Klub chce, aby hrál Lunin. Ancelotti má ukončit experiment s brankáři, který nepomáhá ani jednomu

  Klub chce, aby hrál Lunin. Ancelotti má ukončit experiment s brankáři, který nepomáhá ani jednomu
  Andriy Lunin (zdroj: realmadrid.com)

  Podle Relevo by se Ukrajinec měl objevit v nadcházejících zápasech, což by znamenalo, že Ancelotti ukončí rotaci v brance.

  Diskuse o brankářském kádru Realu Madrid možná v nadcházejících zápasech skončí. Andriy Lunin má díky svým dobrým výkonům poprvé v této sezoně před Kepou navrch a Carlo Ancelotti a jeho štáb zvažují, že mu v nadcházejících zápasech dají pravidelný herní prostor. Je to rozhodnutí, které by klub podpořil, protože vedení je s přístupem Ukrajince spokojeno, informuje Relevo.

  Přesvědčil výkony

  Konkurence mezi oběma hráči je tvrdá a Kepa byl favoritem. Nakonec byl přiveden na hostování z Chelsea, aby nahradil Courtoise. Vše však změnilo jeho zranění v listopadu loňského roku. Lunin se vrátil do branky a dařilo se mu skvělými výkony, čímž si zvýšil sebevědomí. A také trenérského štábu, jehož důvěra v něj v jednu chvíli téměř vyschla.

  Po Luninových dobrých výkonech si sám Ancelotti zkomplikoval život, když v Cádizu prohlásil, že jeho první volbou je bývalý hráč Atlética, a nedal tak prostor k diskusi. Tato slova mu v šatně přivodila problémy, někteří hráči jeho výroky nechápali, ale ani klub, který Italovu vizi nesdílel. Naopak, vedení se domnívá, že po dobrých výkonech a jako brankář se smlouvou do roku 2025 by měl hrát.

  Od té doby se objevily další problémy s náhlými změnami v brance, které se nezdály být v souladu s konkrétním plánem. Například ve španělském Superpoháru proti Atléticu nastoupil Kepa a ve finále Carletto nasadil Lunina, který stál mezi tyčemi i na Metropolitanu. To, co se stalo v Saúdské Arábii, jak zjistilo Relevo, bylo dohodnuto před cestou. Později proti Almeríi si Bask zahrál znovu.

  Program, který nedovoluje experimentovat

  Tyto zvraty ve scénáři situaci zkomplikovaly. Neustálé střídání snížilo sebevědomí obou brankářů, kteří chybovali proti Atléticu (Kepa v Superpoháru a Lunin v Copa del Rey). Touto nejistotou trpěla i obrana a chyby se stávaly častějšími. Není náhodou, že v posledních čtyřech zápasech padlo soupeřům až deset branek.

  Proč ale Lunin, a ne Kepa? Ukrajinec si místo v základní sestavě, které si tak zoufale přál, vybojoval tvrdou prací. V tréninku nikdy nesklopil hlavu a pracoval na sto procent. Jeden příklad za všechny: v úterý odcestoval do Valdebebasu, přestože tým měl volno. V zápasech mezitím našel jistotu v konzistenci, kterou nyní trenér oceňuje.

  V lednu a únoru se proti Realu postaví Las Palmas, Atlético, Girona nebo Lipsko, což nedává prostor pro experimenty. Lunin využívá příležitosti hrát v jednom z nejtěžších momentů sezony, což mu umožňuje zazářit a udržet si místo až do konce sezony.

  Je to také těžká rána pro Kepu, poněkud deprimovaného po několika posledních zápasech, v nichž měl daleko ke své nejlepší formě. Nicméně Bask se zdráhá hodit ručník do ringu a doufá, že se mu podaří zvrátit situaci ve svůj prospěch.

  Prozatím trenérský štáb s podporou šatny a vedení uvažuje o tom, že by Luninovi vyslovil důvěru a ukončil tak brankářskou kontroverzi, i když v tomto ohledu není nikdy nic známo.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: relevo.com

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…