KOMENTÁŘ: Je na čase začít rotovat. Ancelotti musí sáhnout do fungující sestavy

KOMENTÁŘ: Je na čase začít rotovat. Ancelotti musí sáhnout do fungující sestavy

Realu Madrid vyšel start do sezony. Ačkoliv výkony nebyly vždy výborné, bodově jde o skvělý vstup do La Ligy i Ligy mistrů. Trenér Carlo Ancelotti teď stojí před další náročným úkolem.

Carlo Ancelotti totiž již musí pomalu začít s rotací. A to není jen tak. Musíte udržet sehranou a silnou sestavu, protože jakákoliv ztráta zabolí. Zároveň musíte chytře zasadit hráče, kteří doteď tolik nehráli. A konečně je potřeba občas dopřát odpočinek i borcům, které byste měli nejradši na hřišti nonstop.

Bohužel jde ale o nutnost. Posledním vykřičníkem je zranění Daniho Carvajala. Hráče není možné přetěžovat. Minulá sezona byla dostatečným varováním. Ačkoliv nyní mohou být fotbalisté v dobré kondici, letní příprava byla krátká a přetížení by se mohlo projevit v příštích měsících.

Rozvrhnout zatížení hráčů tak, aby jejich forma v průběhu sezony neklesala, ale naopak gradovala, je náročným úkolem. Známým je například takzvaný Verheijenův model, který počítá s postupným zatěžováním a tím i nabíráním kondice.

Ancelotti a jeho tým ale musí vše ještě namixovat tak, aby Real Madrid dosahoval dobrých výsledků i na začátku náročné cesty. Nutno dodat, že na to má toho nejpovolanějšího – kondičního trenéra Antonia Pintuse. Z tohoto pohledu jsou hráči v nejlepších rukách.

Odpočinek pro střed hřiště

Vzhledem k obrovsky náročnému programu Bílého baletu se nabízí první pošetření už ve středečním zápasem proti Mallorce. Nepleťte se, tohle není vůbec myšleno jako podcenění houževnatého soupeře. Někdy se ale začít musí. Postupně. Ne revolucí v sestavě.

Prvním na ráně je Casemiro, který momentálně marně hledá svou obvyklou formu. Dost možná i kvůli únavě. Na šanci čeká Antonio Blanco. Eduardo Camavinga by pak zase mohl nahradit Fede Valverdeho. Ten sice hraje výborně, v nohách má ale těžko představitelnou zátěž kvůli reprezentaci i klubovým duelům.

A konečně je na čekané Isco, jenž předvádí v posledních týdnech velice kvalitní výkony. Španěl by zase mohl nahradit Luku Modriće. Že je výměna celého středu pole příliš velký zásahem? Souhlasím, právě Chorvat by mohl případně na svém místě zůstat.

Ve chvíli, kdy by se Carlo Ancelotti skutečně rozhodl pro šetření hráčů ze středu pole, kde se asi nabízí nejvíce, by bylo již obtížné představit si další tahy v sestavě. Hvězdné duo Vinícius Junior a Karim Benzema by zatím mělo zůstat zachováno. Odpočinek by si dopřáli později.

Na druhou stranu je potřeba dostat postupně do zátěže i další náhradníky v čele s Lukou Jovićem. Je jasné, že Benzema je momentálně klíčovým hráčem týmu, ale spoléhat pouze na něj by se mohlo zle nevyplatit.

Nemá to ten Carlo Ancelotti snadné, že? 

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


6 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Tomás Roncero volá po udržení legend: Prodlužte jim smlouvy, prosím!
Komentáře

Tomás Roncero volá po udržení legend: Prodlužte jim smlouvy, prosím!

Velký madridista a zároveň šéfredaktor deníku AS Tomás Roncero si přeje, aby Real Madrid udržel pohromadě stávající kádr pohromadě s co…
KOMENTÁŘ: La Liga goal-line technologii potřebuje. Bez Xaviho pláče se obejde
Komentáře

KOMENTÁŘ: La Liga goal-line technologii potřebuje. Bez Xaviho pláče se obejde

Real Madrid vítězstvím v El Clásiku zřejmě definitivně rozhodl o mistrovském titulu. Zatímco na hřišti sledovali fanoušci zajímavý a férový…
KOMENTÁŘ: Až do vyčerpání! Legendy i mladé hvězdy ukázaly, co pro ně znamená Real
Komentáře

KOMENTÁŘ: Až do vyčerpání! Legendy i mladé hvězdy ukázaly, co pro ně znamená Real

Real Madrid postoupil do semifinále Ligy mistrů. Po dvanácté za posledních čtrnáct ročníků. Od návratu Carla Ancelotti jde o třetí…
MARCA: Liga je téměř rozhodnutá. Proti Manchesteru žádné experimenty
Komentáře

MARCA: Liga je téměř rozhodnutá. Proti Manchesteru žádné experimenty

Carlos Carpio z deníku MARCA se ve svém nejnovějším článku podělil s čtenáři o své názory na sobotní zápas Realu proti Mallorce.…