Klub chce, aby hrál Lunin. Ancelotti má ukončit experiment s brankáři, který nepomáhá ani jednomu

Klub chce, aby hrál Lunin.  Ancelotti má ukončit experiment s brankáři, který nepomáhá ani jednomu
Andriy Lunin (zdroj: realmadrid.com)

Podle Relevo by se Ukrajinec měl objevit v nadcházejících zápasech, což by znamenalo, že Ancelotti ukončí rotaci v brance.

Diskuse o brankářském kádru Realu Madrid možná v nadcházejících zápasech skončí. Andriy Lunin má díky svým dobrým výkonům poprvé v této sezoně před Kepou navrch a Carlo Ancelotti a jeho štáb zvažují, že mu v nadcházejících zápasech dají pravidelný herní prostor. Je to rozhodnutí, které by klub podpořil, protože vedení je s přístupem Ukrajince spokojeno, informuje Relevo.

Přesvědčil výkony

Konkurence mezi oběma hráči je tvrdá a Kepa byl favoritem. Nakonec byl přiveden na hostování z Chelsea, aby nahradil Courtoise. Vše však změnilo jeho zranění v listopadu loňského roku. Lunin se vrátil do branky a dařilo se mu skvělými výkony, čímž si zvýšil sebevědomí. A také trenérského štábu, jehož důvěra v něj v jednu chvíli téměř vyschla.

Po Luninových dobrých výkonech si sám Ancelotti zkomplikoval život, když v Cádizu prohlásil, že jeho první volbou je bývalý hráč Atlética, a nedal tak prostor k diskusi. Tato slova mu v šatně přivodila problémy, někteří hráči jeho výroky nechápali, ale ani klub, který Italovu vizi nesdílel. Naopak, vedení se domnívá, že po dobrých výkonech a jako brankář se smlouvou do roku 2025 by měl hrát.

Od té doby se objevily další problémy s náhlými změnami v brance, které se nezdály být v souladu s konkrétním plánem. Například ve španělském Superpoháru proti Atléticu nastoupil Kepa a ve finále Carletto nasadil Lunina, který stál mezi tyčemi i na Metropolitanu. To, co se stalo v Saúdské Arábii, jak zjistilo Relevo, bylo dohodnuto před cestou. Později proti Almeríi si Bask zahrál znovu.

Program, který nedovoluje experimentovat

Tyto zvraty ve scénáři situaci zkomplikovaly. Neustálé střídání snížilo sebevědomí obou brankářů, kteří chybovali proti Atléticu (Kepa v Superpoháru a Lunin v Copa del Rey). Touto nejistotou trpěla i obrana a chyby se stávaly častějšími. Není náhodou, že v posledních čtyřech zápasech padlo soupeřům až deset branek.

Proč ale Lunin, a ne Kepa? Ukrajinec si místo v základní sestavě, které si tak zoufale přál, vybojoval tvrdou prací. V tréninku nikdy nesklopil hlavu a pracoval na sto procent. Jeden příklad za všechny: v úterý odcestoval do Valdebebasu, přestože tým měl volno. V zápasech mezitím našel jistotu v konzistenci, kterou nyní trenér oceňuje.

V lednu a únoru se proti Realu postaví Las Palmas, Atlético, Girona nebo Lipsko, což nedává prostor pro experimenty. Lunin využívá příležitosti hrát v jednom z nejtěžších momentů sezony, což mu umožňuje zazářit a udržet si místo až do konce sezony.

Je to také těžká rána pro Kepu, poněkud deprimovaného po několika posledních zápasech, v nichž měl daleko ke své nejlepší formě. Nicméně Bask se zdráhá hodit ručník do ringu a doufá, že se mu podaří zvrátit situaci ve svůj prospěch.

Prozatím trenérský štáb s podporou šatny a vedení uvažuje o tom, že by Luninovi vyslovil důvěru a ukončil tak brankářskou kontroverzi, i když v tomto ohledu není nikdy nic známo.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: relevo.com

Přidat komentář

Související články

Mbappé: Věděl jsem, že je mým osudem hrát za Real Madrid
Mužstvo

Mbappé: Věděl jsem, že je mým osudem hrát za Real Madrid

„Byl to můj dětský sen, na tento okamžik jsem čekal dlouho a chci se co nejrychleji přizpůsobit,“ dodala nová posila…
Kylian Mbappé byl prezentován na Santiago Bernabéu. Za tento znak a klub položím život, řekl
Mužstvo

Kylian Mbappé byl prezentován na Santiago Bernabéu. Za tento znak a klub položím život, řekl

Francouzský hráč se dnes objevil na zaplněném Santiago Bernabéu, kde byl v doprovodu prezidenta, členů představenstva a své rodiny představen…
AS: Do Madridu už dorazil také Endrick. Hned v neděli se chce zapojit do přípravy
Mužstvo

AS: Do Madridu už dorazil také Endrick. Hned v neděli se chce zapojit do přípravy

Jak informoval deník AS, brazilský útočník si zkrátil dovolenou o polovinu, aby byl Ancelottimu co nejdříve k dispozici. V neděli…
Zidane: Jude se zapíše do historie Realu Madrid. Jsem velmi šťastný, že je v Realu
Mužstvo

Zidane: Jude se zapíše do historie Realu Madrid. Jsem velmi šťastný, že je v Realu

Novináři z The Athletic dostali pozvání do zákulisí focení obálky EA FC 25, na které Zinédine Zidane mluví o Judu…