Katalánci si nedají pokoj. Poskvrněná La Liga pro Real Madrid, píše deník Sport

Katalánci si nedají pokoj. Poskvrněná La Liga pro Real Madrid, píše deník Sport
Fede Valverde a Frankie de Jong (zdroj: realmadrid.com)

Ivan San Antonio je předním novinářem katalánského deníku Sport, který si několikrát vzal na paškál Los Blancos. Ve svém posledním sloupku, s názvem „Poskvrněná liga pro Real Madrid,“ se zaměřil na různé aspekty, které se týkají rozhodčích. Text přinášíme v plném znění.

Velcí trenéři nás ujišťují, že titul, který je nejvíce uspokojuje, je ten z domácí ligy, protože na rozdíl od jiných soutěží v ní potřebujete udržet konzistentně dobré výkony, abyste skončili na prvním místě. Je to běh na dlouhou trať, který obvykle vyhrávají ti nejlepší. Z tohoto důvodu získal Real Madrid za posledních 15 let pouze čtyři tituly. Druhým faktem je, že s mistrovským titulem, který získá v této sezóně, bude mít tři za posledních pět let.

Zajímavé je, že od zavedení VAR se Los Blancos daří mnohem lépe. Současná liga připomíná sezonu 2019/20, která se přerušila kvůli pandemii covidu-19. Po restartu se pokračovalo bez fanoušků v ochozech, a konec sezony byl rozhodcovskou groteskou, v níž se věci přiklonily jen na jednu stranu, a to na stranu Realu Madrid, který díky neustálým zásahům videorozhodčího dokázal v tabulce stíhat, a nakonec předstihnout, Barcelonu.

Tentokrát nebylo potřeba žádných oprav, protože rozhodčí od začátku přímo i nepřímo zvýhodňovali Ancelottiho hráče. Připomeňme některé tyto zásahy vyšší moci: Neodpískaná penalta na Araúja proti Getafe při Gaviho neexistující hře rukou, zrušený gól João Félixe v Granadě kvůli vymyšlenému ofsajdu Ferrana Torrese, nebo neodpískaná penalta po faulu Tchouaméniho na Araúja v prvním El Clásiku této sezóny na Montjuïcu. El Clásico na Bernabéu je tak čerstvé, stejně jako to, co se událo, že ho není třeba připomínat.

To jsou jen čtyři příklady rozhodnutí, které zabránily Barceloně bojovat o titul, který by byl jejím druhým titulem v řadě. A to v době jedné z finančně i sportovně nejhorších ér poslední doby. Představa tak těžká, než aby ji společenství Madridistas vůbec připustilo. Bylo třeba přijmout opatření a jednat velmi dobře. Dokonce i nepřímo, jako když Girona před utkáním v Madridu bezmocně sledovala, jak je její kádr v zápase proti Sociedadu oslaben, jen aby Katalánci nemohli hrát proti Los Blancos rovnocennou partii. Zeptejte se také Almeríe na to, co se stalo v Madridu.

La Liga 2023/24 zůstane navždy v paměti jako ta, v níž byla rozhodnutí rozhodčích opět klíčová a umožnila Realu Madrid zbrzdit sportovní zotavení Barcelony. ¡Así, así, así gana el Madrid! [Takhle vyhrává Real!]


Zdroj: sport.es

7 Komentářů

 • Avatar

  Katalánsko je smutným, ale i varovným příkladem toho, co se stane s krajinou, kde se dlouhodobě rozjíždí primitivní fanatická nenávist v rámci sportu a bulváru. Chytnou se toho politici, celebritky a řekněme „normálnější“ média, aby si zvedli popularitu mezi těmito lidmi, a je to vlna, kde se nic rozumného, natož nějaké fair play, nemá šanci uchytit. Naopak v té nenávisti jsou povoleny jakékoliv podvody, simulace ap. Nakonec se to dostává do bodu, kdy každá domnělá chyba nebo problém je spojován s tím, koho dotyční nenávidí. Až nepoteče někomu voda v Barceloně, může za to Pérez a Ancelotti, nebo alespoň Madrid, „to je přece jasné“. :rolling_eyes:

  Ale jedna věc mě ještě pobavila – když ten žvanil zmiňuje Gerafe, tak se koukněte se tohle video s Getafe, kde je údajná ruka Gaviho a penalta na Arauja, a vzpomeňte si, co tvrdili exoti o Lucasově penaltě (simulace):
  https://streamin.me/v/0f540681

  Arauja kopl hráč dospod kopačky nártem, když ji měl ve vzduchu, a nijak nereagoval, pak se skácel. No nevím, kdo je tu podle vlastní logiky cirkusáků větší simulat – Lucas, který přepadne přes nohu, nebo spíš Araujo, kterého ten zásah měl údajně složit, jak to převedl na videu ? :grinning:

  3
  0
 • Avatar

  Já si třeba myslím,že při prvním golu Barcelony byl faul na Toniho a nevšiml jsem si ani náznaku protestů z naší strany. Pokud ani v tomhle nevidí nikdo rozdíl mezi náma a Barcou, tak už fakt nevím.

  1
  1
  • Avatar

   Toni nejavil záujem o výskok, v tomto prípade faul nebol

   1
   0
   • Avatar

    To jsem si myslel původně taky. Ono když máš před sebou hráče ve výskoku, tak ty ruce na něj vždy nějak položíš. Ale když jsem to viděl ze záznamu, tak musím říct, že nemáš pravdu. Toni nejprve couval a sledoval míč a pak už nemohl vyskočit, protože se přímo o něj Christensen opřel a vyskočil. Takže spíše to byl faul. Na rozdíl od jiných situací, kdy hráč skáče sám a teprve potom ty ruce někam dá.

    Jestli měla Farsa smůlu na ten míč, co skoro skončil v bráně, tak tady měla štěstí, že jí to prošlo.

    0
    1
 • Avatar

  Z mého pohledu ani nemohl,když se od jeho zad odrazil. Ale to je jen můj názor,nic víc.

  2
  0

Přidat komentář

Související články

Šest hráčů Realu Madrid mezi deseti nejlépe placenými hráči La Ligy
La Liga

Šest hráčů Realu Madrid mezi deseti nejlépe placenými hráči La Ligy

Kylian Mbappe byl na začátku týdne oficiálně představen jako nový hráč Realu Madrid při speciálním ceremoniálu na Santiago Bernabeu. Vysněný…
Ředitel VAR: Komentáře televizní stanice Realu Madrid o rozhodčích byly trapné
La Liga

Ředitel VAR: Komentáře televizní stanice Realu Madrid o rozhodčích byly trapné

Carlos Clos Gómez poskytl rozhovor časopisu Jot Down. Je bývalým hlavním rozhodčím v La Lize a nyní ředitelem VAR v…
Prokletí kapitánů Los Blancos. Nacho je čtvrtý, který odešel v posledních čtyřech sezónách
La Liga

Prokletí kapitánů Los Blancos. Nacho je čtvrtý, který odešel v posledních čtyřech sezónách

Nacho je čtvrtým prvním kapitánem Realu Madrid, který opustil klub v posledních čtyřech sezónách. V předchozích letech se s královským…
Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas
La Liga

Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas

Javier Tebas se zúčastnil losování nového ročníku La Ligy, které se konalo v sídle Španělské fotbalové federace. Okomentoval i politicky…