KOMENTÁŘ: Je na čase začít rotovat. Ancelotti musí sáhnout do fungující sestavy

  KOMENTÁŘ: Je na čase začít rotovat. Ancelotti musí sáhnout do fungující sestavy

  Realu Madrid vyšel start do sezony. Ačkoliv výkony nebyly vždy výborné, bodově jde o skvělý vstup do La Ligy i Ligy mistrů. Trenér Carlo Ancelotti teď stojí před další náročným úkolem.

  Carlo Ancelotti totiž již musí pomalu začít s rotací. A to není jen tak. Musíte udržet sehranou a silnou sestavu, protože jakákoliv ztráta zabolí. Zároveň musíte chytře zasadit hráče, kteří doteď tolik nehráli. A konečně je potřeba občas dopřát odpočinek i borcům, které byste měli nejradši na hřišti nonstop.

  Bohužel jde ale o nutnost. Posledním vykřičníkem je zranění Daniho Carvajala. Hráče není možné přetěžovat. Minulá sezona byla dostatečným varováním. Ačkoliv nyní mohou být fotbalisté v dobré kondici, letní příprava byla krátká a přetížení by se mohlo projevit v příštích měsících.

  Rozvrhnout zatížení hráčů tak, aby jejich forma v průběhu sezony neklesala, ale naopak gradovala, je náročným úkolem. Známým je například takzvaný Verheijenův model, který počítá s postupným zatěžováním a tím i nabíráním kondice.

  Ancelotti a jeho tým ale musí vše ještě namixovat tak, aby Real Madrid dosahoval dobrých výsledků i na začátku náročné cesty. Nutno dodat, že na to má toho nejpovolanějšího – kondičního trenéra Antonia Pintuse. Z tohoto pohledu jsou hráči v nejlepších rukách.

  Odpočinek pro střed hřiště

  Vzhledem k obrovsky náročnému programu Bílého baletu se nabízí první pošetření už ve středečním zápasem proti Mallorce. Nepleťte se, tohle není vůbec myšleno jako podcenění houževnatého soupeře. Někdy se ale začít musí. Postupně. Ne revolucí v sestavě.

  Prvním na ráně je Casemiro, který momentálně marně hledá svou obvyklou formu. Dost možná i kvůli únavě. Na šanci čeká Antonio Blanco. Eduardo Camavinga by pak zase mohl nahradit Fede Valverdeho. Ten sice hraje výborně, v nohách má ale těžko představitelnou zátěž kvůli reprezentaci i klubovým duelům.

  A konečně je na čekané Isco, jenž předvádí v posledních týdnech velice kvalitní výkony. Španěl by zase mohl nahradit Luku Modriće. Že je výměna celého středu pole příliš velký zásahem? Souhlasím, právě Chorvat by mohl případně na svém místě zůstat.

  Ve chvíli, kdy by se Carlo Ancelotti skutečně rozhodl pro šetření hráčů ze středu pole, kde se asi nabízí nejvíce, by bylo již obtížné představit si další tahy v sestavě. Hvězdné duo Vinícius Junior a Karim Benzema by zatím mělo zůstat zachováno. Odpočinek by si dopřáli později.

  Na druhou stranu je potřeba dostat postupně do zátěže i další náhradníky v čele s Lukou Jovićem. Je jasné, že Benzema je momentálně klíčovým hráčem týmu, ale spoléhat pouze na něj by se mohlo zle nevyplatit.

  Nemá to ten Carlo Ancelotti snadné, že? 

  Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


  6 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  EL Clásico přineslo dobrý výkon Realu a špatný výsledek. V přípravě lepší než opačně
  Komentáře

  EL Clásico přineslo dobrý výkon Realu a špatný výsledek. V přípravě lepší než opačně

  GLOSA | Výsledek 0:3 působí zničujícím dojmem. Pokud se budeme bavit o samotném výkonu týmů v El Clásiku, pravda je…
  KOMENTÁŘ: Valverdeho možný odchod? Jen prvotřídní kachna katalánského portálu
  Přestupy

  KOMENTÁŘ: Valverdeho možný odchod? Jen prvotřídní kachna katalánského portálu

  Mezi mnohými fanoušky Realu Madrid se rozšířila panika. Vedení klubu údajně plánuje prodat Fedeho Valverdeho do Liverpoolu, aby si uvolnilo…
  KOMENTÁŘ: Opět začínáme s Mbappého příchodem? Florentino, nenech si zkazit třetí léto v řadě
  Komentáře

  KOMENTÁŘ: Opět začínáme s Mbappého příchodem? Florentino, nenech si zkazit třetí léto v řadě

  Kylian Mbappé odmítl prodloužit opci ve smlouvě s PSG, kontrakt mu tak vyprší už za rok. Pařížané ale údajně odmítají…
  KOMENTÁŘ: Gratulace City, díky Realu. Semifinále Ligy mistrů je úspěch!
  Komentáře

  KOMENTÁŘ: Gratulace City, díky Realu. Semifinále Ligy mistrů je úspěch!

  Real Madrid prohrál v odvetném semifinále Ligy mistrů na půdě Manchesteru City jasně 0:4 a do finále se nepodívá. Mnoho…