Kolik titulů získal Florentino Pérez s Realem Madrid? Legendárního Bernabéua má již za zády

Kolik titulů získal Florentino Pérez s Realem Madrid? Legendárního Bernabéua má již za zády
Florentino Pérez

Pro mnoho madridských fanoušků je Florentino Pérez nejlepším prezidentem v historii Realu Madrid. Bílý magnát přišel do svého milovaného klubu v roce 2000 poměrně překvapivým způsobem.

Přestože čelil ve volbách Lorenzu Sanzovi, který právě vyhrál osmý evropský pohár, Pérez slíbil madridským fanouškům velikost a ti ho následovali. S podpisem Luise Figa věčnému rivalovi jako hlavním volebním slibem Florentino zvítězil s 55 % hlasů a stal se novým prezidentem Realu Madrid.

V prezidentských voleb se zúčastnil již podruhé. V těch prvních, v roce 1995, těsně prohrál s Ramónem Mendozou. Poučil se z toho a už nikdy neprohrál. V roce 2006 měl sice ve svém mandátu přestávku, když na svou funkci rezignoval kvůli výsledkové krizi, kterou klub procházel.

Pérez, který do té doby uplatňoval model, jemuž sám říkal „Zidanes y Pavones“, zjistil, že kumulace hvězd v prvním týmu nemusí být nutně receptem na sportovní úspěch. Šatna byla rozbitá, „rozmazlil jsem je“, řekl veřejně, a vyhlídka na třetí sezonu po sobě bez titulů v klubu, kde je vítězství minimálním požadavkem, si nakonec vybrala svou daň.

Florentino se do Realu Madrid vrátil v roce 2009. Byl jediným kandidátem, který v tehdejších volbách kandidoval, ačkoli se všeobecně mělo za to, že stejně neexistuje jiný soupeř. Florentino, který během svého prvního mandátu nejenže ukončil zadlužení klubu, ale udělal z něj jeden z nejsilnějších na světě, znamenal v kolektivní představě Madridu úspěch a velikost. Od té doby se v prezidentských volbách Realu Madrid nesetkal s žádnou opozicí.

Tituly Florentina Péreze

Zejména kvůli úspěchu jeho druhého období v čele klubu. Prezident madridského klubu už ukázal, že se učí ze svých chyb a sportovní výkony se staly hlavním základem jeho jednání. Výsledky, zejména v Lize mistrů, jsou skutečnou posedlosti madridistů, které upevňují jeho pozici.

Celkem Florentino Pérez získal šest titulů v Lize mistrů, šest titulů v La Lize, tři tituly v Copa del Rey a šest Interkontinentálních pohárů a mnoho dalších trofejí. Tato čísla mu umožňují rovnocenně soupeřit se Santiagem Bernabéuem, jeho velkým sebevědomým vzorem a historickou postavou, kterou hodlá napodobit.

Pérez už má totiž na kontě stejný počet titulů v Lize mistrů jako Bernabéu: šest. Neuvěřitelný rekord, vezmeme-li v úvahu, že druhý klub, který tuto kontinentální soutěž vyhrál nejvíckrát, Milán, tak učinil celkem sedmkrát v celé své historii.

Florentino během svého prvního mandátu vyhrál Ligu mistrů jednou, a to ve finále v Glasgow, které vyhrál ikonickým volejem Zinedine Zidane, vlajková loď jeho prvního projektu. Nicméně právě během jeho druhého působení v čele Madridu se projevila bezkonkurenční dominance v Evropě.

Pět titulů v Lize mistrů během devíti let (2002, 2014, 2016, 2017, 2018 a 2022), z toho tři v řadě, tvoří vítěznou sérii, se kterou může srovnávat pouze Real Madrid Alfreda di Stéfana.

Všechny tituly Florentina Péreze

6 titulů v Lize mistrů: 2002, 2014, 2016, 2016, 2017, 2018 a 2022

6 titulů v La Lize: 2001, 2003, 2012, 2017, 2020 a 2022

3 tituly v Copa del Rey: 2011, 2014 a 2023

6 mistrovství světa klubů: 2002, 2014, 2016, 2017, 2018 a 2022

5 evropských superpohárů: 2002, 2014, 2016, 2017 a 2022

7 španělských superpohárů: 2001, 2003, 2012, 2017, 2020, 2022 a 2024.

Dosavadní výsledky Florentina Péreze v basketbalu

Ačkoli je fotbalový tým nepochybně hnací silou klubu, během působení Florentina Péreze dosáhla basketbalová sekce také několika významných úspěchů. Ostatně stejně jako ve fotbale je Euroliga hlavním kreditem prezidenta Realu Madrid, pokud jde o jeho basketbalový projekt.

Basketbalový klub Realu Madrid vyhrál tři Euroligy, když byl ve vedení Florentino Pérez. Vezmeme-li v úvahu, že Barcelona, jeho největší historický rival, vyhrála za celou svou historii pouze dva evropské šampionáty, je velikost tohoto počinu obrovská.

