Kdybych neuměl zvládat tlak, nemám v Realu co dělat, řekl Rodrygo pro Guardian

Kdybych neuměl zvládat tlak, nemám v Realu co dělat, řekl Rodrygo pro Guardian
Rodrygo Goes (zdroj: realmadrid.com)

Rodrygo se během reprezentační přestávky s týmem Brazílie utká s Anglií a Španělskem, v utkáních bude čelit svým spoluhráčům z Realu Madrid, Bellinghamovi a Joseluovi s Carvajalem. I přes to, že je Brazilci teprve třiadvacet let, patří mezi služebně nejzkušenější hráče Bílého baletu, který se musí umět vyrovnat tlak, jenž obnáší hraní za Los Blancos i Kanárky. Během pobytu v Anglii poskytl rozhovor deníku The Guardian.

Čas plyne strašně rychle, člověk je šťastný a zároveň smutný, protože tohle všechno jednou skončí. Pro mě je to motivace, musím se více soustředit a tvrdě pracovat, abych se zapsal do historie. Jsou i chvíle, kdy si říkám „sakra, už nejsem v týmu nejmladší.“ Ale jsem velmi šťastný, jsem rád i za tyto zkušenosti. I když jsem stále ještě velmi mladý, už se ke mně chovají jako k dospělému člověku a já nováčkům pomáhám, jak jen to jde,“ řekl Rodrygo.

Brazilský hráč dále hovořil o tom, co pro něj znamená hrát za Real Madrid a Brazílii. „Mám tu čest, že mohu hrát za národní tým své země i za největší fotbalový klub na světě. Pokud bych odmítal tlak, který na mě tyto dva týmy vyvíjely, tak je něco špatné a nebylo by možné, abych pokračoval, kdybych to nedokázal unést. Nikdy se nespokojím s porážkou, taková je mentalita Realu Madrid i Brazílie. Vždycky myslím pouze na vítězství, to je to jediné, co mám v hlavě. Musím vyhrávat, abych potěšil fanoušky Realu i Brazílie. Strach? Ten k tomu patří, každý ho trochu má. Někteří lidé se se strachem umějí vypořádat lépe než jiní. To je ten rozdíl. Tlak je opravdu velký, navíc ve fotbale není skoro žádný odpočinek. Když ve středu vyhrajete, jste nejlepší na světě, ale když potom hned v neděli prohrajete, tak jste nejhorší. Musíte být v rovnováze.

Část fanoušků i novinářů Rodryga v posledních týdnech kritizuje pro nízkou produktivitu. Útočník prozradil, jak se s tím snaží vyrovnávat. „Snažím se nedělat si starosti z toho, co lidé řeknou. Musíte si dávat pozor na své duševní zdraví. Všem, nejen svým spoluhráčům, doporučuj, aby se obrátili na psychologa. Já s ním začal konzultovat loni v březnu, navrhl mi to můj otec. Nejdříve jsem do toho nechtěl jít, protože jsem měl v sobě předsudek, že psycholog je jen pro lidi, kteří mají nějaké problémy. Když jsem se k tomu ale odhodlal, uvědomil jsem si, že psycholog je někdo, kdo mi může pomoct.

Rodrygo také hovořil o rasistické epizodě, kterou musel strpět. „Na sociálních sítích jsem se musel vyrovnat s rasistickými urážkami od mnoha Argentinců. To byla špatná situace, člověka to ovlivní, byl jsem z toho hodně smutný. Ale podařilo se vystopovat všechny profily těch, kteří mi posílali urážlivé zprávy. Museli pak být hodně překvapení a vyděšení, když jim přišla žaloba. Lidé si myslí, že se jim nemůže nic stát a mohou si na sítích psát to, co se jim zlíbí, ale pak je jim doručena domů žaloba.

Anglické novináře pochopitelně zajímal i Rodrygův názor na Juda Bellinghama. „V La Lize mnoho Angličanů nepůsobí, ale Judovi Madrid dokonale sedl. Jeho způsob hry zapadá do našeho letošního plánu. V minulé sezóně jsme hráli trochu jinak. Tak, jak byl Real Madrid zvyklý. Ale museli jsme se vyrovnat s nějakými odchody, přišel Jude a rozestavení se tomu uzpůsobilo. Jeho vlastnostem to opravdu vyhovuje. Je to velmi dobrý hráč.


Zdroj: as.com

Přidat komentář

Související články

Goal: Jude Bellingham je favoritem na zisk Zlatého míče. Haaland ze hry venku?
Mužstvo

Goal: Jude Bellingham je favoritem na zisk Zlatého míče. Haaland ze hry venku?

Po vypadnutí Erlinga Haalanda z Ligy mistrů se skupina potenciálních favoritů na zisk Zlatého míče pro sezónu zužuje. V současné době je…
MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid
Mužstvo

MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid

Nacho je skutečnou legendou Realu Madrid. Od jeho debutu v prvním týmu uplynulo už 13 let a v minulé sezóně to vypadalo,…
Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny
Mužstvo

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny

V závěrečné fázi sezóny, s jistou budoucností v klubu pro následující ročník, ukazuje italský trenér, že se při svém rozhodnutí drží pevně…
Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid
Mužstvo

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid

Fabrizio Romano se vyjádřil ke zprávám ze Španělska. Podle jeho informací Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid. Arda…