Julien Faubert: Byl jsem v dobré kondici, ale kvůli barvě dresu Realu jsem vypadal tlustě

  Julien Faubert: Byl jsem v dobré kondici, ale kvůli barvě dresu Realu jsem vypadal tlustě
  Julien Faubert při představení v Realu Madrid (zdroj: realmadrid.com)

  Bývalý hráč Realu Madrid Julien Faubert prozradil, jak byl překvapen podpisem smlouvy v Realu Madrid v roce 2009. Francouz se objevil na hřišti jen dvakrát během svého působení v dresu Los Blancos, které vedl trenér Juande Ramos, než se vrátil do mateřského klubu West Ham United.

  Nyní 37 letý hráč, který se účastnil programu „Los Otros“ na Movistaru lituje, že na Estadio Santiago Bernabeu nedostal větší příležitost. „Abys ukázal svou úroveň, musíš dostat šanci,“ řekl Faubert a vzpomněl si na své dvě střídání v zápasech proti Racing Santander a Athletic Club.

  Juande Ramos vysvětlil, proč vlastně přivedl flexibilního záložníka a jeho osvětlil celkový pohled na něj. „Potřebovali jsme hráče na pravou stranu, řekl Ramos. „Mysleli jsme, že si Fauberta vezmeme na hostování po neúspěšných pokusech přivést jiné hráče. Myslím ale, že mu chyběla kvalita, aby byl hráčem Realu.”

  Faubertův pobyt v Madridu, i když krátký, však nebyl dost krátký na kontroverze. Nejprve byl obviněn z nadváhy a pak se zdálo, že dřímal na lavičce během zápasu na Bernabéu, na který se bohužel nejvíce vzpomíná.

  „Nikdy jsem nebyl typ štíhlého hráč, řekl Faubert. „Byl jsem ve formě, ale díky bílému dresu vypadáš tlustý. Ovšem se mnou nebylo nic v nepořádku. A na fotce („Faubertovo spaní”) to nejde vidět, ale mám vlastně oči otevřené. Vypadá to, že mám zavřené oči, ale nejsou,vysvětloval své „kauzy“.

  „Byl jsem jen naštvaný, protože jsem věděl, že už nebudu pokračovat. To je stejně minulost. Někdy si lidé vymýšlejí příběhy, aby bylo o čem mluvit. Ovlivnilo to mé děti a to mě nejvíce zranilo. Chci, aby věděli, že se to nestalo. Jen jsem ležel a sledoval hru,“ doplnil na vážnou notu Faubert.

  Jednou z dalších „slavných“ Faubertových epizod bylo, když se nezúčastnil tréninku. Juande Ramos, v té době madridský trenér, vysvětlil médiím, že Faubert věřil, že měl den volna, jak se to často dělalo v neděli po zápase.

  Hráč vysvětluje svoji verzi v „The Other”: „Vždycky jsem se zeptal jednoho z anglicky mluvících hráčů nebo Lassana Diarry na náš tréninkový plán,“ poznamenal Faubert. „Ale ten den jsem to nekontroloval a očividně to šlo proti mně.“

  Faubert přesto vzpomíná s láskou na své působení ve španělském hlavním městě. „Zpočátku jsem si nemyslel, že osoba, která mě oslovila, je velmi důvěryhodná,“ vysvětlil. „Ale když ti zavolá Real Madrid, neřekneš ne. I kdyby mi zavolali ve věku 80 let, stejně bych řekl ano.“

  A co vy, jak vzpomínáte na tohoto „legendárního“ hráče?

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: Marca

  10 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Ancelotti nabídl Modrićovi, aby se připojil k realizačnímu týmu
  Mužstvo

  Ancelotti nabídl Modrićovi, aby se připojil k realizačnímu týmu

  Za skvělou kariérou Luky Modriće v Realu Madrid se možná brzy zatáhne opona. Nemusela by to však být konečná. Podle zdrojů…
  Tvrdá konkurence Premier League. 10 klubů inkasovalo víc peněz za TV práva než Real
  Mužstvo

  Tvrdá konkurence Premier League. 10 klubů inkasovalo víc peněz za TV práva než Real

  Real Madrid je nadále super prestižní adresou pro naprostou většinu fotbalistů. Čelí ale stále větší finanční konkurenci z anglické Premier…
  Pérezův třetí převrat: Galácticos III, přestavba stadionu a velké příjmy
  Mužstvo

  Pérezův třetí převrat: Galácticos III, přestavba stadionu a velké příjmy

  Když Florentino Pérez připravoval přestavbu Santiaga Bernabéu, měl jasno v tom, že v den slavnostního otevření musí mít Real Madrid zároveň nejlepší…
  Real sráží žluté karty za protesty. Ancelotti to chce s hráči řešit
  Mužstvo

  Real sráží žluté karty za protesty. Ancelotti to chce s hráči řešit

  Real Madrid přišel v zápase na půdě Raya Vallecana nejen o dva body po remíze 1:1, ale také o dva…