Basketbalový klub Realu Madrid vyhrál za dobu působení Florentina Péreze celkem tři Euroligy, sedm lig ACB, šestkrát Copa del Rey, devětkrát španělský Superpohár a jednou Interkontinentální pohár FIBA.

Všechny tituly Florentina Péreze v basketbalu

3 Euroligy: 2015, 2018 a 2023

7 lig ACB: 2000, 2013, 2015, 2016, 2018, 2019 a 2022

6 Copa del Rey: 2012, 2014, 2015, 2016, 2017 a 2020

9 španělských Superpoháru: 2012, 2013, 2014, 2014, 2018, 2019, 2020, 2021, 2021, 2022 a 2023

1 Interkontinentální pohár FIBA: 2015

Odkaz Florentina Péreze v čele Realu Madrid

Florentino Pérez však aspiruje na víc než jen na sériového vítěze. Jak jsme již řekli, jeho historická laťka je nastavena na postavu Bernabéua a stejně jako on chce po sobě zanechat odkaz, který by tomu odpovídal.

Jestliže prezident prvních šesti evropských pohárů postavil současný domov madridismo, stadion pojmenovaný na jeho počest, Florentino vedl přestavbu nového Santiago Bernabéu, stadionu se zatahovací střechou a hřištěm, který po dokončení prací aspiruje na jeden z nejmodernějších v Evropě. Prostor určený nejen k pořádání nejvýznamnějších fotbalových zápasů na světě, ale také představení všeho druhu.

Dalším velkým projektem Florentina Péreze je vytvoření Super ligy, ačkoli tento projekt je složitější na realizaci. Jestliže Bernabéu opět sehrál zásadní roli při vzniku Evropského poháru a byl také jeho prvním viceprezidentem, Pérez stojí v čele nové revoluce v kontinentálním fotbale a usiluje o vytvoření soutěže, která by sdružovala největší týmy tak, aby mohly hrát často proti sobě.

Jeho velkolepý projekt, který zpočátku podporovaly nejsilnější evropské kluby, narazil v několika zemích, zejména v Anglii, po odporu veřejnosti byl dočasně odložen.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: relevo.com

3 Komentářů

 • Avatar

  Tak by mě zajímalo, jak vnímáte Florentina v současnosti, už jako legendu, srovnatelnou s Bernabeuém? Před lety ostře kritizován, většinou madridistas..

  0
  0
  • Avatar

   Určite ho vnímam ako legendu a keď prezidenti klubov majú mať nejaký vzor, tak určite Florentina…je to tvrdý biznisman, vie narábať s peniazmi, je to marketingový guru a hlavne má prehľad vo všetkom, ťažko ho zatlačiť k múru (viď prípad Superliga)…ťažko sa vyjadriť k tomu, či je zrovnateľný s Bernabéuom, to akoby si chcel zrovnávať Ronalda, Raúla, Benzemu s Di Stéfanom a Puskásom…ja by som to nezrovnával…iná doba

   0
   0
 • Avatar

  Perez je legenda, pozdvihol klub bez debaty, jedinú veľkú výčitku voči nemu mám, že sa mi zdá málo titulov LaLige. Kompenzuje to titulmi v LM to bez debaty tam je to absolútne nadštandard a musíme byť šťastní, ale na taký klub akým sme, je za tie roky 6 titulov málo

  0
  0

Přidat komentář

Související články

Miguel Gutiérrez: Jeden ze strůjců historické sezony. Levý bek má předpoklady na Real Madrid
Analýzy a rozbory

Miguel Gutiérrez: Jeden ze strůjců historické sezony. Levý bek má předpoklady na Real Madrid

Je čas na finále seriálu o hráčích spojených s Realem Madrid. První místo podle názoru redakce RealMadryt.pl patří Miguelu Gutiérrezovi,…
Endrick: Připraven udělat krok vpřed a přestoupit do Evropy. Brazilec má velký potenciál
Analýzy a rozbory

Endrick: Připraven udělat krok vpřed a přestoupit do Evropy. Brazilec má velký potenciál

Přinášíme Vám třinácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Druhé místo podle názoru redakce RealMadryt.pl…
Takefusa Kubo: Splněná očekávání a nová smlouva. Japonec je hvězdou Sociedad
Analýzy a rozbory

Takefusa Kubo: Splněná očekávání a nová smlouva. Japonec je hvězdou Sociedad

Přinášíme Vám dvanácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Blížíme se do finále a třetí…
Sergio Arribas: Skvělá čísla v katastrofálním týmu. Klenot Castilly v La Lize zaujal
Analýzy a rozbory

Sergio Arribas: Skvělá čísla v katastrofálním týmu. Klenot Castilly v La Lize zaujal

Přinášíme Vám jedenácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Přišel čas pro Sergia Arribase, který…