrid nyní není ve fázi prakticky nezastavitelného týmu jako tomu bylo s partou kolem Sergia Ramose a Cristiana Ronalda pod vedením Zinedina Zidana.

  Los Blancos jsou v určité přestavbě, kterou se zatím daří úspěšně zvládat i díky nadále vynikajícím výkonům zkušených hráčů. Je ovšem normální, že někdy Real Madrid prohraje. Zvlášť proti tak výborně hrajícímu soupeři, jakým byl Villarreal. Není třeba hráče hned významným způsobem hanit, že na Real nemají. To, že mají, nám již jasně ukázali.

  Profesorský přístup

  Jedna negativní věc se ovšem, alespoň dle mého názoru, opakuje. A speciálně v ligových zápasech. Laxnost. Dalo by se to nazvat i profesorským přístupem.

  Někdy mi prostě přijde, že někteří hráči nedávají do plnění svých povinností maximum. Něco, co by si ve vyřazovací fázi Ligy mistrů proti PSG nebo Manchesteru City nedovolili. V sobotu na hřišti Villarrealu to bylo vidět například na Éderu Militãovi či Ferlandu Mendym. Brazilec se několikrát vracel klidným poklusem místo sprintu, Francouz zase kazil rozehrávku.

  V jiných zápasech s papírově slabšími soupeři se k tomuto „trendu“ přidali i další hráči. Hlavní problém vidím v hlavě. Je jasné, že hráče, kteří již vyhráli ve své kariéře všechno, například zápas na půdě Raya Vallecana nedostane do největšího varu. Pokud ale chce Real vládnout Španělsku, musí se to naučit. Protože La Liga se nevyhrává jenom v El Clásiku.

  Liga mistrů je soutěží Realu Madrid. Nikdo jiný se neumí tak skvěle připravit na velké zápasy a načasovat na ně formu. Zapomínat proto ale na domácí soutěž určitě nejde. Za všechno hovoří statistika – Real vyhrál ve 21. století La Ligu 8x, přičemž jen jednou dokázal titul obhájit. Barcelona ve stejné době slavila 10 titulů a hned 4x dokázala obhájit.

  V posledních letech se Realu Madrid daří pomalu ligovou nadvládu katalánského rivala snižovat. Věřme, že v tom bude i přes občasné prohry úspěšně pokračovat.

  Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


  Přidat komentář

  Související články

  Komentář: Real Madrid TV kritizovala rozhodčího po derby. Tak takhle tedy ne…
  La Liga

  Komentář: Real Madrid TV kritizovala rozhodčího po derby. Tak takhle tedy ne…

  Klubová televize Realu Madrid po derby zveřejnila materiál o práci rozhodčích v čele s Alberolou Rojasem. V úvodu je třeba…
  EL Clásico přineslo dobrý výkon Realu a špatný výsledek. V přípravě lepší než opačně
  Komentáře

  EL Clásico přineslo dobrý výkon Realu a špatný výsledek. V přípravě lepší než opačně

  GLOSA | Výsledek 0:3 působí zničujícím dojmem. Pokud se budeme bavit o samotném výkonu týmů v El Clásiku, pravda je…
  KOMENTÁŘ: Valverdeho možný odchod? Jen prvotřídní kachna katalánského portálu
  Komentáře

  KOMENTÁŘ: Valverdeho možný odchod? Jen prvotřídní kachna katalánského portálu

  Mezi mnohými fanoušky Realu Madrid se rozšířila panika. Vedení klubu údajně plánuje prodat Fedeho Valverdeho do Liverpoolu, aby si uvolnilo…
  KOMENTÁŘ: Opět začínáme s Mbappého příchodem? Florentino, nenech si zkazit třetí léto v řadě
  Přestupy

  KOMENTÁŘ: Opět začínáme s Mbappého příchodem? Florentino, nenech si zkazit třetí léto v řadě

  Kylian Mbappé odmítl prodloužit opci ve smlouvě s PSG, kontrakt mu tak vyprší už za rok. Pařížané ale údajně odmítají…